Gönderen Konu: ABD BİZİ ONURLANDIRDI  (Okunma sayısı 542 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
ABD BİZİ ONURLANDIRDI
« : 24 Temmuz 2008, 20:17:50 »
anjevic, "ABD Basketbol Federasyonu'nun bizi rakip seçmesi büyük onur" dedi.
21.07.2008     

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının  sorularını yanıtlayan Tanjevic, çalışmaların başında olmalarına rağmen  oyuncuların antrenmanları gönülden yaptığını ifade ederek, “Takımın,  eleme maçları için iyi hazırlanması gerekiyor. Bu dönemde Macao’ya gidip  orada Litvanya ve ABD ile hazırlık maçları oynayacağız” dedi.

Tanjevic şöyle devam etti:

“Bu maçları erken oynayacak olmamızdan dolayı hazırlık programımızda  değişiklik olacak. Bu bizim işimizi biraz zorlaştıracak. Kısa zaman  içerisinde belli bir form seviyesine ulaşmak zorundayız. çünkü  oynayacağımız takımlar üst seviyedeler. Onun için işimiz biraz zor.  önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalar öncekilerden biraz farklı  olacak. Hazırlıkların başında basketbol oynatmak zorunda kalacağız.  Aslında ben böyle bir şey yaptırmam.”

Takımın genç oyunculardan kurulu olduğunu kaydeden Tanjevic, “Sadece 4  tane daha önce bu heyecanı yaşamış oyuncu var. Genç oyuncuların çoğu iyi  bir sezon geçirdiler. Geçen sezon yeterli ilerlemeyi gösterdiler,  tahminlerime göre bu ilerlemeyi devam ettirecekler. Bu oyunculardan iyi  bir takım olacak” diye konuştu.

İlk önce Avrupa Şampiyonası eleme maçlarını geçmeyi hedeflediklerini  belirten Tanjevic, “Umarım bu maçları geçtikten sonra Avrupa  Şampiyonası’na gidip güzel şeyler yapacağız. Kolay olmayacak biliyorum.  Ama ben inanıyorum. Biz bunu başaracağız” diyerek sözlerini tamamladı.