Gönderen Konu: KÜBRA DERECE İSTİYOR  (Okunma sayısı 378 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
KÜBRA DERECE İSTİYOR
« : 09 Ağustos 2008, 11:16:08 »
Öztürk, yaptığı açıklamada, şampiyonanın Türkiye'de gerçekleştirilmesinin ve Türkiye'de yarışmanın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Yurt dışına gittiklerinde özellikle yemek konusunda problemler yaşadıklarını, ancak Türk mutfağının birçok damak zevkine uyduğu için çeşitli ülkelerden gelen sporcuların herhangi bir sorun yaşamadığını ve herkesin turnuvanın Türkiye'de yapılmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
''Burada bir iddiam yok. Oldukça kuvvetli bir turnuva. Elimden gelenin daha iyisini yapmaya çalışacağım. Türkiye bayanlarda dördüncü durumdayım, benden beklenen başarıyı elde etmeye çalışacağım. Bu turnuvadan sonra Sırbistan'da düzenlenecek 16 yaş altı Avrupa şampiyonasına katılacağım. Şampiyonada ilk üç derece içinde yer almayı hedefliyorum. Dünya Yaş Grupları şampiyonasına da katılacağım. Burada da yine ilk üçe girmek ve bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum.''

Öztürk, satranca ilkokul ikinci sınıfta öğretmenlerin teşvikiyle başladığını ve daha sonra kendini geliştirdiğini kaydetti.

-HİNTLİ SPORCU-
Dünya Gençler Satranç Şampiyonasında, 2006'da ''dünyada büyük usta olmuş en genç ikinci satranççı'' unvanını kazanan ve ''harika çocuk'' olarak nitelendirilen Hintli Parimarjan Negi de mücadele ediyor.

Negi, yaptığı açıklamada, daha önce İstanbul ve Erivan'da yapılan dünya gençler satranç şampiyonalarına katıldığını söyledi.

İstanbul'da çok iyi bir sonuç elde edemediğini, ancak kendisi için şampiyonanın bir deneyim olduğunu ifade eden Negi, şunları anlattı:
''Bu yıl da bir hedefim yok. Sadece iyi oynamak istiyorum. Turnuvaya 27. sırada başladım. Eğer son turnuvalarda oynadığım gibi oynarsam iyi bir sonuç alacağımı tahmin ediyorum. Satranca 5 yaşında başladım ve bu benim için hobiden ciddi bir uğraşıya dönüştü. Satrancı bana babam öğretti. Türkiye'de düzenlenen şampiyonanın organizasyonu çok iyi. Türkiye'de olmaktan mutluyuz.''