Gönderen Konu: Rıdvan Dilmen gözaltına alındı  (Okunma sayısı 1000 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Rıdvan Dilmen gözaltına alındı
« : 06 Nisan 2010, 18:51:36 »

--------------------------------------------------------------------------------
.. ..

Rıdvan Dilmen ve aralarında işadamlarının da bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Eski milli futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, telekulak operasyonu kapsamında aralarında iş adamlarının da bulunduğu 35 kişiyle birlikte gözaltına alındı.

Yine aynı soruşturma kapsamında mağdurlar arasında yer alan eski milli futbolculardan Tanju Çolak da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek müşteki sıfatıyla ifade verdi.

Çıkışta gazetecilerin soruların yanıtlayan Tanju Çolak "Beni aradılar, gelip ifade verdim. Beni de dinlemişler, şikayetçiyim" dedi.

Çolak, "Rıdvan Dilmen'den şikayetçi oldunuz mu" sorusuna ise "Hayır, burada olduğunu bilmiyordum. Rıdvan benim arkadaşım. Ondan şikayetçi olmadım" diye konuştu.

2 YIL TEKNİK TAKİP YAPILDI

Zanlıların işadamlarının ailelerini, özel yaşamlarını ve iş ilişkilerini, ünlü kişilerin telefonlarını dinlediği öne sürüldü.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2 yıla yakın süren teknik ve fiziki takibin ardından bu sabah erken saatlerde harekete geçti. İstanbul başta olmak üzere 4 ilde tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonda aralarında eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in de bulunduğu 36 kişiyi gözaltına aldı. Telekulak çetesi olduğu belirtilen zanlıların 2 yıl içinde tanınmış kişileri ve işadamlarının telefonunu dinlediği belirtildi.

ÇOLAK: BENİ DE DİNLEMİŞLER

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, 09.30'da Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Bir saat süren işlemlerin ardından emniyetten ayrılan Çolak gazetecilerin soruları üzerine, “Sabah 08.30'da beni aradılar. Gelip ifade verdim. Benim telefonlarımı dinlemişler. Mağdurum. Mağdur olarak geldim. ‘Şikâyetçi misiniz?’ dediler. Şikayetçi oldum. Bu olay futbolla şikeyle alakalı değil. Gizlilik kararı var, konuşamıyorum” dedi.

RIDVAN BENİM ARKADAŞIM

Çolak basın mensuplarının “Rıdvan'dan şikâyetçi oldunuz mu?” sorusuna ise “Rıdvan benim arkadaşım. Ondan şikâyetçi olmadım. Ben buraya geldiğimde Rıdvan'ın olduğunu bilmiyordum. Öğrenince avukatıma talimat verdim. Rıdvan'a avukatımı verdim” diye cevap verdi.

Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Çevrimdışı yyusuf1993

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 43
    • MSN Messenger - felsefigencyusuf@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - felsefigencyusuf@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2010, 23:43:05 »
ateş olmayan yerden duman çıkarmı

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2010, 00:22:55 »
Dilmen, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı