Gönderen Konu: Türkiye'de herkes Fenerli mi?  (Okunma sayısı 486 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Türkiye'de herkes Fenerli mi?
« : 14 Nisan 2010, 18:07:07 »
Türkiye'de herkes Fenerli mi?

--------------------------------------------------------------------------------
.. ..

Şenes Erzik’ten sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın da Fenerbahçeli olduğunu öğrenen UEFA’cılar şaşkına döndü.

Erdoğan durumu açıkladı:
HAYIR TAM BiR KOALiSYON VAR
TÜRKİYE, Fransa ve İtalya ile büyük bir yarışa girdi.
Hedef 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası...
Bu şampiyonaya hangi ülke evsahipliği yapacak?
İşte bu konuda Türkiye dün büyük bir adım attı ve İstanbul’a gelen UEFA İcra Komitesi Teftiş Heyeti’ne bu şampiyonayı ne kadar çok istediğini gösterdi. Hem de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından. Nasıl mı?
Bu sorunun yanıtını vermek için Dolmabahçe Sarayı’na gidelim. Başbakan’ın çalışma ofisinde UEFA heyetine verdiği kahvaltıya... Ve resmi görüşmelerin, konuşmaların dışına.
Kahvaltıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Fedarasyon Başkanı Mahmut Özgener ile yönetim kurulu katıldı.
Başbakan Erdoğan 2016 organizasyonuna niye sahip çıktığını anlattı önce.
Futbolculuğu döneminden söz açtı. Bu UEFA heyetini şaşırttı. Hiçbiri başbakanın eski bir futbolcu olduğunu bilmiyordu. Sonra belediye başkanlığı dönemine ve olimpiyatlar için çıkarılan kanuna sözü getirdi.
Her soruya ayrıntılı yanıt verdi. Konuya hakimdi.
- Bu ülkenin yüzde 40’ı 20 yaş altı gençlerden oluşuyor. Onlara böyle bir şampiyona izletmek istiyoruz.
- 6 bin kilometre çifte yol yaptık. 11 bin kilometre de ilave yol.
Bunlarla da yetinmedi. Yatak sayısından, otel sayısına kadar tüm ayrıntıları dile getirdi.
Ve son olarak söz Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Fenerbahçeliliğine geldi.
İşte tam bu anda toplatıda bulunanları gülümseten bir diyalog yaşandı.
Şenes Erzik’i tanıyan ve onun bir dönem Fenerbahçe Kulübü’nde yöneticilik yaptığını bilen bir UEFA üyesi sordu:
- Türkiye’de herkes Fenerbahçeli mi?
Bu soruya yanıtı Başbakan verdi:
- Ulaştırma bakanımız Galatasaraylı.
- Spor Bakanımız Faruk Özak Trabzonsporlu. Hatta bir dönem bu takımın kaptanlığını da yaptı.
- Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Beşiktaşlı. Yani bizde tam bir koalisyon var.
Ancak heyet üyeleri yine de gülümseyerek düşüncelerini tekrarladılar:
- Yine de bir Fenerbahçe ağırlığı var.
Bu kez sözü Şenes Erzik aldı;
- 2 binli yıllardan sonra durum değişmeye başladı. Özellikle G.Saray’ın UEFA şampiyonluğuna kadar Fenerbahçe üstünlüğü vardı. Ama artık değişiyor.
UEFA çok etkilendi
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte kahvaltıya katılan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik de toplantıdan mutlu ayrılan isimlerin başında geliyor. Erzik, “Heyet çok memnun ayrıldı. Açıkcası böyle bir toplantıda bulunduğum için ülkem adına gurur duydum. Kahvaltıdan sonra heyete bir öğle yemeği verdim. O yemekte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları hayranlığı dile getirdiler. Başbakanı ve toplantıyı tek kelimeyle “Çok etkileyiciydi’ diye nitelediler” dedi.
En başarılı turnuvayı yaparız
Euro 2016 adaylığımız için UEFA heyetine seslenen Erdoğan, “Size şu ana kadar yapılmış en başarılı turnuva sözünü vermekten çekinmiyorum” dedi.
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2016 Avrupa Şampiyonası adaylığı için temaslarda bulunan UEFA heyetine, “Size şu ana kadar yapılmış en başarılı turnuva sözünü vermekten çekinmiyorum. Zira çoğunluk tarafından tarihin en iyi Şampiyonlar Ligi finali olarak nitelendirilen Milan-Liverpool maçına ülkemiz ev sahipliği yapmıştır” dedi.
Türkiye’nin daha önce de Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası finallerine başarıyla ev sahipliği yaptığını hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:
“Ülkemiz Avrupa Şampiyonası’na 3. kez aday oluyor. Bu bizim kararlılığımızın en önemli göstergesi. Bu adaylığımız için 6 yeni stat projesi sözü verdik ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak 920 milyon Euro’luk bir garanti mektubunu imzalayarak sizlere sunduk. 2016’da Türkiye’yi bir festival alanına çevireceğimizden ve UEFA açısından en mükemmel çalışma ortamını sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. 28 Mayıs 2010’u büyük bir heyecanla bekliyoruz. Sadece ben değil, ülkem de bekliyor.”

Hürriyet