Gönderen Konu: Need for Speed: Most Wanted  (Okunma sayısı 622 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Need for Speed: Most Wanted
« : 10 Ağustos 2007, 21:03:04 »
Abi 124 saat diyor !
- Hı ?
- Aha, dur! 24 saat oldu.
�10 saat sonra�
- Abi müjde 18 saat kaldı. �Matematiksel� açıdan saçma ama olsun.
- Bu bizim bilgisayarımız Zeynel; uyuzun tekidir.
�Ertesi Gün�
-Abi son karaler� Abi bitti !!!
Yazar Ömer, indirme işlemi tamamlanan NFS: Most Wanted� ın demosunu kurar ve simgeye çift tıklar. Çıkan �speed.exe� hatası yazarın çileden çıkmasına sebep olur. Sonuçta zarar gören yazarın güzelim klavyesidir. Bir şeyler karıştırıp oyuna girmeyi başarır ve sizlere Gamerbug� ın ilk �2. Görüş� incelemesini sunar.

Biraz uzadı, kabul ediyorum ama inanın aylardır sabırsızlıkla beklediğim, üstelik haberini kendim yaptığım demoyu bir günde indirip 3-5 yarış yapıp incelemek acı bir olay. Belki sizlere şu an bu başlık altında Yiğit yazı yazıyor olacaktı ama benim �kütük� PC� im buna izin vermedi. Yine de bu başlığın altına ilk yazıyı ben koyuyorum, yine de �Most Wanted� gibi bir oyunun demosunu inceliyorum.

Oyuna girişimizi yapıyoruz� �Mükemmellerin Firması� Electronic Arts� ın logo animasyonunu seyrettikten sonra oyunun giriş filmine ağzımız açık şekilde bir süre bakıyoruz. Çünkü bu film her yerde bulamayacağımız bir kalitede yapılmış. Film, �Polislerle başınız bu sefer belâda� mesajı veriyor. İzlediğimiz şey, bir BMW ve bir Mazda� nın polislerden kaçmaya çalışması. Başaramadıklarını söyleyebilirim. Filmin hemen sonunda en baştan beri hasta olduğum �Need for Speed: Most Wanted� logosu �şrak� diye ekrana vuruyor. Ardından menüye ayak atıyoruz. Menümüz bu sefer ekranın ortasından geçmiyor. Ekranımızın sağ alt köşesinde klas bir şekilde duruyor. Menüyü görünce ilk başta bir afalladım çünkü menüdeki Ford Mustang GT berbat görünüyordu. Hemen ayarlarından sorunu halledip grafiklerin gerçek yüzünü görüyoruz. Bu gerçek yüz olağanüstü�

Oyunun ana menüsünde yarış için girebileceğimiz iki bölüm var:

İlk bölüm Quick Race. Araba seçenekleriniz �Ford Mustang GT� ve �Porsche Cayman S� Burada iki farklı tarzda üç yarış var:
Sprint: Bir yerde başlayıp, bir yerde biten; tursuz yarış. İki farklı sprint yolu mevcut. Üç rakibiniz var.
Speedtrap: En fazla hızı yapanın kazandığı yeni yarış türü. Burada da üç rakibiniz var.

İkinci bölüm Challange Series. 3 adet yeni yarış türünün bulunduğu bu bölümde araba seçme imkânınız yok. Zaten gerek de yok.
Pursuit Lengh: Polisten kurtulmaya çalıştığımız- bunun için size haritada benzinlik vs. gösteriliyor- bölüm. Bu bölümdeki arabanız �Volkwogen Golf� ve bu Golf yeni kasa�
Tollbooth Time Trial: Verilen zaman içinde yolu bitirmeye çalışıyorsunuz ve tek başınasınız. Yo, pardon polisler var. Arabanız Lexus IS300�
Roadblock: 6 adet polis arabasının saf dışı edilmesinin istendiği bölüm. Arabanız Dodge Viper�

Oyun türlerini biraz kısa kestim. Maksat bilgi edinmenizi sağlamaktı ve maksat hâsıl oldu. Arabaların modifiye edilemediğini söylemeliyim. Ama bize sunulan arabalar zaten belli bir �tuning� aşamasından geçmişler. Oyunda gözüme çarpan bir şey arabamızın şoförü. Adam kesinlikle hareket etmiyor. Direksiyon sürekli sabit görünüyor.Ayrıca NFS: Underground 2� de yol hiç hoş değildi ama Most Wanted bu konuda eksikliğin giderildiğini gösteriyor.

Çevre tek kelime ile harika ve oyunda sonbahar havası hâkim. Güneşin yolda yansıması, kuşlar, böcekler� Hepsi mükemmel ve bu seferki şehir harika olacak gibi görünüyor. Bunun nedeni modern şehrin diğer yüzünün de görünmesi. Yani asvalt olmayan yolları sık sık görebileceğiz. Oyundaki tüm artılar bunlar değil elbette ama genelde görünen her alanda Underground 2� ye göre bir gelişme var.

Grafikler, beklediğimize değen oyunumuzun en büyük kozlarından biri. Hasar mekanizmasına gelince� Tüm arabaların lisanslı olması sebebiyle kullandığımız arabada cam çatlamalarından başka hasar görmemiz mümkün değil. Ama üzülmeyin; başınızın belası ve oyunun anlamlarından biri olan polisler karnınızı hasar açısından doyuracak. Ayrıca hiç özen gösterilmeyen trafik, bu sefer ne olduğu belli olan ve �Yarış arabası mı acaba ?� dedirtecek cinsten dizayn edilmiş. Grafikler kokpitteki adam hariç mükemmel -çok uçtum lan, o da eksi mi-.

Ses efektleri ve menü-yarış müzikleri her zamanki EA kalitesinde. Birbirinden harika müzikler gaza gelmenize ve içinizdeki hız canavarının dışarı çıkmasına neden olacak.

Oynanabilirlik Underground 2� den pek farklı değil. Bundan önce oynadığım tuning oyunlarındaki kullanımdan hiç hoşlanmıyordum zaten -özellikle Juiced-. Bu oyun serisi bu konuda uzman.

Eğlendiricilik konusunda ise ilerleme olacağına şüphem yok çünkü polisler var. Asıl olan; Need for Speed serileri  �Hot Pursuit� ve �Underground� serilerinden bir karma yapılması. Hot Pursuit� in polisleri ile Underground� un modifiyesi birleşti ve ortaya �Most Wanted� gibi tarihte benzeri görülmemiş bir oyun çıktı.

Bin bir zorlukla indirip incelediğim NFS: Most Wanted demo bu dostlarım. Sabredin 3-5 gün sonra tam sürüm geliyor. Şimdilik demosuyla idare edeceğiz.

En çok aranan olmanız dileğiyle�
Ömer �MarsH� Yalçın

Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive