Gönderen Konu: Dövme yaptırmak  (Okunma sayısı 776 defa)

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
Dövme yaptırmak
« : 24 Temmuz 2007, 22:57:39 »
Dövme yaptırmak
Sual: Dövme yaptırmak günah mıdır?
CEVAP
Evet günahtır.

Sual: Dövme, gusle abdeste mani midir?
CEVAP
Dövme yaptırmak günahtır, ancak gusle abdeste mani değildir. Çünkü dövme deri altından yapılmaktadır. Deri üstünden yapılsa ve çıkmayan bir boya olsa, altına su geçmezse, zamanla vücut onu atar. Onun için zamanla atan boya sürülmez. Peki çıkmayan yağlı boya yapılsa ne olur? Çıkmadığı için zaruret olur ve yine gusle mani olmaz. Yani dövme kesinlikle gusle mani değildir.

Sual: Bir arkadaş, �Dövme yaptırmanın günah olduğu söyleniyor. Ben meal okudum. Kur�anda böyle bir şey göremedim� diyor. Dövme yapmak günah değil mi?
CEVAP
Evet günahtır. Her şeyi Kur�anda bulmak zordur. Sahih-i Müslim'de bildiriliyor ki:
İbni Mesud hazretleri, (Dövme yapan ve yaptıran, peruk takan ve taktıranlara lanet olsun) mealindeki hadis-i şerifi rivayet edince, Ümmü Yakub adında ihtiyar bir kadın itiraz edip, "Ben Kur'anın hepsini okudum, ama böyle bir lanet yok� dedi. İbni Mesud hazretleri, "Dikkatli okusaydın mutlaka görürdün� diyerek şu mealdeki âyet-i kerimeyi okudu:
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Dövme yaptırmak
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2007, 18:41:40 »
eywallah kardeşim

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Dövme yaptırmak
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2007, 21:14:48 »