Gönderen Konu: Robocop (PC)  (Okunma sayısı 530 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Robocop (PC)
« : 02 Ağustos 2007, 23:31:46 »
Robocop'ı ilk ne zaman izledim hatırlamıyorum ama baya bir küçük olduğum garanti. Tabi ki o kafa ile eğlenceli gelmişti. Biraz büyüyüp serinin devamını izlemeye başlayınca iyice sarmıştı. Çekilen filmlerin ardından Robocop efsanesi öyle hemen bitmedi. Çizgi filmi ve dizisi de ekranlarda boy gösterdi. Ama son bir kaç yıldır kahramanımızdan hiç ses seda çıkmıyordu. Bu yapımcıların takıntısı mı var bilmiyorum ama sinema alemine çok düşkünler. Yapılan oyunlar ne kadar kötü olursa olsun hala yapılmaya devam ediliyor. Robocop'da bu kötü oyunlar biri maalesef. O kadar çok sevdiğim bir karaktere böyle bir oyun nasıl yapılmış, yapılmasına nasıl izin verilmiş hayret ediyorum.

Tutuklama modu, kafayı sıyırıp etrafı dağıtma modu

Robocop gibi bir karaktere oyun yaparsanız bu oyunda hazırlanması en kolay bölüm konu olur. İşte kahraman aşmış bir şeydir, şehirde yağmalama olur yallah oraya, başkan kaçırılır yallah oraya, merkezde donut biter yallah pastaneye vs. Konu hakkında daha fazla cümle kurmaya gerek yok. Siz tahtınızda otururken polis memuru geliyor görevinizi açıklıyor gidip herkesi öldürüyor, bir kısmını kurtarıyor, bir kısmını tutukluyor sonra da geri dönüyorsunuz.

Hani grafik, hani ses?

Sıra ile bir iyi bir kötü özellik vererek ilerleyeyim bu seferlik değişiklik olsun. Grafikler fazla abartılı olmadığından yüklemeler yaklaşık 3-4 saniye sürüyor. Buna karşılık farenin hızlı yada yavaş ilerlemesini sağlayan "sensivity" olayı olmadığından kafanıza göre ayar yapamıyorsunuz ve bu durum doğal olarak direk nişan almanızı zorlaştırıyor. Çevre öğeleri idare edecek şekilde hazırlanmış, özellikle camların kırılması güzel olmuş bunun yanında patlama efekti berbat. Hem görüntü açısından bir şeye benzemezken hem de alet kasılıyor. Karakterlerin modellemeleri gerçekten özensiz ve kötü, istediğiniz zaman save yapamıyorsunuz, paso ilerleyip adam öldürüyorsunuz başka hiç bir aksiyon yok. Evet farkındayım hem kötü yönlerinden bahsettim şu son cümlemde ama söyleyecek başka iyi yön kalmadı. Ha aklıma geldi çok eski sistemlerde bile çalışıyor ve günümüzde en az 1GB yer kaplayan oyunların aksine 400MB gibi ufak bir meblağda yükleme yapıyor. Eğer kafayı yiyip hırs ile başına oturursanız bitirmeniz 1-2 saatinizi alıyor. Grafiklerin yanında ses olarak da hiç bir özelliği bulunmuyor. Zaten oyun bir kaç silah sesinden oluşuyor desem hiçte abartmış olmam.

Son Sözler:

Robocop gibi bir karakter için böyle bir oyun yapılması gerçekten çok kötü. Hele hele yakın zamanda çıkan X-Men 2 bile bundan daha iyi idi. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü sinema/oyun çevirisi. Çevrede bu kadar iyi oyunlar varken kendisinden söz ettirebilecek hiç bir özelliği yok.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı fbli_07

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 518
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Robocop (PC)
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2007, 00:26:37 »
paylaşım için sağol