Gönderen Konu: Arthur Zico'dan son inciler...  (Okunma sayısı 497 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Arthur Zico'dan son inciler...
« : 31 Ocak 2009, 14:27:31 »
Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Arthur Zico, yeni takımı CSKA Moskova ile birlikte kamp yapmak için geldiği Antalya’da LİG TV’ye çarpıcı açıklamalar yaptı.
31 Ocak 2009 07:52

Fenerbahçe’nin eski hocası, Başkan Yıldırım’a göndermede bulundu, “Yürüyerek şampiyon olmalıydık derken bunun biz olmadan olabileceğini zannetti herhalde. Bu takım işidir. Herkes parçasıdır” diye konuştu

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Arthur Zico, yeni takımı CSKA Moskova ile birlikte kamp yapmak için geldiği Antalya’da LİG TV’ye çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sarı-lacivertli ekipten ayrılmasının ana nedeninin yöneticilerin yardımcıları Santana ve Edu ile devam etmek istememeleri olduğunu belirten Brezilyalı hoca “Ben onlar kalırsa devam etmek istedim ama yöneticiler istemedi. Ben de çalışmamı durdurmak zorunda kaldım çünkü teknik ekibim istenmedi” dedi.

Zico, Başkan Aziz Yıldırım’a da göndermede bulunarak “Şampiyonluğun biz olmadan olabileceğini zannetti herhalde ‘Yürüyerek şampiyon olmalıydık’ derken. Bu iş bir takım işidir. Herkes bir parçadır” diye konuştu.

CSKA’nın golcüsü Wagner Love için “Fenerbahçe’ye geldiğimde transferini ilk istediğim futbolcu oydu. O zaman gerçekleşmemişti ama şimdi beraberiz” ifadesini kullanan Zico, Gökhan Gönül ve Semih için de övgü dolu sözler sarf etti.

“Ben onlara sadece bir şans verdim ve onlar bunu kullandılar” diyen Brezilyalı hoca, oyuncularının daha iyi noktalara geleceklerine inandığını da kaydetti. Zico, Roberto Carlos ve Alex’in Fenerbahçe ile sözleşme yenilemelerine de çok sevindiğini belirtti.

Aragones’i övdü
Zico, Deivid konusunda ise “Fenerbahçe’de çok başarılı ve kontratı da sezon sonuna kadar devam ediyor. Burada da bir yabancı sınırlamamız var. Sene ortasına kadar yani sezon sonuna kadar bir değişiklik olacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Aragones’e de övgüler yağdıran ünlü çalıştırıcı “Çok büyük bir teknik adam. Avrupa Şampiyonu olmak onu bir marka haline getirdi. Yeni gelen bir hoca için her şey çok zordur, kolay olmaz. İyi sonuçlar almadan önce böyle şeyler hep yaşanır. Çalışmalarını geliştirip, daha iyi noktaya gelip şampiyonluğu kazanacaktır. Ben buna inanıyorum” yorumunu yaptı. Zico, “Eğer UEFA’da finale kadar gidebilirsek Fenerbahçe taraftarının Saracoğlu’nda bizi desteklemesi çok hoşuma gider” dedi.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2009, 19:38:52 »
Haber İçin Sağol