Gönderen Konu: City of Villains  (Okunma sayısı 526 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
City of Villains
« : 10 Ağustos 2007, 18:55:37 »

Evet, herkese yeni bir ön inceleme yazısından daha merhabalar. Aslında nasıl başlayacağımı bilemediğim için böyle absürt bir giriş yaptım. Af buyurun... Bir daha olmayacak, söz veriyorum ama bak...

Başlıktan da anlayacağınız üzere konumuz, MMORPG türü oyunlar arasında büyük bir yer sahibi edinmiş City of Heroes�un bir bakıma kardeşi olan, City of Villains. Hatırlarsanız ilk oyun olan City of Heroes�ta iyiler kontrolümüz altındaydı (genelde her oyunda olduğu gibi). Bu sefer ise NCSoft firması bize kıyak geçiyor ve kötüleri kontrol etme şansını sunuyor. Bakalım bu olay nasıl oluyormuş?!...

Öncelikle yapımcılar, mekân tasarımlarına ve karakter yaratma ekranına çok önem verdiklerini söylüyorlar. Burada kafamıza estiği gibi, çok şekil, artistik bakışlı karakterler yaratabiliriz. Tabi ardından da �Ben kötüyüm lan, ezer geçerim valla� modunda oyuna girişeceğiz ama öncelikle City of Villains bir çıksın...

Çevre tasarımları ise yine çok güzel olacakmış. Doğal olarak güzel yapmaları gerek çünkü, bu bir MMORPG oyunu ve online modunda binlerce kişi oynayacak. Bu durumda da kötü yapmak, NCSoft firmasına hiç hem de hiç yakışmaz (boş konuştuğumu hissettim bir an yafff)... Ayrıca artık Paragon City içinde yaşamayacağız, yeni yapılacak olan Rouge Island bizim City of Villains�daki dünyamız olacak! Bunun içinde de 11 farklı birbirinden güzel zone olacağı söylentiler arasında...

Biz ise bu koca dünyada, �Arachnos� adlı birliğin bir üyesi olacağız ve mevkimizde yükselmek için çaba göstereceğiz. Birlikten aldığımız görevleri falan yerine getirip çeşitli başarılar kazanacağız. Tabi bu görevlerin çoğunun zor olacağı malûm... Görev konuları ise yine çevreyi dağıtmak, yıkıp dökmek, etrafı patlatmak. Bu emirleri yerine getirdikçe levelımız artacak ve sonunda 60-70�e gelince örgütün en önemli ve rütbesi yüksek çalışanlarından biri olacağız.

Ayrıca oyunun en önemli özelliği, kendi karargâhımızı (�Base Designe� deniyor) kurup oyuna devam etmek olacak. Yandaşlarımızla buralarda toplanıp, çeşitli savaş plânları kurabilir veya karargâhımızı geliştirebiliriz. Yani burası bir çeşit bizim evimiz olacak gibi bir şey...

Son olarak grafiklerden çok kısaca bahsetmek istiyorum arkadaşlar. İlk görüntülere göre yine grafikler tadında, güzel olmuş yani. Göze hoş görünüyor, hiç bir saçmalık yok. Yaratık tasarımları falan çok başarılı...

City of Villians, Kasım ayına doğru veya Kasım ayının ortalarında bizlerin görücüsüne çıkacak. O zamana kadar heyecanla bekleyeceğim açıkçası ben. Çıktığı ilk gün ise almaya çalışacağım. O zamana kadar tam gaz WoW oynayalım, oynayın, oynasınlar...

Mert "Gofret" Gümüş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive