Gönderen Konu: NBA Live 2006  (Okunma sayısı 473 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
NBA Live 2006
« : 10 Ağustos 2007, 19:37:11 »
   Sonunda o beklediğimiz an geldi. Oyun dünyasına yenileri katılmaya başladı. Bunlardan biri de EA Sports�un artık �geçilmez� denilen �PC için- oyunu: NBA Live 2006.

Bir NBA sever olarak, her zaman büyük bir hevesle beklemişimdir NBA Live�ı. �Acaba bu yıl ne yaptılar?� diye sormuşumdur kendi kendime. Geçen yıl All-Star Weekend�i ekleyerek yeni bir soluk getirmişlerdi NBA Live�a. Bu yıl da beklentilerimiz çok tabiî ki...

Oyunun çıktığını duyar duymaz koştum almaya. Hemen bilgisayara kurdum. Nedendir bilmem, geçen yılki heyecanım yoktu bu kez. Güzel bir video bu heyecansızlığımı biraz olsun kırdı.

Hemen Play Now�a bastım. Takımımı Houston Rockets olarak seçtim. Maç başlamadan takımınızın önemli bir oyuncusu ve onun özelliği bize gösteriliyor. Hem de müzikli ve danslı. Oyuncunu yaptığı bir kaç güzel hareketi görüyoruz. Maça başladım, daha hava topuna çıkıyorduk ki seyirciler gözüme çarptı. Artık karton değillerdi, ama sadece ön sıradakiler. Arkalara pek önem verilmemiş, nedenini anlayamadım. Herhalde önlere ünlüler ve zenginler oturduğu içindir.

Her şey geçen oyun gibi sanki. Yine o saçma bloklar. Tam smaca gidiyorum; adam sanki blok yemeyi çok seviyormuş gibi duruveriyor. Bunu bir türlü düzeltemediler. Biraz azalmış ama. Takımlarda özel hareketler yapan oyuncular var. Oyuna eklenen en büyük yenilik bu. Özel oyuncuların altındaki işaret özelliğinin ne olduğunu gösteriyor bize. Bu işaretlerin anlamı her maçtan önce gösteriliyor. Eğer oyuncunuz bir highflyer ise çok güzel samaçlar izliyoruz. Ya da bir skorerse güzel turnikeler, değişik şutlar atabiliyor. Bir de �Playmaker�lar var. Eğer güzel paslar görmek istiyorsanız takımınızda bi tane bulundurun mutlaka. Tabiî bunlar tek tuşla yapılmıyor. Süperstar Trigger diye bir tuş var. Önce onu ayarlamalıyız. Bu tuşa basarak herhangi bir tuşa bastığımızda, oyuncu özelliğine göre hareket yapıyor. Bir oyun kurucuyla bu tuşa ve şuta bassanız bile pas atıyor ama ne pas. Eskiden beri sinir olduğum bir şey vardır: Başka bir oyuncunun üstünden smaç basamamak. Tam smaç yapacakken önümüze ufacık bir adam gelse bile, ya saçma hareketler yapıyorlar ya da faul oluyordu. Neyse ki özel oyuncular için, hâtta bazen diğer oyuncular için bile sorun yok artık. Tabiî bunu Shawn Marion�un O�Neal�ın üzerinde değirmen yaparak bitirmesi biraz, hâtta bayağı saçma olmuş.

Oyuna yeni animasyonlar da eklenmiş. En son 2003�te görmüştük bunları. Shaq sert bir smaç yaptığında kaslarını gösteriyor. Ben Wallace blok attığında, diğer oyunculara gözdağı veriyor. Burada bir hata olmuş. Oyuncular bunları yaparken sayı yiyen takım oyunu başlatmıyor ve hareketlerin bitmesini bekliyor. Bazı yapay zekâ sorunları da var. Rakipten biri bazen direk dışarı yürüyor. Ne olduğunu anlamıyorum ama topun bana geçmesi güzel. Fastbreaklar nerdeyse muhteşem. Bazen bizim adamın arkadan gelmemesi biraz kötü ama çoğu zaman geliyor hâtta geliyorlar.

Oyun içi sesler daha gerçekçi. Bloklarda sanki sopaya vurmuş gibi ses çıkmıyor. Spiker ve yorumcular gerçekten güzel olmuş. Özellikle Slam Dunk Contestte çok iyiler. Bir oyuncu kötü bir smaç yaptığında şarkı söyleyerek dalga geçiyorlar. Ya da güzel bir smaçta sizi gerçekten havaya sokuyorlar. Şarkıların yarısı güzel diyebilirim. Eski serilerdeki o muhteşem müzikler az bu sefer. Ama yine de dinlenebilecek seviyedeler. Eğer rock sevmiyorsanız. Hâlâ 6 mola hakkımız var ama artık 3�ünü ilk yarıda kullanmak zorunda değiliz. Kullanmadığımız molalar 2. yarıya aktarılıyor. Üzücü br haber, otomatik replay kaldırılmış. Sadece özel smaçlarımızda eğer istersek izleyebiliyoruz. Bunun için sprint ve ribaund tuşlarına aynı anda basmamız yeterli. Ne zaman izleyebileceğimiz sol üst köşede gösteriliyor.

Sonuç olarak EA Sports Fifa'da kaybettiği koltuğu NBA Live�da hiç kaybetmeyecek gibi. Eğer değişik bir NBA Live serisi görmek istiyorsanız, gidin hemen alın.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive