Gönderen Konu: Secret Service: Security Breach  (Okunma sayısı 673 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Secret Service: Security Breach
« : 10 Ağustos 2007, 21:38:55 »
Adın Dennis Sharp, ülkendeki Gizli Servis�te Ajan olarak çalışıyorsun. Amacın başkanı tüm tehlikelerden korumak. Bunu yaparken sivilleri öldürmemeli ve bir çok tehlikeyi göze almalısın. İşte, dünyanın en klişe konusu üzerine kurulu olan oyunumuzu kısaca özetledim...

Activision imzalı bu oyun, ülkemizde Alsan Interactive tarafından ucuz oyunlar serisi kapsamında satılmakta. Oyunda Dennis Sharp adlı karakteri canlandırıyoruz ve birbirinden gizli görevler bizleri bekliyor. Şimdi,oyunun grafik, ses, oynanabilirlik, görevleri ve silahlarından bahsetmek istiyorum.

Secret Service�te grafikler günümüz şartlarına göre süper olmasa da yeteri derecede kaliteli. Oyun motorunda Dynamic Per-Pixel Lighting adlı ışıklandırma metodu uygulanmış. Gölgelendirmeler Stencil Shadowing sistemi ile hazırlanmış ve kaplamalar son derece kaliteli.

Sesler fena değil. Görev brifingleri, patlama efektleri yeterli düzeyde. Oyunun ilerleyen bölümlerinde monoton sesleri duymaktan sıkılsak da, genel anlamda sesler için idare eder diyebiliriz.

Oynanabilirlik açısından bir sorun gözüme çarpmadı. Karakteri kontrol etmek son derece kolay. Tuş takımı da klasik FPS tuş takımı diyebiliriz. Zıplamak için �Space�, eğilmek için �C�, yön tuşları �W-A-S-D� olarak ayarlanmış. Silah değiştirmek için �1-2-3-4-5-6-7-8-9� tuşlarını kullanabilmekteyiz. Zoom yapmak için ise �Z� harfi yapılandırılmış. Oyunun Options bölümünden tuş takımını kendi isteğinize göre şekillendirebilmeniz de mümkün.

Görevlerin zorluk derecesi bazen abartıya kaçmış, fakat aşılamayacak gibi değil. Oyunda anlamsız bir zorluk var, hâlbuki düşmanlarımız son derece sıradan. Düşmanlarımız; Sokak Serserileri, New York Mafyası ve Gangsterler. İlk görevde bir kaç objective belirtilmiş durumda. Bunları zorlanmadan bulabileceğinizi tahmin ediyorum. Kapıların önündeyken �Enter� tuşuna basarak açabilirsiniz. Her kapı açılmıyor, onun için fazla zorlamayın.

Secret Service�de seçebileceğimiz bazı silahlar;

Handguns, Semi-Auto Shotgun, Submachine-gun, Assault Rifle w/Grenade Launcher, Grenades, Sniper Rifle ve daha fazlası. Bu silahlar içerisinde en hoşuma gideni Sniper Rifle oldu. Zoom özelliği sayesinde çok uzaktan düşmanı ekarte edebilmek mümkün, ayrıca kullanımı da çok zevkli. (Sadist miyim neyim anlamadım!)
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Secret Service: Security Breach
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:35:34 »
Paylaşim için Sağol