Gönderen Konu: 'Üç penaltıyı yedi'  (Okunma sayısı 503 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
'Üç penaltıyı yedi'
« : 12 Mart 2010, 15:24:26 »
'Üç penaltıyı yedi'

Kötü bir yönetim gösteren Bünyamin Gezer, Fenerbahçe'nin iki, Antalya'nın bir penaltısını es geçti; deyim yerindeyse idare etti.

Bünyamin Gezer’in bu maçtaki yönetimini hiç beğenmedim. Aynen idare etti. İlk yarıda Fenerbahçe’nin kullandığı köşe vuruşu esnasında Lugano, Batak tarafından çekildi, 51’de Bilica, Fener ceza alanında Necati’ye bir darbede bulundu. İkisi de penaltıydı. Yine 77’de Yalçın’ın Antalya ceza alanı içerisinde Emre’ye hareketi net penaltıyı gerektirirdi. Ama hakem bu pozisyonlarda disiplin anlamında çok standart dışı yönetim sergiledi. Özellikle Emre’ye gösterdiği imtiyaz çok aşırıya kaçtı. Böylelikle de otoritesini büyük ölçüde zaafa uğrattığı bir müsabaka yönetmiş oldu. 23’te hızlı atağa kalkan Veysel’e pas atıp pozisyon almak isteyen Necati’ye topsuz alanda faul yapan Santos’un gördüğü sarı kart doğruydu. 25’te top Jedinak’tan dışarı çıktı. Ancak atış Antalya lehine verilince Vederson da reklam panolarına tekmeyi yapıştırdı. Vederson’un gördüğü sarı kart doğruydu ancak kartı görmesine neden olan da hakemdi. Bünyamin Gezer, 38’de Fenerbahçe yarı alanında, ev sahibi lehine çok gereksiz bir avantaj oynattı. Böyle avantaj olmaz. 42’de Erhan’ın, Güiza’yı arkadan, belinden tutması sonrası gördüğü sarı kart ise doğruydu. 50’de Güiza’ya, 61’de Necati’ye kalkan ofsayt bayrakları da yerinde kararlardı. 66’da Orhan Ak, ceza alanı önünde topa eliyle müdahale etti, top Fenerli oyuncunun önünde kalınca hakem oyuna devam etti. Pozisyon sonrasında Orhan Ak’a sarı kart gösterilmesi gerekirdi. 70’te ofsaytta olan Güiza, pozisyona sinirlenince topa şiddetli vurdu. İlk yarıda Vederson’un sarı kart gördüğü pozisyonun benzeriydi. Güiza’nın da sarı kart görmesi gerekirdi.

Serdar Tatlı / Fanatik