Gönderen Konu: Oğuz Savaş'ın yüzü gülüyor  (Okunma sayısı 653 defa)

Çevrimdışı weathered

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 65
  • OyunSiteniz.Com
    • Profili Görüntüle
Oğuz Savaş'ın yüzü gülüyor
« : 21 Ocak 2009, 17:56:23 »
Fenerbahçe Ülker'in genç oyuncusu Oğuz Savaş, Euroleague 1. tur son maçında İtalya'nın Lottomatica Roma karşısındaki performansıyla haftanın ''en değerli oyuncusu'' seçildiği için mutlu olduğunu belirterek, ''Son maçta MVP olmanın gururunu yaşıyorum. Tabii ki o maç artık geride kaldı. Önemli olan o performansın devamını getirmek. İnşallah 2. turda da bu performansın devamını getirebilirim'' diye konuştu.   

Euroleague'de şimdiki hedeflerinin 2. turda gruptan çıkmak olduğunu kaydeden genç basketbolcu, çeyrek finale kaldıktan sonra ''Dörtlü Final''e kadar gitmek istediklerini ifade etti.

''NBA'DE ŞANSIMI DENEMEK İSTİYORUM''

Milli basketbolcu, 1-2 yıl içinde NBA'e gidip, şansını orada denemek istediğini söyledi. Şu anda 21 yaşında olduğunu hatırlatan Oğuz, ''Hala yaşım genç. NBA'e en geç 1-2 sene içinde gitmem lazım. Çünkü ne kadar genç yaşta gidersem, benim için avantaj olacağını düşünüyorum. Bundan sonra NBA'de oynamak, gidip şansımı denemek istiyorum. NBA'de olmazsa da Avrupa'da büyük kulüplerde oynamayı hedefliyorum. 1-2 sene içinde NBA'e gidersem giderim, olmazsa da Avrupa'ya yöneleceğim'' dedi.

''TANJEVİC GENÇLERİ OYNATMAYI SEVİYOR''

Antrenörleri Bogdan Tanjevic'in gençlere sık sık görev verdiğini vurgulayan genç basketbolcu, ''Tanjevic gençlerle oynamayı seven bir antrenör. Gerektiğinde mağlubiyeti göze alıp gençlere görev verebiliyor, bu da güvenimizi artırıyor. Tabii ki agresif olmasının, çok sinirli olmasının bizim gibi gençler üzerinde bazen negatif etkileri oluyor, ama genel olarak gençleri sevdiğinden bizim için faydalı bir antrenör diyebilirim'' şeklinde konuştu.

Oğuz, Beko Basketbol Ligi'nde hedeflerinin yine şampiyonluk olduğunu ifade ederek, ''Son iki sezonun şampiyonu olarak bu sene de şampiyonluğun en büyük adayıyız. Bir iki tane kötü oynayıp kaybettiğimiz maç dışında, ligde çok iyi oynuyoruz ve farklı galibiyetler alıyoruz. Böyle devam ederse şampiyon olacağımızı düşünüyorum'' dedi.

''Beko All Star 2009'' organizasyonunda Türk Yıldızlar Karması'na seçilen Oğuz, All Star'a seçilmek için iyi oynamak gerektiğini, bu sezonki performansıyla bunu hak ettiğini sözlerine ekledi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2009, 18:45:08 »
Haber İçin Sağol

Çevrimdışı djarum black-

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2009, 18:50:38 »
Nba'da rahat oynayabilecek çok kaliteli bi oyuncumuz.Geleceği çok parlak bence.
Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.
Mustafa Kemal Atatürk