Gönderen Konu: Singstar (Playstation 2)  (Okunma sayısı 517 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Singstar (Playstation 2)
« : 02 Ağustos 2007, 23:52:44 »
Aslında hiçbir zaman şarkı söylemeye ve karaokeye karşı olup, iğrenmemişimdir. Ta ki her kanalda türeyen, türemeye de devam eden sözde “star” yaratma programları fırtınası esmeye başlayana kadar. Başlamasıyla fırtınalar koparan, nüfusun yarısını ekran başına çivileyen ve ülkemize gerçek yıldızlar(!) kazandıran yarışma program(lar)ının oyunu, televizyonlardan sonra konsolumuzu da bastı arkadaşlar. Singstar’ı hepimizin bildiği karaoke oyununun gelişmiş bir versiyonu olarak rahatça düşünebiliriz. Amacımız oyunla birlikte aldığımız mikrofonları kullanarak ekranda Ricky Martin amcam şıkkıdı şıkkıdı şarkı söylerken alttaki sözleri okuyup, tempoyu tutturma, vurguyu yerinde uygulayabilme gibi birçok yıldız olmak için gerekli özellikleri sanal Armağan Çağlayan jürisine beğendirebilmek.

Ben anamın karnındayken şarkı söylermişim

Singstar’da televizyonlarımızda izlediğimiz yıldız yaratma programlarında ne varsa her şey mevcut. Jürisinden, eleme gününe kadar... Singstar’da ister kariyer modu seçebilir ve yarışmaya katılıp kendinize bir kariyer çizmeye başlayabilirsiniz. Siz ne kadar başarılı olursanız oyunun zorluğu o kadar artıyor. Ayrıca başarılı olduğunuz ve bunu devam ettirebildiğiniz sürece önceleri küçük barlarda şarkı söylerken daha sonra büyük mekanlara ve
televizyonlara çıkıyorsunuz. Hatta daha sonra bir bakmışsınız dünya turnesine çıkmışsınız hayranlarınız size donlarını, sutyenlerini atıyor siz sahnede onlara basıp düşmemek için terler döküyorsunuz. Kariyer modu dışında da zevkine şarkılar seslendirebileceğiniz modlar mevcut.

Oyunda üç zorluk seviyesi var. Tahmin edebileceğiniz için hiçbirini yazmaya gerek görmüyorum. Zaten bu tür bir oyunda zorluk nedir ki? Mikrofona brutal vokal yaparak söyleseniz bile oyunda puan alıyorsunuz (Ben yaptım, oldu). Biraz jüriye değinmek gerekirse pek bi’ sert olduklarını söyleyebilirim. Zaten adamlara itiraz etme hakkınız yok. Öyle karşılarına geçip kendinizi acındırıp, iki damla göz yaşı döküp, döktürdükten sonra da millet size cep telefonundan “bik bik bik..” diye oy mesajları da atmıyor. Yani ne yapıp edip şarkıyı en iyi şekilde söylemeye çalışmalısınız lakin oyunda kendinizi gösterebileceğiniz tek yer burası.

Oyunda yer alan parçalara biraz değinmek istiyorum fakat değinmez olaydım diyorum fakat madem oyunu aldın, oynadın, ne kadar bu türden hoşlanmasanda değineceksin diyorum kendime. Ricky Martin ‘Livin La Vida Loca’, Avril Lavigne ‘Complicated’, Jamilia ‘Superstar’, Atomic Kitten ‘Eternal Flame’ gibi popüler şarkıların yanı sıra Carl Douglas ‘Kung Fu Fighting’ ve Motörhead ‘Ace of Spades’ gibi klasik parçalar mevcut. Zaten puanlamadaki 45 puanı sırf bu iki klasik için verdim diyebilirim.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı fbli_07

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 518
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Singstar (Playstation 2)
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2007, 00:17:24 »
paylaşım için sağol