Gönderen Konu: Freedom Fighters  (Okunma sayısı 509 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Freedom Fighters
« : 30 Aralık 2007, 21:19:30 »
Özgürlük için her şeyi feda edenlerin oyunu

Zavallı Amerikalıları diktatör rejimden kurtarmaya geldik!

Yapımı sırasında 2 kere isim değiştiren oyunumuzun (Soldiers of Liberty, Battle for Liberty Island) hikayesi ilginç. 2. Dünya Savaşı bizim bildiğimiz şekilde değil, Rusların 1945’te Berlin’e atom bombası atmasıyla biter. Böylece Amerika hariç tüm ülkeler üzerinde yaptırım gücüne sahip olan Rusya, inanılmaz bir şekilde büyür. Ve zaman 2003 sonbaharını gösterdiğinde, ele geçirilme sırası Amerika Birleşik Devletleri’ne gelir.

Gelin tanış olalım

Her bölümde karşınıza bir mahalle haritası çıkacak. Bu haritadaki bölümlerden istediğinize girebilirsiniz. Ama bazen belli sırada gitmeniz gerekiyor. Mesela, ilk bölümde Rus keskin nişancılarla çatışan polisleri kurtarmazsanız, polis karakoluna giremiyorsunuz. Polislerden C4 alıp, diğer haritaya dönmeli ve keskin nişancıları havaya uçurmalısınız. Bu arada, istediğiniz anda kaydetmek mümkün olmasa da, lağım kapaklarına gidip Quick Save alabilirsiniz. Ama bölümü bitirmeden oyundan çıkarsanız Quick Save’inizi kaybedersiniz.
Oyundaki anahtar kelime: Kullanım kolaylığı. Sadece üç tuşla, oyunun akışı içerisinde emrinize girecek olan, oniki adamınıza istediğiniz her şeyi yaptırabiliyorsunuz. Daha doğrusu siz genel bir emir veriyorsunuz, onlar mükemmel yapay zekâları sayesinde duruma en uygun hareketi yapıyorlar.
Sonuç
Freedom Fighters Eylül ayımı şenlendirdi. Hem oynanışını, hem de hikayesini beğendim. Oyunun sonu biraz hayal kırıklığı olsa da, oynadığınız sırada eğlenirken bir yandan da düşüneceksiniz. Neden mi? Giderek yıkılan şehir, giderek bir “şehir gerillası”na dönüşen Chris, “aynı şey benim şehrimin başına gelse, ben böyle yapar mıydım?” sorusunu rahatsız edici bir gerçekçilikte gözden geçirmenize neden oluyor.
Günümüzde pek çok oyunun başaramadığı bir şey, öyle değil mi?

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Freedom Fighters
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2007, 22:53:20 »
Paylaşim için saol