Gönderen Konu: 19 yıl sonra gelen sevinç!  (Okunma sayısı 645 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
19 yıl sonra gelen sevinç!
« : 26 Ağustos 2008, 08:59:32 »
Süper Ligde 10 sezon mücadele eden Konyaspor, ilk hafta karşılaşmalarının 6'sında sahadan mağlubiyetle, 3'ünde ise beraberlikle ayrıldı. Konyaspor, en son 1989-1990 sezonun açılış maçında kendi sahasında Zeytinburnu'nu 3-1 yenmişti. 19 yıl aradan sonra sezonun ilk maçından galibiyetle ayrılmanın sevincini yaşayan Konyaspor'da yeni sezona ilişkin umutlar da beklentiler de arttı.

Kuntoğlu, yaptığı açıklamada, sezonun ilk maçında çok zorlandıklarını, ancak güç de olsa 3 puanı alan tarafın kendilerinin olmasının çok sevindirici olduğunu bildirdi.

Her maçın önemli olduğunu, ancak sezonun ilk maçının çok daha önemli olduğunu dile getiren Kuntoğlu, ''Sezon öncesi yaptığımız transferle takımı baştan aşağı yeniledik. Takımın iskeletini tamamen değiştirdik. Yeni transferlerimizin, teknik direktörümüzün, yeni yönetimin taraftarın karşısında görücüye çıktığı ilk maçta alınan bu galibiyet hepimizi çok sevindirdi. 20 yıl sonra sezona galibiyetle başlamak beni çok mutlu etti'' diye konuştu.

İlk maç olması nedeniyle takımın büyük bir stres yaşadığını ifade eden Kuntoğlu, şunları söyledi:
''Geçtiğimiz yıllara oranla daha mücadeleci bir takım sahadaydı. Takım bu sezon savaşçı bir kimlik kazandı. Geçtiğimiz yılki takım olsa 2-2'den sonra aynı mücadeleyi göstermezdi. Ancak bu yıl takım çok daha başka. Bu takıma çok güveniyorum. 8-9 hafta sonra bu takım süper ligi süpürecek. Takımla ilgili beklentilerim çok yüksek. Haftalar ilerledikçe Konyaspor taraftarına çok daha iyi bir takım seyrettireceğiz. Taraftarlarımızın beklentilerine cevap verecek bir takım oluşturduk.''

''KOMBİNE SATIŞLARINDA ARTIŞ BEKLİYORUZ''
Kuntoğlu, Ankaragücü karşılaşmasına taraftarın çok büyük bir ilgi gösterdiğini ve karşılaşmayı 21 bin 500 kişinin izlediğini kaydederek, ''Taraftarımız bize bu şekilde destek vermeye devam ettiği sürece bu takımın çok daha iyi işler yapacağına inanıyorum. Ankaragücü karşılaşmasında takımını yalnız bırakmayan Konyalı futbol severlere de teşekkür ediyorum'' dedi.

Kombine bilet satışlarında da artış beklediklerini de kaydeden Kuntoğlu, ''Ankaragücü maçında takımı seyreden birçok taraftarın kombine için kulübümüze başvurmalarını bekliyoruz. Takım ne kadar iyi oynarsa ve bunu önümüzdeki haftalarda da devam ettirirse kombine satışları da o oranda artar. Bütün taraftarlarımızı kombine kart alarak takımına destek olmaya çağırıyorum'' diye konuştu.