Gönderen Konu: "Çok İyi Organize Olduk"  (Okunma sayısı 431 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
"Çok İyi Organize Olduk"
« : 26 Ekim 2009, 08:36:39 »
"Çok İyi Organize Olduk"

--------------------------------------------------------------------------------
Teknik Direktörümüz Christoph Daum, Fenerbahçe`nin bugün çok iyi organize olduğunu belirterek, verdiği taktiği disiplinli bir şekilde uygulayan oyuncularını kutladığını söyledi.

Maç sonrası açıklamalar yapan Christoph Daum, "Bugün çok iyi organize olan bir Fenerbahçe gördük. Taktiksel disiplinimiz yerindeydi. Herkesi kutlamak istiyorum. Özellikle orta sahada çok iyi oynadık, iyi pres yaptık. Zaten taktiğimiz de buydu. Galatasaray`ı orta sahaya çekmek ve orada pres yapmaktı. Çok koştuk, iyi mücadele ettik ve bu anlamda çok iyiydik. Amacımız açık vermemekti. Her zaman kompakt halde organize olduk. Zaman zaman ileri paslara tehlike yaratmak istedik. Bunu da iyi yaptık. Erken bulduğumuz gol de özgüvenimizi artırdı. Taktiksel anlamda disiplinli oynadıkları için takımımı kutluyorum" dedi.

Bugün yaptığı gibi, ileride de taktiksel anlamda ufak değişiklikler yapıp yapmayacağı sorulduğunda ise Daum, "İleride değişikli olur mu olmaz mı? Bu, oyuncularımın performansı ve sakatlık durumuna bağlı. Alex bugün çok iyiydi. Tebrik ediyorum. Böyle bir sakatlıktan sonra 1.5-2 antrenmandan sonra böyle bir performans sergilemesi çok etkileyici. Sağlık ekibimizi tebrik ediyorum. Güiza, ilk pozisyonda tehlikesini gösterdi. Orada kafayla gol atmalıydı. Ama orada tehlikeli olduğunu gösterdi ve sonra da golünü attı. Önemli taktiksel değişiklik, bazı oyuncuların dönmesi form ve sakatlıklarla ilgili. Aslında maç düşündüğümüz gibi oldu. Bizim amacımız, her zaman top rakipteyken, rakibe baskı yapan birini destekleyen birinin olmasıydı. Bunu da başardık. Mesela Gökhan rakibe basarken, Mehmet onu destekledi. Bu nedenle Keita va Arda`nın bireysel yetenekleri çok ortaya çıkmadı bugün" diye konuştu.