Gönderen Konu: "Barca'dan ayrılmak zorundaydım"  (Okunma sayısı 693 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
"Barca'dan ayrılmak zorundaydım"
« : 14 Ağustos 2008, 12:25:16 »
Meksika Milli Takımı'nın da formasını giyen ve Barcelona'dan yaz transfer döneminde Spurs'e katılan başarılı oyuncu White Hart Lane'deki ilk maçına yeni takım arkadaşları Luka Modric ve David Bentley ile birlikte pazar günü Roma'yı 5-0 ile darmadağın ettikleri maçta çıktı.

19 yaşındaki orta saha oyuncusu ilk yarıda sol açıkta ve devre arasının ardından tek santrafor Darren Bent'in arkasında oynadığı mücadelenin ardından yaptığı açıklamada Barcelona'da kendisine gereken değerin verilmediğini düşündüğü için Premier League'e geldiğini belirtti.

Dos Santos şöyle konuştu :
"Barcelona'da yeteri kadar oynayamıyordum ve formumu kaybettim. Bana güvenmedikleri apaçık ortadaydı. Buraya daha fazla maç yapmak için geldim. Daha fazla da oynadıkça yavaş yavaş daha iyi olacağım."

Francesco Totti'nin oynamadığı mücadelede Bentley yeni taraftarlarının önünde 2 gole imza atarken sezon öncesi hazırlık maçlarındaki gol sayısını 11'e çıkardı. Dos Santas da Aaron Lennon'un kaydettiği 4 golün asistini yaptı.

Takımın yeni transferleri hakkında da konuşan Giovani "Modric ve Bentley muhteşem oyuncular. Euro 2008'de herkes takip ediyordu ancak şimdi sezon öncesinde hep kendimizi geliştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

White Hart Lane'deki ilk maçında taraftarlarını da beğendiğini dile getiren Dos Santos "Şahane bir taraftarımız var. Stadyumumuzun atmosferi fantastik" dedi.