Gönderen Konu: Hearts Of Iron 2  (Okunma sayısı 559 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Hearts Of Iron 2
« : 30 Aralık 2007, 21:44:40 »
Bu güne kadar yapılmış en detaylı strateji oyunu. 2. Dünya Savaşı sandığınız kadar kolay değil...

Bir dünya savaşının başından sonuna hep doğru kararları vermek kolay mı dersiniz? Ulusunuzun çıkarlarına hizmet etmek ve savaş bittiğinde dünyanın külleri arasında ayakları üzerinde tutmak? Hearts of Iron 2 biz oyunculara bugüne dek yapılmış tarihi açıdan en tutarlı ve en detaylı 2. Dünya Savaşını sunuyor!

Pek çok eski savaş oyuncusunun, strateji oyuncusunun Axis ve Allies'ı andığını duyar gibi oluyorum. HoI 2 ise çok farklı bir oyun çünkü biz sadece ordularımızı savaş meydanlarında kumanda etmiyoruz. Orduları yapan da biziz, teknolojileri geliştiren de ülkenin tamamını idare eden de. Büyük resimde en ince detayına kadar olayların sonuçlarını belirleyen kararları veriyoruz. Göreceksiniz ki hiç te öyle tek bir hareketle savaşın gidişatını değiştiremiyorsunuz. Oysa verdiğiniz sayısız küçük karar gittiğiniz yönü belirliyor. Diplomasi, ticaret, üretim, tüketim, bilimsel araştırmalar, modernizasyon, doktrin! Evet kabinenizdeki tarihi figürler, generalleriniz, doktrinleriniz, üzerinde çalışılacak bilimsel projeler ve teoriler, bunların üzerinde kimin çalışacağı! Hepsi de sizin kontrolünüzde ve ülkenizin kaderini bunlar aracılığıyla çiziyorsunuz! Oyun ilkinden pek çok açıdan çok farklı ve bu değişikliklerin hepsi de olumlu yönde. Hearts of Iron cidden çok farklı ve ilginç bir oyun. Kesinlikle ilgi ve vakit ayırmayı, sağlam bir ingilizce ve tarih bilgisini, daha doğrusu ilgisini gerektiriyor. Bunun karşılığı ise gerçekten eşsiz diyebilirim. Oyun ile ilgilenip oyunu keşfettiğim zaman boyunca devamlı beni şaşırtmayı ve gülümsetmeyi başardı...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Hearts Of Iron 2
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2007, 23:04:18 »
paylaşim için saol