Gönderen Konu: *** fıkra arşivi ***  (Okunma sayısı 14677 defa)

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • MSN Messenger - Diego@oyunsieniz.com
    • Yahoo Instant Messenger  - furkankirik@yahoo.com.tr
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #84 : 26 Mart 2007, 14:44:16 »
Seyahat
Genç iş adami uçağa binmek üzere havaalanına gelir ve bilet kontrolü yapılan masaya giderek,
elindeki valizleri teslim eder.
Görevli; "Biletinizi alabilir miyim?" Adam biletini verir ve ekler; "Biletimden göreceginiz gibi New York'a gidiyorum. Ancak, verdiğim yesil valizin Londra'ya, mavi olanin da Paris'e gitmesini istiyorum".
Görevli kiz şaşkınlıkla; "Özür dilerim, ancak bunu yapmam mümkün degil".
Bunun üzerine genç adam; "Bunu duyduguma çok sevindim.Geçen sene yapmistiniz da!

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #85 : 26 Mart 2007, 14:44:34 »
Papağan
Bir gün bir adam papağan almak üzere yola çıkar.Adam bir dükkan görür.Oraya gider.Satıcıya papağanın fiyatını sorar. satıcı, 5.000.000TL olduğunu söyler.
Adam hayretle "niye bu kadar pahalı bu papağan?" der.
Satıcı "bu papağanın sağ ayağını çekerseniz ingilizce konuşur, sol ayağını çekerseniz fransızca konuşur"demiş.
Adam "peki iki ayağını birden çekersem nolur?"demiş.
Bu sırada papağan devreye girmiş ve "düşerim eşoğol eşek"demiş.

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #86 : 26 Mart 2007, 14:44:45 »
Mini Etek
Temel Dursun'a arabasının öyküsünü anlatıyordu:
- "Bir gün otostop yapıyordum ki önümde, bu arabayla,mini etekli güzel bir bayan durdu ve beni arabasına aldı. Bir süre gittikten sonra kadın arabayı kuytu bir köşeye çekti.Mini eteğini iyice yukarı çekip,
- "Benden ne istersen alabilirsin" dedi ben de arabasını aldım.
Dursun: - "İyi etmişsin Temel, zaten mini etek sana hiç yakışmazdı."

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #87 : 26 Mart 2007, 14:44:59 »
Villa
Köyden şehire yeni gelen dursun kalmak için kiralık ev aramaya cıkar ve bir emlakçıya gider.Emlakçı Dursun'u lüks bir vilaya getirir.
"Ha pu villa hastaneye postaneye pastaneye yakındır tam sana göre"der.
"Kirası nekadar" der Dursun.
"2 milyar" der Adam.
Dursun "ha pu villanın ahırı var mı"der.
Adam "villada ahırın ne işi var" der.
Dursun da "peki bu kirayı verecek öküz nerede yatacak" der.

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #88 : 26 Mart 2007, 14:45:32 »
Timsah
İki i.ne konuşuyorlarmış. Biri ötekine sana bir soru soracağım eğer bilirsen sen beni bilemezsen ben seni yapacağım demiş ve sormuş.
"Çatılarda gezer, miyav miyav der bu hayvan nedir" der.
Öteki "timsah"der. Diğerinin cevabı "Bildin"

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #89 : 26 Mart 2007, 14:45:42 »
Temel Bir gün
Temel bir gün Dursun'la balığa gitmiş.Sigarasını suya atıp söndürmek için üstüne basıyormuş.

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #90 : 26 Mart 2007, 14:46:00 »
Süper Bilgisayar
Dünyanın tüm bilimadamları toplanıp süper bir bilgisayar yapmışlar. Ardından tüm devletlerin verilerini bilgisayara girmişler(ekonomik,askeri ...). Bilgisayara sormuşlar
"ileride dünyanın hakimi hangi devlet olacak?" diye.
Bilgisayar "türkiye" cevabını vermiş. Bilimadamları bir yanlışlık oldu herhalde deyip tekrar tüm verileri yüklemişler ve yine sormuşlar "ileride dünyanın hakimi hangi devlet olacak?" diye.
Bilgisayar yine "türkiye" cevabını verince "peki nasıl türkiye olur?" sorusunu sormuşlar.
Bilgisayar cevaplamış "tüm devletler uzaya çıkıp gezegenlere yerle$ecekler, türkiye dünyada yalnız kalacak".

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #91 : 26 Mart 2007, 14:46:16 »
Sarhoş Kafa
İki evli kadın bir akşam kocalarını evde bırakıp kadın kadına eglenmek için bir bara gitmişler ama içkinin dozunu fazla kaçırmışlar ve dışarı yalpalayarak çıkmışlar. İkisinin de fena halde çişi varmış ama ortada tuvalet hesabına hiçbirşey yokmuş. Yanlız biraz ileride mezarlık varmış ve iki arkadaş tek çare olarak oraya gitmişler. İkiside karanlıkta işlerini görmüşler ama temizlenmek için tabii orada tuvalet kagıdı vs yokmuş. Kadınlardan birisi sarhoş kafayla külodunu çıkarıp tuvalet kagıdı niyetine kullanmış sonra da orda biyere atmış. Diger kadın ise ''ben külodumu çıkartmam'' demiş. Mezarlıktaki çelenklerden birinin üzerindeki kagıdı almış o da onunla temizlenmiş, sonra iki kadın birlikte eve dönmüşler. Ertesi sabah kadınlardan birinin kocası ötekinin kocasına telefon eder:
-''Baksana sana ne diyecegim, seninkiyle benimki dün gece birileriyle fingirdeştiler galiba... benimki eve sarhoş geldi üstelik külotsuzdu''
-''Oooo senin ki gene iyi, benimki kapıdan içeri girdiginde poposundan seni asla unutmayacagım yazılı bir kagıt sarkıyordu...

