Gönderen Konu: Kill Switch  (Okunma sayısı 580 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Kill Switch
« : 10 Ağustos 2007, 19:31:19 »
Belki de son zamanlarda oynayıp da zevk aldığım nadir aksiyon oyunlarından bir tanesi olan Kill Switch�i az önce bitirip bu yazıyı yazmaya hak kazanmış bulunmaktayım.. oyunda devamlı hafıza gel � git leri yaşayan ve beyni yıkanmış olarak, kendisine verilen görevleri yerine getirmeye çalışan Bishop�u yönetiyoruz ki; Bishop�un, X � men�deki Bishop kadar acımasız olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim..

Her her level başlangıcında � say my name� olarak karşımıza bir şey geliyor ve küçük hatırlatmalar yaşıyoruz.. Bu hatırlatmaların sonucunda ise aslı�nda kötü bir adam olduğumuzu öğreniyoruz.. oyunun ilk level�inde Irak�lılarla çarpışıyoruz. Bol katliam yaptıktan sonra hedefimize doğru gidiyoruz..

Oyunun her bölüm geçisin de bizim puzzle�mızda oturuyor ve neyin ne olduğunu daha çok anlar hala geliyoruz..Mesela Archer�ın kim olduğunu niçin bu kadar kin duyduğumuzu gibi�.

Klasik açıdan bakıldığında oyunun senaryosu çok vasat kalıyor.. Bir iki yerin dışındaki ara demo�larda hakeza öyle.. Ama şu da var ki; oyunda rakiplerinizi yapay zekları iyi düşünülmüş.. �belki de erkek adam yiğit adam hard�dan başkası yalan adam�  diye had oynadığım için biraz zorlanarak geçti.. Fakat şu da var ki; çarpışma ile geçen tüm levellerde bolca gerilim yaşadım.. gerçekten acaba saklanmazsam neler olur. Neler yaparım.. nerden nasıl sağlık alıp enerjiyi doldurum. Gibi bir sürü sıkıntının içinde bir de yapay zekalarla uğraşmak tabii birazcık sıktı ne yalan söyleyeyim�

Oyunda iki seçenek var zaten hard ve normal, normali hakkında pek yorum yapamayacağım görmedim çünkü ama hard gerçekten hard..

Grafik olarak oyunun grafikleri alıştığımız o, jeton alıp da saatlerce peşinden koştuğumuz atari salonlarındaki, oyunların grafikleriyle hemen hemen aynı eşleme de, tabii bu biraz bazı oyuncuları sıkacak olsa da benim için gerçekten kayda değer bir şeydi.. belki de o günleri özlemişim.. O yüzden bu kadar hoşuma gitti..

Eğer oyunun senaryosu ve bu grafiklerdeki iyileştirme üzerine çalışılsaymış çok daha iyi bir oyun olarak karışımıza çıkacağı bir kesin.. Fakat şu da var ki; en azından ben düşünüyorum NAMCO ve Big games bu oyunu yaparak, eski bir oyun türünü karşımıza getiriyorlar.. ve oyunda zaten son olarak açık uçlu bir son kullanılması da ikinci bir Kill Switch�in yolda olduğunu gösteriyor bize..

Gerçekten bol çatışmalı, stresli ki; sayısını bile unuttum levellerin, bir oyun sizi bekliyor haydi kolay gelsin
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive