Gönderen Konu: Ultima Online: Third Dawn  (Okunma sayısı 481 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Ultima Online: Third Dawn
« : 30 Aralık 2007, 22:38:08 »
ğer "Origin grafik olarak kendinden daha üstün oyunlar olan Everquest ve Asheron's Call ile başabaş gitmek için Third Dawn'ı yaptı" diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Origin'in bu konudaki asıl planı UO 2 idi ama bu plan iptal oldu. Third Dawn UO yu daha da ileri götürmek için planlandı.
Eski 2D UO ya göre 3D olarak planlanan oyun bu özelliğinin yanında bir çok yenilikte getiriyor. Öncelikle bir noktaya önemle parmak basalım. Orijinal Third Dawn'ın içinde eski oyun UO da var. Yani halen ülkemizdeki unofficial serverlarda oynamanız için ihtiyacınız olan UO da burada mevcut. Fakat bu serverlar şu an için Third Dawn'ı desteklemiyorlar. Zaten Third Dawn'ı eski oyunun üstüne kuruyorsunuz. İkisini de ayrı ayrı kurduğunuzdan istediğiniz zaman eski oyun ile oynama şansına da sahipsiniz. Yani "bunu kurarsam eski oyunum gider mi ?" gibi bir korkuya kapılmanıza gerek yok.
Third Dawn'ın ikinci önemli özelliği ise yalnızca bu pakete sahip olanların girebileceği ve yaklaşık olarak 13 yeni yaratığı içeren Ilshenar adlı yeni topraklar. Yeni pakete geçen eski oyuncular alışıncaya kadar bir süre şaşkınlık geçireceklerdir çünkü 3D grafikler size dünyanızı şaşırtıyor. Hatta biraz yadırgıyorsunuz. Ben yenisine geçinceye kadar eskisi arasında gidip geldim ama sonunda yenisindeki bir özelliğin o kadar çok işime yaradığını fark ettim ki kararımı verdim. Yeni pakette çantanız çok daha geniş. Bu kapasitesinin genişlediği manasına gelmiyor. Gene alabileceği yük belli ama içine koyduğunuz eşyalar eskisi gibi sıkışık olmak zorunda değil çünkü yeni oyunda alan iki katı daha geniş. Ayrıca ana ekranda her şey daha derli toplu görünüyor. Üstteki barı gerektiğinde kapatabiliyorsunuz ve bu bar sayesinde en gerekli menülere hemen ulaşabiliyorsunuz.
Yeni pakette, belki de animasyonlardan ötürü olsa gerek, lag'i daha iyi hissediyorsunuz. Bu biraz sinirlerinizi yıpratıyor tabi ki. Ekrana bakıp Türkiye'nin internet altyapısına bir kere daha saygılarınızı iletiyorsunuz.
Burak Akmenek

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ultima Online: Third Dawn
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2007, 22:08:57 »
Paylaşim için saol