Gönderen Konu: Futbol dünyası yasta  (Okunma sayısı 418 defa)

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Futbol dünyası yasta
« : 19 Kasım 2006, 20:43:21 »

Yüzyılın en büyük futbolcularından Ferenc Puskas'ın ölümü başta Macaristan olmak üzere tüm futbol dünyasını yasa boğdu. Kendi adını taşıyan stadın önüne siyah bayraklar çekilirken, 3 kez Avrupa şampiyonluğuna taşıdığı Real Madrid kulübündeyas ilan edildi.

İşte takım arkadaşları ve futbol dünyasının Macar efsanesi hakkındaki sözleri:

Alfredo Di Stefano-(Real Madrid'teki takım arkadaşı)
"En yakın arkadaşımı kaybettim. Müthiş bir insan ve süper bir yetenekti. Gördüğüm en büyük futbolcuydu. Ne kadar ummasanız, yakıştıramasanız da herşeyin bir sonu var.  Çok üzgünüm"

Ramon Calderon (Real Madrid Başkanı)
Real Madrid taraftarlarının en üzgün oldukları gün. Keza başkan olduğumdan beri yaşadığım en büyük acı. Herkes tarafından sevilen müthiş bir arkadaştı. Benim yaşımda olan Madrid taraftarlarının kahramanıydı. Çocukluk kahramanımızı kaybetmenin şoku içindeyiz. arkadaşlarını ve ailesini bu acı günlerinde kucaklıyorum."

Nandor Hidegkuti ( Macaristan'dan takım arkadaşı )
"Futbol tarihinin en büyük futbolcusuydu. O yedinci hisse sahip bir futbolcuydu. Bin tane çözüm olsada o binbirinciyi bulurdu. "

Ferenc Gyurcsany (Macaristan Başbakanı)
"Puskas'ın ölümünün etkilemeyeceği bir Macar yoktur. 20. yüzyılın en büyük Macarını kaybettik. Ferenc Puskas bizi terketti ama Puskas efsanesi sonsuza dek bizimle kalacak. "

Gil Merrick (Macaristan'dan 6 gol yiyen İngiltere kalecisi)
"Çok büyük bir isimdi. Bizimle arasında o kadar fark vardı ki. En iyi oynadığım maçta bana çok zor anlar yaşatttı. O maçın ardından bana 'Eğer bu kadar iyi olmasaydın 12 yapardık' dedi. Oununla oynamak ne kadar büyük avantaj ise ona karşı oynamak da o kadar büyük sorundu."

Tom Finley (İngilizlerin efsanevi futbolcusu)
"Onun gibi birini hiç görmedim. Öyle bir sol ayak, öyle bir bitiricilik başka kimsede olamaz. Bence gelmiş geçmiş en iyi futbolcuydu. Ayrıca çok iyi bir insandı."

Alex Ferguson (M.United Menajeri )
"Böyle üyük bir isim kaybettikten sonra, ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu düşünürsünüz. Bu Puskas için yterli değil. Çok özel bir isimdi ve ben hala 1954'te Macaristan'ın Dünya Kupası'nı nasıl kazanamadığını hala anlamış değilim."

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
Futbol dünyası yasta
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2007, 13:59:06 »
HABER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