Gönderen Konu: Geleceğin Alex'i Fener'de!  (Okunma sayısı 1078 defa)

Çevrimdışı Guiza

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Geleceğin Alex'i Fener'de!
« : 15 Eylül 2008, 12:29:40 »
Fenerbahçe, geleceğin yıldız adayını Mersin'de buldu. Dünyaca ünlü yıldızları renklerine bağlayan Sarı lacivertliler, Türkiye genelinde de minik yıldızları bir bir renklerine katarken, "Geleceğin Alex'i" denilecek Devran'ı kadrosuna aldı!Kendine has tekniği ve futbol zekasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken 12 yaşındaki Devran Çamurdaş, önümüzdeki günlerde kendisini Fenerbahçeli yapacak olan imzayı atacak.

Meşin yuvarlığın sevdasına düşüp, doğup büyüdüğü topraklardan yüzlerce kilometre uzaklıkta hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan Devran Çamurdaş, bu yolda da emin adımlarla ilerliyor.

Mardin'de yaşayan Çamurdaş ailesinin en küçük ferdi olan Devran, ağabeylerinin yönlendirmesiyle birlikte Sarı-lacivertli formayı giymeye çok yakın. Mardinspor'da A Takım'da forma giyen ağabeyi Mahmut Çamurdaş, yakın arkadaşı ve aynı zamanda Mersin Fenerbahçe Futbol Okulu'nun da antrenörü olan Levent Kurt ile bağlantıya geçip, kardeşinin meziyetlerini anlattı. Tam 4 yıl önce yapılan bu görüşme 12 yaşındaki yıldız adayının da kaderini belirledi.

Devran, ağabeylerinin gözetimi altında kendisi için hazırlanan özel antrenman programı kapsamında çalışmalarını sürdürdü. Antrenör Levent Kurt da bu çalışmaları yakından takip etti ve 4 yıl sonra minik yıldız, kendini geliştirerek futbolda belirli bir olgunluğa erişti.

Bu gelişme karşısında antrenör Levent Kurt, minik futbolcunun ailesine gerekli güvenceleri vererek Devran'ın vekaletini üzerine aldı. Yaklaşık 2 aydan bu yana Mersin'de Kurt'un nezaretinde çalışan Devran Çamurdaş, geçtiğimiz ay İstanbul'da gerçekleştirilen seçmelere de katılarak kendisini ispat etti ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün futbolcusu olmaya hak kazandı.

Şimdilerde yolculuk hazırlığı yapan Devran, Mersin'de kaldığı süre içerisinde antrenmanları da kaçırmıyor.

Futbola küçük yaşlarda başladığını kaydeden Devran Çamurdaş, "Futbol, benim ve ailemin vazgeçilmez bir parçası. Büyük ağabeyim Mardinspor'un A Takımı'nda, ortanca kardeşim de yine Mardinspor'un PAF Takımı'nda forma giyiyor. Ben de onlarla birlikte futbolun içinde büyüdüm diyebilirim. Ağabeylerim antrenman yaparken onları hayranlıkla izlerdim ve kendi kendime; 'Ben de bir gün yeşil sahalarda koşup, yıldız olacağım' diyordum" dedi.

Çamurdaş şöyle devam etti:
"Ben daha anne karnındayken, babam benim erkek olacağımı bilmiyordu. Onun için sürpriz oldum. Belki de bu yüzden benim üzerime çok titriyordu. Bir gün gelip bana; 'Sen bir gün Fenerbahçe'de futbol oynayacaksın. A Takım'da forma giydiğinde de sahaya çıkıp benim için gol atacaksın' dedi. İlk başta anlamamıştım, sonra yaşanılan gelişmeleri duyunca çok şaşırdım ve heyecanlandım. Sağolsun Levent Hoca benimle 8 yaşımdan bu yana ilgileniyor. Her türlü ihtiyacımı karşılıyor. Beni yanına aldı ve benimle özel olarak ilgilendi. İstanbul'a gönderdi ve orada da kendisinin yüzünü kara çıkartmadım, seçmeleri kazandım. Ama asıl iş şimdi başlıyor. Daha çok çalışıp, sarı-lacivertli formayı uzun yıllar giymek istiyorum" diye konuştu.