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #92 : 26 Mart 2007, 14:46:26 »
Meyhane
Annesi oğluna sormuş:
"Oğlum sokağa bir çık, bak bakayım, baban meyhaneden geliyor mu?" Çocuk çıkmış, yarım saat sonra geri dönmüş. Annesi tekrar sormuş:
"Oğlum baban meyhaneden geliyor mu?"
Çocuk cevap vermiş:"Evet, geliyor."
Annesi:"Hangi kaldırımdan geliyor?"
Çocuk cevaplamış:"Her ikisinden de..."

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #93 : 26 Mart 2007, 14:46:38 »
Akşam Yemeği
Üniversite öğrencisi zengin bir kız ve fakir bir delikanlı birbirlerine aşık olurlar ve ailelerine evlenmek istediklerini söylerler. Erkeğin ailesi hemen kabul eder, kızın ailesi ise henüz öğrenci olduklarını ve evlendikleri takdirde geçimlerini sağlamalarının mümkün olmadığını söyleyerek bu evliliğe karşı çıkar. Ancak tüm itirazlarına rağmen gençleri ikna edemezler, onların evlenme konusunda kesin kararlı olduklarını görünce şehir dışındaki iki katlı villalarını oturmaları için onlara tahsis edeceklerini, ancak geçinmeleri konusunda hiçbir yardımda bulunmayacaklarını belirtirler. Aşktan gözü dönmüş çift için bu bile yeterlidir ve sonunda evlenirler. İlk geceyi birlikte geçirdikten sonra, sabah olunca delikanlı
- Sevgilim, ben gidip bir iş bulayım, çalışıp para kazanayım, akşam yiyecek bir şeyler getireyim” diyerek evden çıkar. Akşam olunca kapı çalınır, kız heyecanla kapıya koşar, kocasını öperek karşılar:
- Hoş geldin, kocacığım, akşam yemeği için neler getirdin? - Hayatım bugün bütün çabalarıma rağmen bugün iş bulamadım, iş bulamayınca yiyecek bir şeyler getiremedim, bu akşam birlikte aşkımızın meyvesini yiyeceğiz. Ertesi sabah aynı şekilde delikanlı evden çıkar. Akşam yorgun ve mutsuz bir halde kapıda belirince karısı durumu anlar ve:
- Anla - Akşam yemeğimizşıldı, bu akşam da aşkımızın meyvesini yiyeceğiz galiba der ve doğru üst kata, yatak odalarına giderler. Bu durum birkaç gün böyle devam eder ve bir akşam delikanlı yine iş bulamamış ve eli boş eve geldiğinde kapıyı çalar, bakar kimse kapıyı açmıyor. “Eyvah karım açlığa ve sefalete dayanamayıp kaçtı gitti” diye düşünürken anahtarıyla kapıyı açar, bir de ne görsün. Karısı çırılçıplak halde, salonu üst kattaki yatak odasına bağlayan merdivenlerin tırabzanlarından aşağı kayıyor, sonra merdivenden koşarak yukarı çıkıp, tırabzanların üstüne oturuyor ve tekrar aşağıya kayıyor, durmaksızın aynı işlemi tekrarlıyor. Delikanlı dayanamayıp sorar:
- Karıcım, n’apıyorsun, çıldırdın mı? Karısı ciddi bir şekilde işine devam ederek delikanlıyı yanıtlar:
akşam yemeğimizi ısıtıyorum kocacığım!!!

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #94 : 26 Mart 2007, 14:47:01 »
Benim Şeyime
Temel'in onikinci oğlunu askere çağırmışlar.Ondan önceki onbir tanesi askerde öldüğü için Temel itiraz etmiş.
-Söyleyin Padişahınıza benim şeyime güvenip sağa sola savaş açmasın.

Çevrimdışı Diego

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9702
    • Profili Görüntüle
    • GencMerkez
*** fıkra arşivi ***
« Yanıtla #95 : 26 Mart 2007, 14:47:10 »
Kaykay
Üç adam ölür ve cennete giderler. Sorgu meleği birincisine sorar:
- "Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var:
- Karına karşı sadık oldun mu?" Adam yanıtlar;
- "Evet, asla bir başka kadına bakmadım."
Sorgu meleği;
- "Şuradaki Rolls-Royce'u görüyor musun? O senindir. Cennetteyken kullanabilirsin.."
Sorgu meleği ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır;
- "Bir kez karımı aldattım ama bunu ona itiraf ettim. Beni bağışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık."
Bunun üzerine sorgu meleği;
- "Şuradaki Mercedes'i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın.."
der ve üçüncü adama da sorar;
- "Karını hiç aldattın mı?"
Adam yutkunur ve şöyle der;
- "itiraf edeyim ki; bulduğum her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, bir çoğu ile beraber oldum. Üzgünüm."
Sorgu meleği;
"Ehh" der; "Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos'u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın."
Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler. Bir kaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce'unu görürler. Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturduğunu görürler ve şaşırırlar.
- "Heyy! ne oldu sana?" der ikinci adam, "Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?"
- "Bugün karımı gördüm!" der birinci adam.
Diğerleri;
- "Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?" diye sorarlar. Adam içini çekerek konuşur;
- "Kaykay'la dolaşıyordu..."