Kupada 1. kademe programı ve hakemler!
Futbolda, Fortis Türkiye Kupası 1. kademe maçları yarın ve 4 Eylül Perşembe günü yapılacak. İşte kupada ilk maçların programı ve Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre maçlarda görev yapacak hakemler..
02 Eylül 2008 , 14:14
Yorumlar (2)Arkadaşına GönderFacebook'ta PaylaşYazdır
1. kademede, 2007-2008 sezonunda Bank Asya 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselemeyen 15 takım, Turkcell Süper Lig'de son 3 sıraya alan takımlar, TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda 1-5 derecelerini alan 5 takım, TFF 2. Lig Klasman Grupları'nda birinci olan 5 takım ve TFF 3. Lig'de gruplarında ilk 2 sırada yer alan 8 takım olmak üzere toplam 36 takım mücadele edecek.
Tek maç eleminasyon sistemine göre yapılacak müsabakalar sonunda galip gelecek takımlar 2. kademeye yükselecek.
Kupada 2. kademede, geçen sezon Turkcell Süper Lig'de 5-15 sırada yer alan 11 takım ile Turkcell Süper Lig'e yükselen 3 takım ve 1. kademeden gelen 18 takım olmak üzere toplam 32 takım mücadele edecek.
-PROGRAM-
Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Fortis Türkiye Kupası'nda 1. kademe maçlarının programı şöyle:
3 Eylül Çarşamba:
16.00 İstanbulspor-Gaziosmanpaşaspor (Bahçelievler İl Özel İdare)
Hakem: Özgür Bayır
16.00 Beylerbeyi-Beykoz 1908 (Beylerbeyi 75. Yıl)
Hakem: Ekrem Gerginci
16.00 Çankırı Belediyespor-Samsunspor (Çankırı Atatürk)
Hakem: Mesut Çarık
16.00 Giresunspor-Ofspor (Giresun Atatürk)
Hakem: Çetin Topuz
16.00 Akhisar Belediyespor-Manisaspor (Akhisar)
Hakem: Kerim Deveci
16.00 Alanyaspor-Denizli Belediyesopr (Milli Egemenlik)
Hakem: Ferhan Kestanlıoğlu
16.00 Mardinspor-Belediye Vanspor (21 Kasım)
Hakem: Özgen Fatih Kalay
16.00 Etimesgut Şekerspor-Tokatspor (OSTİM)
Hakem: Deniz Osayer
20.00 Kasımpaşa-Güngören Belediyespor (Recep Tayyip Erdoğan)
Hakem: Eray Yurtseven
20.00 Kardemir Karabükspor-Boluspor (Necmettin Şeyhoğlu)
Hakem: Erbay Aldemir
20.00 Çaykur Rizespor-Orduspor (Rize Atatürk)
Hakem: Gökhan Güneşer
20.00 Kayseri Eyciyesspor-BUGSAŞ Spor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Atatürk)
Hakem: Abdullah Kalafatoğlu
20.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Adanaspor (Kamil Ocak)
Hakem: Mustafa Öğretmenoğlu
20.00 Adana Demirspor-İskenderun Demirçelikspor (5 Ocak)
Hakem: Yusuf Yılmaz
20.00 Diyarbakırspor-Elazığspor (Diyarbakır Atatürk)
Hakem: Aytekin Durmaz
20.00 Malatya Belediyespor-Malatyaspor (Malatya İnönü)
Hakem: Niyazi İzgören
4 Eylül Perşembe:
20.00 Sakaryaspor-Kartalspor (Adapazarı Atatürk)
Hakem: Mürvet Sezer
20.00 Karşıyaka-Altay (Altay Alsancak) (Seyircisiz)
Hakem: Özgüç Türkalp