Gönderen Konu: The Moment of Silence  (Okunma sayısı 505 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
The Moment of Silence
« : 10 Ağustos 2007, 22:08:06 »
Gün be gün kısırlaşan adventure dünyasına yeni bir soluk getirdi. Aslen baba tarafından adventure cı olsamda son zamanalarda kaliteli adventure lar bulmak ve tabi onların büyülü dünyalarında kaybolabilmek imkansız hale geliyor. Bir Myst serisi, bir Atlantis serisi (ki bence hala en iyi adventure serisidir.), bir Syberia serisi yada son zamanlardan bir Aura gibi oyunları artık pek sık göremez olduk. Firmaların daha çok talep gelen ve kar getiren oyunlara yönelmesi normal tabiki, umarım bu adventure dünyasının sonu olmaz.

İşte böyle bir ortamda �The Moment of Silence�, adventure piyasasına değişik bir tat getiriyor ve adventure severlerin susuzluğunu biraz olsun gideriyor. Oyunumuz 2044 New York'unda geçiyor. Peter Wright adlı bir reklam müdürünü canlandırmaktayız ama konumuzun bu abinin reklamcı olmasıyla bi alakası yok :) Hikayemizse basit; dairemizde sakin sakin oturup, bilgisayarda çetleşirken birden bir swat timi apartmanı basıyor ve komşumuzun evine kapıyı patlatmak suretiyle pekte nazik olmayan bi şekilde dalıyor ve evin babasını yaka paça alıp götürüyor. Tüm bunları güzel bir başlangıç videosu olarak izliyoruz. Ondan sonra oyun bizim kontrolümüze geçiyor. Tabiki hemen düşünceli bir komşu olarak, yan komşumuza gidip hal hatır soruyoruz :) Oyunun bundan sonrası tipik adventure öğeleriyle gelişiyor ve devam ediyor.

Oyunu 3. kişi perspektifinden oynamaktayız. Grafik olarak yeterli ama büyük adventure oyunlarının yanında biraz sönük kalıyor, zaten çok şaşalı mekanlar yok oyunda. Genelde detaylara pek özen gösterilmemiş bunu karakter detaylarındada görebilmekteyiz.

Kamera açıları bazen çok sinir bozucu olabiliyor, özellikle bazı noktalara gelmeden orayı başka bir açıdan görseniz bile etkileşime giremiyorsunuz. Bazen iki adım ötedeki yere gitmek için karakteriniz tüm mekanı dolaşabiliyor :)

Sesler iyi olmasına karşın bir dengesizlik var; mesela ayak seslerini duymakta zorlanırken, bir kapıyı çaldığınızda oda inleyebiliyor. Buna rağmen seslerde bir çok detay düşünülmüş ve bence bir adventure için oldukça yeterli. Ayrıca audigy 2 kullanıcıları ara demoları sessiz izlemek istemiyorlarsa ses kartlarının sürücülerini update etmeliler.

Çok fazla bir sistem gereksiniminine ihtiyaç duymayan oyunu, sisteminizi kasmadan ve ekran kartınızı zorlamadan rahatça oynabilirsiniz. Bu ayrıca düşük sistemlere sahip adventure sevenler içinde güzel bir haber.

Velhasıl bugünlerde kıtlık çektiğimiz adventure dünyasına taze kan gelmiş bulunmakta ancak 4 Cd olan bu oyunun bir çok önemli adventure oyununa göre eksik yanlarının olduğunu düşünüyorum. Gerek hikaye, gerek ilerleyiş gerekse grafik konusunda daha iyi bir iş çıkarılmasını beklerdim ben 4 cd lik bir oyundan. Ama tabiki kısa sürelide olsa adventure açlarını doyuracağı kesin. Adventure severlerin ilgi göstericeğini düşünüyorum ve alıp oynamanızı tavsiye ediyorum...
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
The Moment of Silence
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2007, 21:29:19 »
paylaşım için saol