Gökhan Gönül'ü kendine idol olarak seçtiğini ifade eden Çamurdaş, futbolcu olarak da Brezilyalı Ronaldinho'yu kendine örnek aldığını ve yakından takip ettiğini söyledi.

Devran Çamurdaş, babasının kendisine almış olduğu CD'lerde Ronaldinho'yu izlediğini, O'nun futbol tarzını benimsemeye çalıştığını da sözlerine ekledi. Doğuştan Fenerbahçeli olduğunu, sarı-lacivertli renklere de gönül bağladığını vurgulayan Çamurdaş, ailesinde herkesin Fenerbahçeli olduğunu belirtti. Yeşil sahalara çıktığında çok mutlu olduğunu dile getiren Çamurdaş, "Şimdi mutluluğum ikiye katlandı. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün altyapısında yer alacağım. Ama benim hedefim var. O da dediğim gibi A Takımı formasını giyip, kaptanlık yapmak. Sahada topla buluştuğumda kendimi özgür hissediyorum. Gol atmayı da seviyorum attırmayı da. Asıl önemli olansa takım oyunu ve ben de kendimi 'takım oyuncusu' olarak görüyorum" ifadesini kullandı.

Devran Çamurdaş'ı; zeki, hızlı ve düşündüğünü çabuk uygulan bir futbolcu olarak yorumlayan Mersin Fenerbahçe Futbol Okulu Antrenörü Levent Kurt da, Devran'ı Fenerbahçe kaptanı Alex'e benzetti. Devran'ın takımını maestro gibi yöneterek, takım oyununu ön plana çıkarttığını da sözlerine ekleyen Kurt, Devran'ın hücumda çok çabuk adam eksilterek, takım arkadaşlarına boşluklar oluşturduğunu, bunun da kendisi açısından oldukça önemli bir özellik olduğunu söyledi. Levent Kurt, "Bir futbolcuda teknik olabilir ama futbol zekası yoktur. Ya da tam tersi de olabilir. Ama Devran'da hem çok iyi bir futbol zekası, hem de iyi bir teknik var. Bu da onu geleceğin Alex'i yapacaktır. Buna gönülden inanıyorum. Ama bunun için de çok çalışması gerek" dedi.

Mersin Fenerbahçe Futbol Okulları Aile Birliği Başkanı Salih Çevik de, Mersin'den Fenerbahçe'ye futbolcu kazanacaklarını daha önce de ifade ettiklerini ve bunun da henüz bir yıl geçmeden gerçekleştiğini belirterek, Devran'ın oldukça başarılı ve gelecek vaat eden bir futbolcu olduğunun altını çizdi. Salih Çevik, bundan sonraki süreçte her yıl 3-4 futbolcuyu Fenerbahçe'nin altyapısına kazandırmak istediklerini ve böylelikle Mersin'in Türk futboluna yön vereceğini savundu.

Öte yandan Mersin Fenerbahçe Futbol Okulu ile birlikte son antrenmanına çıkan Devran Çamurdaş'a arkadaşları küçük bir sürpriz yaptı. Antrenman sonrasında saha ortasına üzerinde Fenerbahçe'nin logosunun yer aldığı pastayı getiren arkadaşları Devran'ı duygulandırdı. Arkadanp bana; 'Sen bir gün Fenerbahçe'de futbol oynayacaksınşlarıyla hatıra fotoğrafı da çektiren Devran, daha sonra hazırlıklarını yapmak üzere tesislerden ayrıldı.

Çevrimdışı querasma_sedat

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 1
  • !.:FİFA ÜSTADI .:!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2008, 12:48:13 »
türk futboluna hayırlı olsun :!

Çevrimdışı Guiza

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2008, 12:58:07 »
inş güzeldir dedklerı gıbı

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2008, 20:06:52 »
Bu gençleri kazanmak lazim

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2008, 12:24:44 »