Gönderen Konu: Scooby Doo 2 Monster Unleashed  (Okunma sayısı 648 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Scooby Doo 2 Monster Unleashed
« : 10 Ağustos 2007, 21:36:24 »
Bazı oyunlar vardır, bir kez oynar köşeye kaldırırsınız. Bazılarını da defalarca oynarsınız. İşte Scooby Doo 2 böyle bir oyun. Her karakterle oyunu bitirdim ve rahatladım, şimdi oyunu sizlere anlatmam gerekli ki içimde kalmasın. İşte başlıyoruz...

Mystery Inc. adında bir dedektiflik şirketimiz var. Bu ekipte Scooby Doo, Shaggy, Velma, Fred ve Daphne yer alıyor. Gizemli olayları araştırmak ve çözüme kavuşturmak bizim işimiz. Kahramalarımızdan Scooby Doo ve Shaggy korkaklıkları ile tanınıyor fakat bir kaç Scooby Doo krakerine tav olabiliyorlar. Velma akıllı, hatta dahi bir kız. Son derece iyi bilgisayar kullanıyor. Fred yakışıklı ve karizmatik kahraman rolünde, Daphne de güzel kızımız ki Scooby Doo 2 filminde bu rolü Buffy the Vampire Slayer�dan hatırlayacağınız Sarah Michelle Gellar oynamıştı.

Oyun sistemi son derece basit. Önce görevimiz ile ilgili bir demo izliyoruz. Ardından görevimiz bize yazılı olarak veriliyor ve bize bazı ipuçları da sunuluyor. Ardından, genelde aksiyon dolu, bazen de bilmecelerle dolu bir maceraya atılıyoruz. Her görevden sonra topladığımız puanlar çıkıyor ve yeni bir göreve atlıyoruz. Eğer verilen görevi başaramazsak, yeniden oynama şansına sahipiz. Oyunda kayıt özelliği yok, her görevde oyun kendini kaydediyor ve bir sonraki başlangıcımızda kaldığımız yerden devam ediyoruz. Oyun tamamen mouse ile oynanıyor ve kontroller çok basit, bu yüzden anlatıp zaman kaybetmek istemiyorum.

Zorluk derecesi o kadar iyi ayarlanmış ki, küçük yaştaki dostlarımız oyunu rahatlıkla oynayabilir. Bu demek değildir ki büyükler bu oyunu oynamasın. Dediğim gibi, ilk olarak oyunu Scooby Doo ile bitirdim, ardından Daphne ile, sonra da diğer karakterlerle bitirdim ve hala doyamadım. Oyunun grafiklerine tek bir laf edemem. Kusursuz diyebilirim sadece. Sanki çizgi filmin içindeyiz ve kontrol bizde. Seslendirmeler orjinaline uygun olarak yapılmış ve atmosfer harika.

Oyuna girdiğimizde karşımıza çıkan ekran bizim ofisimiz. Bilgisayarımız var ve oradan düşmanlarımızı tanıyabiliyoruz. Her biri gizemli bir karakter. Örnek vermek gerekirse; İskelet Adam, Korsan Adam, Kara bir Şövalye vb...  Kapıya tıkladığımızda oyundan çıkabiliyor, Plasma TV�ye tıkladığımızda en son kaldığımız yerden oyuna devam edebiliyoruz.

Scooby Doo 2 �de eksik olan tek şey oynama süresinin azlığı. Yapımcılar, buna alternatif olması açısından bizlere her karakterle oyunu bitirebilme şansı tanımış. Yani herhangi bir karakterle oyunu bitirdiğimiz zaman bilgisayara bağlanıp başka bir karakter seçebiliyor ve oyuna tekrar seçtiğimiz karakterle başlıyabiliyoruz.

Kısa kısa görevlerden bahsetmek istiyorum sizlere. Oyunun ilk görevinde gizemli bir müzede yaşanan garip olayları araştırıyoruz. İlk başta Scooby ile bilmeceyi çözmeliyiz. Genelde oyunda yer alan her şey üç aşamalı olarak yapılmış. İlkini bitirince, aynı bilmecenin daha zoru daha az zamanda karşımıza çıkıyor. Zamanımız az olduğu için zorlanmamız muhtemel, ama dediğim gibi, zorluk derecesi çok iyi ayarlanmış. Bir diğer görevde dans yarışmasına katılıyoruz ve rakiplerimiz alt etmeye çalışıyor. Görevler o kadar neşeli ki oynamaya doyamayacaksınız.

Her ne yaşta olursanız olun, bu oyunu defalarca oynayacağınızın garantisini verebilirim. Scooby Doo 2 Monster Unleashed�i oynarken çizgi filmde rol alan bir karakter gibi hissettim kendimi. Mükemmel grafikleri, olağanüstü seslendirmeleri ve rahat oynanan oyun yapısı ile  kendine bağlayan bu oyunu hepinize şiddetle tavsiye ediyorum, kaçırmayın...
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Scooby Doo 2 Monster Unleashed
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:35:47 »
Paylaşim için Sağol