Gönderen Konu: Uğur Boral: Her geçen gün daha iyiye gidiyorum  (Okunma sayısı 398 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Uğur Boral: Her geçen gün daha iyiye gidiyorum

--------------------------------------------------------------------------------
.. ..

Profesyonel Futbol Takımımızın başarılı oyucusu Uğur Boral zor bir sakatlık geçirdiğini ancak durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi. Bir futbolcunun başına gelebilecek en kötü sakatlığı yaşadığını ifade eden Uğur, "Profesör Doktor Ömer Taşer ameliyatımı ekibiyle birlikte çok başarılı bir şekilde tamamladı. Ondan sonra tedavi bölümüne geçildi. İyi çalıştığımı ve iyi konsantre olduğumu düşünüyorum. Ömer Taşer ayağımı iyi gördüğü için ameliyattan sonraki 6. hafta koşmama izin verdi. Yaklaşık 10 gündür koşuyorum. Takımla antrenmana çıkmak için bir bu kadar daha zamana ihtiyacım var. Her şey şu anda iyi gidiyor. İnşallah bir sorun olmadan devam eder. Ben futbol oynamayı ve takım arkadaşlarımla beraber olmayı, maçlara çıkmayı çok özledim. Zaten en zor kısmı da bu. Futbol oynamayı özlüyorsunuz. Evde Fenerbahçe'nin maçlarını izlerken çok zor dakikalar yaşıyorum. Yeni sezona yüzde yüz hazır olacağım" dedi.

Fenerbahçe'de bu sezon çok fazla sakatlık yaşandığını ve bunun takımın performansını etkilediğini söyleyen Uğur Boral; "Ben oynamaya başladım hemen ertesi maç sakatlandım. Lugano, Deniz, Emre, Cristian ve Alex sakatlandı. Bu ister istemez takımın kimyasını bozuyor. Tabii ki diğer oyuncular çok iyiler. Maça çıktıkları zaman ne kadar iyi oynadıklarını gösterdiler ama takımın kimyası bozulduğu anda ister istemez kötü bir psikoloji oluşuyor. Takımdaki bazı dengeler değişiyor. Bu alınan kötü sonuçlarda biraz etken oldu diye düşünüyorum. Biraz da bundan dolayı konsantrasyon eksikliği oldu. Çünkü bizim takımımız kendi sahasında maç kaybetmez. Normal şartlarda Fenerbahçe, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda çıktığı maçları kazanır. Bu her zaman böyledir, böyle olmak zorundadır. Bakıyorsunuz 2-0'dan 3-2'ler geliyor. Mesela 2-0'dan 3-2 yenildiğimiz Bursaspor maçında Fenerbahçe'nin dokunulmazlığı üstünden kalktı gibi oldu. O maç bizi çok etkiledi. İyi oynadığımız maçlarda galip gelemedik, pozisyonlar bulamadık ama ondan sonraki 3-2'lik maçta sanki Fenerbahçe'nin üzerindeki dokunulmazlığı birileri üzerinden aldı. Rakiplerimiz Fenerbahçe'ye karşı biz de yenebiliriz düşüncülerine girdiler. Fenerbahçeli futbolcular da psikolojik olarak gerildiler. Taraftarımızda bazı oyuncularımıza tepki gösterdiler. Yapmamaları gerekiyordu ama yaptılar. Çünkü çok üzülmüşlerdi. Bu oyuncuları ister istemez gerdi. Sahada oynayan oyuncular tepki görme endişesine kapıldı. Toptan kaçar oldular. Çalım atması gereken yerde çalım atmadı geriye pas verdi, sut çekmesi gereken yerde şut çekmedi, yana pas verdi. Hep böyle şeyler üst üste geldi. Bizim bu sıkıntılı dönemden çıkmamız için bir galibiyete ihtiyacımız vardı .O galibiyet geldi ve ondan sonra açıldık. Taraftarlar alkışlamaya başladı. Oyuncuların kendilerine güveni yerine geldi. Burada ve deplasmanda kazandık, sonra Galatasaray'ı kendi sahasında yendik. Şu anda her şey yolunda görünüyor. Taraftarlarımız alkışladıkları ve destekledikleri zaman bizlerin özgüveni artıyor. Eğer taraftarımız desteklerini sürdürürse Fenerbahçe camiası kazanır. Ama desteklerini ihmal ederlerse ve tepki gösterirlerse onlarda üzülecek, biz de üzüleceğiz. Çünkü tepki inanın bir fayda sağlamıyor, kaybeden Fenerbahçe oluyor" ifadelerini kullandı.

Resmi Site.