Gönderen Konu: Gökhan Gönül Sezonu Kapattı  (Okunma sayısı 559 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Gökhan Gönül Sezonu Kapattı
« : 10 Nisan 2010, 12:23:49 »

Eski formuna dönen Gökhan Gönül operasyon geçirmese bile sezonu kapattı.

F.Bahçe, özlediği Gökhan Gönül’ü tam bulmuşken yine kaybetti. Geçtiğimiz yıllarda sergilediği performansla sarı-lacivertli taraftarların hatta Avrupa’dan birçok takımın gözdesi olan A Milli futbolcu, sezon başından bu yana ise inişli-çıkışlı bir görüntü sergiliyordu. G.Saray derbisinden bu yana ise formunu arttıran ve son Kayseri maçında da izleyenleri kendine hayran bırakan Gökhan Gönül sezonu kapattı..

Üzücü haber dün geldi. Kayseri maçında daha önceden darbe aldığı sol omzu üstüne tekrar düşüp sakatlanan Gökhan Gönül’ün, liflerinde yırtık tespit edildi. Ağrıları oldukça fazla olan deneyimli oyuncu bu şikâyetle takım doktorlarına başvurdu. Yapılan kontrollerin ve çekilen MR’ın ardından problemin ne boyutta olduğuysa net bir şekilde anlaşıldı.

YÖNETİM İSTEMİYOR

Gökhan'ın en kısa sürede bıçak altına yatması şart. Yönetim, şu andaki durumuyla operasyon yapılmasa dahi minimum 4 hafta takımdan ayrı kalacak Gönül istese de kritik haftalara girilirken ameliyat olmasına sıcak bakmıyor. Takım doktorları ve Gökhan ile görüşüldü.. Kesin karar yarın Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Taşer’in yapacağı kontrolden sonra verilecek. Hafta sonunu Ankaraspor maçı nedeniyle ’bay’ ve 3 puan alarak geçirecek olan sarı-lacivertlilerde son umutsa zaman..

Sarı - Lacivertlilerin önünde iki seçenek var. Ya F.Bahçe yönetimi oyuncusunun ameliyat olmasına izin verecek; bu da sağ kanatta neredeyse alternatifsiz olan milli yıldızın sezonu kapatması demek ya da ödem indikten sonra durumu tekrar kontrol edilerek uygulanacak tedavi yöntemleriyle yeşil sahalara mümkün olan en kısa sürede Gökhan’ın dönmesi sağlanacak. Bu ise 25 yaşındaki oyuncunun kafadan 4 hafta maçlara çıkmayacak olması demek.

Benzer bir durumda; sakat olduğu dönemde ameliyat olmak için Almanya’ya giden Özer Hurmacı’ya sarı-lacivertli yönetim, ’Sezon sonuna kadar bekle’ demiş ve operasyon yatmıştı. Özer ise daha sonra ’Ameliyat olmak benim için en iyi seçenekti ama olmadım’ açıklamasını yapmıştı.

Gönül’ün yerine Bekir hazırlanıyor

F.bahçe'de neredeyse Alex ve Lugano kadar alternatifsiz olan Gökhan Gönül’ün şok sakatlığı suratları asarken yerine kimin oynayacağı ise belli gibi.. Forma şansı bulduğu dönemlerde Önder Turacı’nın hem hücum, hem de savunma aksiyonlarında yetersiz kalması bu bölgede Bekir İrtegün’ü ilk seçenek olarak öne çıkartıyor.

Daum boş geçilecek hafta boyunca Bekir’i deneyip takıma uyum sağlamasını bekleyecek. Ancak istediği verimi alamaması durumunda sezon boyunca mücadelesinden çok memnun olduğu Mehmet Topuz’u da sağa monte etmeyi de düşünüyor.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2010, 12:25:17 »
Ligin en kritik virajına girerken takımın en formda oyuncularından Gökhan Gönül'ün olmayacak olması büyük kayıp gerçekten. Bekir sağ backte çok kötü performans çiziyor. Ne ataklara katılabiliyor ne de savunması yeterli. Bir oyuncunun eksilişi tüm takımın kimyasını bozabilir. Umarım yanılırım