Gönderen Konu: Nicktoons Basketball  (Okunma sayısı 804 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Nicktoons Basketball
« : 10 Ağustos 2007, 21:06:24 »
Nickolodeon adlı gâvur, çizgi film yayınlayan, fakat ülkemizde de bir çok hayranı bulunan bu kanalı bilmeyeniniz yoktur sanırım?! Şu an düşünüyorum da, çocukken Nickolodeon�ı ne kadar çok sevdiğimi aklım almıyor. Ama işte çocukmuşuz, küçük aklı... Fakat Amerika�da, Nickolodeon�ı hâlâ eşek kadar herifler izlemektedir. Anlamıyorum ki bilader, koca adamların işleri güçleri yok sanki, geçmişler 0-10 yaş kanalını izliyorlar.

Nickolodeon ise tekrardan monitörlerimize konu oluyor (daha önceden bir kaç oyun daha çıkmıştı kanalla ilgili)! Fakat bu sefer tamamen karma karakterler, karma takımlar ve onlardan öte karma bir oyunla karşımızda! Şimdi, �Bu nasıl oluyor peki� diyeceksiniz eminim ki?! İşte böyle oluyor...

Oyunumuzun adı Nicktoons Basketball (NB) olmaklan beraber, NickGames firması tarafından yapılmış. Dağıtımcı künyede ise THQ�nun imzasını görmekteyiz. Aslında oyunla tanışmam tamamen şans eseri olmuştu. Arkadaşımla onun evinde oyunlar hakkında konuşurken, bana NB�yi önerdi. Arkadaş, �Çok iyi, al dene ağabey, bu kadar iyi bir oyun olacağını hiç düşünmüyordum bea!� gibi sözler sarf ettikten sonra eve dönüş yolunda oyunu cebe attım. İşte, ben o gün arkadaşta olmasaydım belki böyle güzel bir oyunu ruhum duymayacaktı.

Açılış videosunu izledikten sonra çok şirin bir ana menü bizleri karşılıyor. Renkli renkli, cıvıl cıvıl bir menü... Burada 1 Player seçeneğini seçtikten sonra karşımıza çeşitli modlar geliyor.

Season: Bildiğimiz lig, takımımızı alıp sezona başlıyoruz...

Gimme The Game: Hızlı maç yapmak için konulmuş bir seçenek. Her şeyi bilgisayar kafasından seçiyor ve sizi maçın ortasına bırakıyor...

Exibition: Takımımızı ve maç yapacağımız sahayı kendimiz belirleyip oyuna giriştiğimiz mod...

Hatırlarsanız yazının başında karma bir oyun demiştim. �Bu nasıl oluyor?� sorusu sanırım hala aklınızın bir köşesinde yazılı! Oyundaki karakterlerin tümü Nickolodeon çizgi film kahramanlarından oluşmakta. Özellikle SpongeBob çizgi filmindeki karakterler çoğunlukta. Ben pek bu kanalı seyretmediğim için, aslında kim kimdir pek bilmiyorum :D!!. Bütün oyuncuların kendine göre çeşitli özellikleri bulunmakta. Uzun boylular daha rahat basket atarken, kısa oyuncular biraz kastırıyor :D!! Ama her neyse işte oyuncu oyuncudur alla alla...

Bu kahramanları maç esnasında kontrol etmek acayip eğlenceli olmuş. Zaten kontrollerin ne denli kolay ve eğlenceli cinsinden olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. Sadece fareyi kullanarak oynadığımız NB de, bu sistem yerine çok iyi oturtulmuş. Açıkçası bu olayı ellerine yüzlerine bulaştırsalardı, oyun oyunluktan çıkardı. Neyse ki böyle bir durumla asla karşılaşmıyoruz.

Gelelim teknik verilere... Grafikler kanaatimce başarılı olmuş. Çizgi film havasında hazırlanan grafikler, Nickolodeon çizgi dizilerini monitörlerimizde bile yaşattığından dolayı güzel olmuş. Zaten grafiklerde hedeflenen amaç da asıl olarak buydu sanırım... Bu olayı da seviyede tuttukları için yapımcı kardeşlerimizi kutluyorum.

Seslerin ise pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. Maç esnasında abudik gubidik top sekmesi ve bağırışma sesleri dışında başka bir şey pek duyulmuyor! Ama seslendirmeler (ses demiyorum dikkat edin) oyunun başarısını oluşturan en önemli etken! Tüm kahramanların seslendirmeleri kendi orjinal sesleriyle aynı. Televizyonda kim seslendirmişse, oyunda da aynı işi yine o yapmış.

Son olarak oyun beklediğimden ve düşündüğümden çok daha iyi çıktı! Başta, sağladığı eğlence ve grafikler olmak üzere her konuda başarı sağlanmış. Tüm Nickolodeon hayranları ve SpongeBob sevenleri, Nicktoons Basketball�u almalı ve yapımın cıvığını çıkarana kadar da oynamalıdır...

Mert "Gofret" Gümüş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Nicktoons Basketball
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:37:42 »
Paylaşim için Sağol