Gönderen Konu: FARFAN SCHALKE'DE ! . .  (Okunma sayısı 1081 defa)

Çevrimdışı Aykut

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 263
  • 5L4V€N B!L!Ç
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
FARFAN SCHALKE'DE ! . .
« : 03 Temmuz 2008, 14:52:17 »
FARFAN SCHALKE'DE :

Almanya'yı Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Schalke 04, PSV Eindhoven'ın Peru'lu golcü futbolcusu Jefferson Farfan'ı kadrosuna katmayı başardı.

İki kulübün de resmi internet sayfalarından yapılan açıklamada, 23 yaşındaki futbolcunun transferi konusunda mutabakata varıldığı bildirildi.

Alman medyası ise, Fiorentina ve Tottenham Hotspur'dan gelen teklifleri reddederek Schalke'ye katılacak olan Farfan için 10 Milyon Euro'luk bir bonservis bedeli ödeneceğini iddia etti.

Schalke genel menajeri Andreas Muller ise kulübün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada, "Çok sağlam ve takımımızı ileriye doğru götürmeye yardımcı olacak bir futbolcu. Hem Eredivisie'de hem de Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği performansla kalitesini ispat etmiş bir golcü" dedi.

Haziran ayının sonunda sağlık kontrolünden geçtikten sonra 4 yıllık sözleşme imzalanacağı açıklanan Peru'lu yıldız ise yaptığı açıklamada, "Schalke'nin teklifini kabul ettim çünkü yarışması daha çetin geçen bir ligde oynamak istiyorum. Tottenham, Fiorentina ve bir Rus kulübünden de teklif almıştım. PSV'de 4 lig şampiyonluğu kazanıp takımın en skorer ismi oldum ve her zaman takım arkadaşlarım ve taraftarların kusursuz desteğini aldım. Hollanda'da herşey çok güzel gitti ancak artık ayrılmanın vakti gelmişti. Artık hayatımda yeni bir sayfa açıyorum" dedi.

PSV Eindhoven kulübü genel menajeri Jan Reker de yaptığı açıklamada, "Bizden ayrılıyor olması çok kötü. Eindhoven'de 4 mükemmel sezon geçirdi ve kazanılan şampiyonluklardaki kilit oyuncuydu. Daha büyük bir lige gitme isteğini anlayışla karşılayarak transferine izin verdik" dedi.

KAYNAK : MAÇKOLİK

Çevrimdışı irsad26

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 6334
  • Eskişehirspor..!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
FARFAN SCHALKE'DE ! . .
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2008, 14:34:21 »
schalke için guzel transfer farfan..
Siyah Kırmızı<<Şampiyon EsEs