Gönderen Konu: Kick Off 2002  (Okunma sayısı 642 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Kick Off 2002
« : 30 Aralık 2007, 21:54:55 »
Her oyun şişmanlar da Kick Off geri kalır mı?

Kick Off birçok kişi için birden fazla şey ifade eder. Uykusuzluk, heyecan, kırık joystickler, mavi mavi disketler ve... Çocukluğumuz... Kick Off, `90’lı yıllarımızı Amiga’nın başında yarı-felç halde geçirmemize sebep olan oyundu. Kick Off’un milenyum versiyonu Kick Off 2002 ise büyük ihtimalle 2000’li yıllarımızın PC’nin başında geçmesine sebep olmayacak, ama en azından zaman makinesinde bir yolculuk yapmamızı sağlayacak.

Şişko Kick Off

Eskiden oynadığımız oyunlarla eninde sonunda 3D olarak yeniden karşılaşıyoruz. Yalnız, Kick Off 2002, 3D versiyonu yapılan oyunlara oranla biraz daha farklı. Oyun 3D, ancak görünüş olarak eskisinden hiç farkı yok. Yani yalnızca bir kameranız var ve bunu değiştirme olanağınız yok (pilot kamera). Bu da oyunun eski havasını korumasını sağlıyor. Zaten FIFA gibi yapılmaya kalkılsaydı, Kick Off eski Kick Off olmazdı.
Kick Off 2002’de içinde Türkiye'nin de olduğu 204 uluslararası takım bulunuyor, ancak oyuncuların gerçek isimleri kullanılmamış. Bu da oyun için oldukça önemli bir eksi. Yine de bunun dışında pek sorunumuz yok. Oyunda; Challange, Leagues, Cup ve Exhibition gibi mod'lar bulunuyor. Eskiden olduğu gibi bu mod'ların hepsini istediğiniz şekilde oynayabiliyorsunuz (ligte kaç takım olacağını veya hangi takımların katılacağını kendiniz belirliyorsunuz). Bunun yanında takımları da edit edebiliyorsunuz.
Oyunun kamerası dışında oynanışı da aynı şekilde korunmuş. Eski Kick Off oyunlarındaki gibi top ayağınıza yapışmıyor ve oyunun yarısı topu kovalamakla geçiyor (en azından ben kovalıyorum, tutamıyorum işte). Bu da demek oluyor ki, eski bir Kick Off hastasıysanız, oyuna ısınmanız hiç zor olmayacak. Futbolcuların sahaya aynı şekilde çıkması, sahaya çıkarken konfetilerin yağması ve ekranın solundaki radara kadar her şey, bu oyunun Kick Off olduğunu size hatırlatıyor. Bu arada, oyunda sadece iki tuş kullandığınızı da belirtmeliyim. `Shift` orta yapmaya, `Ctrl` ise şut çekmeye ve pas vermeye yarıyor. Tuş karmaşasının olmaması da harika bir şey. Nokia 3310 gibi tek tuşla her şeyi yapabiliyorsunuz (Nokia 3310'da tek tuş olmayabilir, hiç anlamam onlardan).
Kick Off 2002, devamı yapılan yeni nesil 3D oyunlara oranla, PC'ye çok sarsıntısız bir iniş yapmış. Yani oyunun Amiga versiyonundan hemen hemen hiçbir farkı yok. Bunun en önemli nedeni de, oyunun tam anlamıyla 3D yapılmamış olması. Dedim ya, eğer ki bu oyun FIFA gibi tam anlamıyla 3D olsaydı, Kick Off'un havasını kesinlikle veremezdi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Kick Off 2002
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:31:22 »
Paylaşim için Sağol