Gönderen Konu: Şenol Güneş Kore'ye gitti  (Okunma sayısı 599 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Şenol Güneş Kore'ye gitti
« : 06 Ocak 2007, 06:47:32 »
FC Seoul Takımı'nı çalıştıracak olan teknik direktör Şenol Güneş, teknik ekibiyle birlikte Güney Kore'ye gitti.

THY'ye ait uçakla Seul'e giden Güneş'i, Atatürk Havalimanı'ndan eşi Semra, kızları Ayça ve Günçe uğurladı.

Güneş burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılda yeni bir yolculuğa ve yeni bir başlangıçla ilk defa ülke dışına çıktığını söyledi.

''Başarılı olmak istiyorum'' diyen Güneş, sportif başarıyı yakalamanın yanında, oradaki gençlere Türk futbolundan yenilikler sunmak istediğini kaydetti.

Genç bir takımla çalışacağını ve şampiyonluk yarışında olmak için azami gayret göstereceğini belirten Güneş, ''Yeni bir heyecanla işe başlıyorum''dedi.

1967 yılında futbola başladığını ve 1987 yılında bıraktığını anlatan Güneş, ''2007 yeni bir heyecan. Her 20 senede yeni bir dönem geçiriyoruz. Uzun yıllar sporun içinde bulunan bir kişi olarak 5-10 yıl daha bu katkıyı yapmak istiyorum. Orada başarılı olmam sadece benim başarım için değil, yarınlarda Uzakdoğu'ya gidebilecek Türk antrenörlerinin önünün açılması bakımından da önemli''diye konuştu.

Bu yüzden, sportif başarının yanında iyi izler bırakan bir anlayışla görev yapacağını ifade eden Güneş, ''Orada yeni bir vizyon sunmak istiyoruz. İnşallah Dünya Kupası'nda yakaladığımız başarılı sonuçları ve tanıtımı burada da yaparım''diye konuştu.

Güneş, FC Seoul takımını canlı olarak izlemediğini, kasetlerden kısa maç görüntülerini izlediğini belirterek, ''Taktik ve teknik anlayış olarak eksiklikler görüyorum. Belki sistem olarak değişikliğe gideceğim. Güzel ve keyif veren bir futbol oynatmak, hücuma dönük futbol oynatmak istiyorum'' açıklamasını yaptı.

Türkiye'den futbolcu götürmeyeceğini belirten Güneş, 20 gün sonra takımla birlikte kamp yapmak üzere Antalya'ya geleceğini kaydetti.

Trabzonspor ile ilgili yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine de Güneş, ''Hiç bir kişinin tek başına başarılı olamayacağını söyledim. Geçmişle ilgili bir yorum yapmadım. Ülke futbolunun iyi olmasını, özellikle iyi bir Trabzonspor'un ülke futboluna yararlı olacağını söylüyorum. Bugünkü durumu, bugünkü yönetime değil tüm yönetimlere, camiaya mal ediyorum. Bunun içinde varım'' şeklinde konuştu.

Şenol Güneş, daha sonra eşi ve kızlarıyla vedalaşarak Seul'e gitti.

Çevrimdışı t-jey

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 8
    • MSN Messenger - pasali_panterler@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • H@sReTFoRuM
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2007, 17:30:35 »
teşekkürler

Bu kadar uzak olup, Kalbimde uyuman ne tuhaf!...

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2007, 15:38:47 »
HABER İÇİN SAOL KARDEŞ

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE