Gönderen Konu: Sergen'e jübile  (Okunma sayısı 310 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Sergen'e jübile
« : 04 Haziran 2008, 19:22:15 »
Sergen'e jübile
Eski sembol futbolcularına vefasız davrandığı konusunda yaygın bir inanış bulunan Beşiktaşımızda kötü alışkanlıklar değişmeye başladı... Başkanımız Yıldırım Demirören, altyapımızın Türk futboluna hediye ettiği Sergen Yalçın’a sürpriz bir jübile yapmak için harekete geçti.. 1991-92 sezonunda Beşiktaş altyapısından A takıma yükselen Sergen, 1997-98 sezonunda 8 milyon dolara İstanbulspor’a satılmış; daha sonra F.Bahçe ve G.Saray’da 2’şer, Trabzonspor’da ise 1 sezon oynadıktan sonra 2002-03 sezonunda tekrar Beşiktaş’a dönmüştü.. Beşiktaş’ın son şampiyonluğu yaşadığı 100. yıl kadrosunda yer alan Sergen, 2006-07 sezonunda Beşiktaş’la yollarını 2. defa ayırıp İkinci Lig’deki Şekerspor’a gitmişti

DEMİRÖREN’E BRAVO

Kendisini gönderen Demirören yönetimiyle de sorunlar yaşamasına karşın, kulübümüz tecrübeli futbolcuya önemli bir vefa örneği gösterdi. Demirören’in talimatıyla önceki gün Sergen’i telefonla arayan menajer Sinan Engin, “Futbolu bıraktığını duydum.. Senin gibi yetenekler kolay yetişmiyor.. Ben yeteneğini ve tecrübeni gençlere aktarmandan yanayım.. Sen Beşiktaş’ın çocuğusun.. Beşiktaş’la arana mesafe koymana da gerek yok.. Yaşanan tatsızlıkları unutalım.. Ve madem futbolu bıraktın, üstümüze düşeni yapalım, sana görkemli bir jübile düzenleyelim.. Ayrıca istersen, İngiltere’ye teknik direktörlük kursuna yollayıp hem yabancı dil öğrenmeni hem de kendini geliştirmeni sağlayalım. Sonra Beşiktaş’a hizmet edersin” teklifinde bulundu

SERGEN DUYGULANDI

BU bir öneri karşısında duygulanan Sergen ise Engin’e “Bu kadar ince düşünmenizden gururlandım.. Başka takımlarda da oynamış olabilirim ama ben her zaman Beşiktaşlı Sergen’im.. Tabii ki jübile yapmak isterim, ayrıca kendimi gelişme konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Bu yaklaşımınıza teşekkür ederim” karşılığını verdi.. Engin’in Sergen’i başkan Yıldırım Demirören’le görüştürdükten sonra sezon başına kadar jübileyi yetiştirme çalışmalarının başlayacağı öğrenildi.. Sergen için Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim de bir jübile planlıyordu.. Ancak Beşiktaş’ın devreye girmesiyle, Sergen’e futbola başladığı siyah-beyazlı formayla jübile yapma şansı doğdu..