Gönderen Konu: Unreal Tournament 2007  (Okunma sayısı 621 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Unreal Tournament 2007
« : 10 Ağustos 2007, 22:13:48 »
"Dediler özgür Yiğit nerelerdeymiş, dırınnırınrırınrırnırı Alman kızlarla Fethiye'deymiş..." Ehhuehue nedense tatilim boyunca yazdığım her yazıda bol bol geyik yaptım. Eğer bu çok geyikli hâlimin devam etmesini istiyorsanız bana bir mail çakın, ha yok daha az geyikli hâlimi geri istiyorsanız yine bana mail çakın. "Ben bu herife uyuz oluyorum, onun geyikleri de olmasa Gamerbug mükemmel hâle gelirdi!" diyorsanız bu kez patronuma mail çakın...

Saklıkent'te bir cafeden, bu kez en son sürümü 2004 yılında çıkan Unreal Tournament'ın yeni oyununun tanıtımı ile sizlerle birlikteyiz. Aslında oyun hakkında henüz fazla inceliğe girilmemiş, çünkü oyun te anasının gözü 2007'ye girilirken çıkacak. Daha 1 yıl öncesinden ön incelemesini yapıyoruz yani... Bu herhalde 2003 yılının 2004e bağlandığı gece Mehmet Ali Erbil'in çarkıfelek'te "Hoşgeldin 2005!" demesi gibi birşey... Bana kalırsa, seneye oyunun çıkmasına birkaç ay kala bir ön tanıtım yazısı daha yazıp iyice ayrıntıları bildirmek gerekecek. Şimdilik açıklanan önemli bilgilere değinelim bakalım...

Unreal'ın yapımcısı Epic Games bize sadece harika bir oyun vermemiş, aynı zamanda harika bir de motor vermişti. "Unreal 3.0" isimli oyun motoru, bu motorun son sürümü. Ne kadar harika olduğunu söylememe gerek yok herhalde... (Dilerseniz oyunun resimlerine bir göz atın!) Bu yüzden grafik olayına hiç girmeyeceğim, hâtta ses-müzik olayına da giremeyeceğim çünkü bu konular hakkında hiçbir bilgi yok.

Epic Games, UT 2007'yi tamamen baştan yarattıklarını açıkladı. Eski oyundan tek bir kod sembolü bile alınmayacakmış. (Oha abarttım!) Unreal Tournament 2007 yapılırken, yapımcılar paso UT2004 ve diğer ünlü FPS oyunlarını oynuyorlarmış ki; hatalarını görebilsinler ve düzeltebilsinler, ayrıca diğer oyunlardan fikir (ç)alabilsinler. Bir sürü FPS oyunu var onun için UT ancak 2007'de çıkacak herhalde ehehe...

UT2007'de "assault" diye bir bölüm olmayacak. Hemen üzülmeyin, çünkü onun yerine daha güzel olduğu iddia edilen "conquest" bölümü oyuna aktarılacak. Conquest modu, assault'tan çok daha zevkli ve ayrıntılşı olacakmış. Adamlar iyice strateji olayına girmişler, hâtta artık etraftan ham madde toplayıp onları işleyerek kendimize yararlı işlere dönüştüreceğiz.  Ayrıca çok önemli bir özellik daha, conquest modunun haritaları assault'takilerden 3 kat daha büyük olacakmış.

Epic Games, oyunun çoğunlukla çevrimdışı oynandığını farketmiş olacak ki, UT2007'ye single player modu da hazırlanıyor. Bu çok büyük bir haber, neden bu kadar sakin söyledğimi bilmiyorum. Ama şu anda, yüzümde ilginç bir tebessüm var ve cafedeki insanlar bana tiptip bakıyorlar.

Gelelim yapay zekâ konusundaki "çığır açacak" yeniliğe... Eğer yapımcılar bu işi iddia ettikleri kadar iyi yapabilirlerse, ki yaparlar, takımımıza kendi sesimizle emir vereceğiz. Tabii bunun için öncelikle "Bayrağı al!", "Koru beni!" gibi emirleri sesimizle kaydedeceğiz. "Protect me" diyeceğiz tabii ki ehuehue İngilizce olmak zorunda... Bu sesleri biz uyduracak olmamıza rağmen, botlar bize cevap verebilecekler! Mesela "Bayrağı al gel, iki de ekmek al!" dediğimizde, bize "Yaa ağabey ekmekler tamam da, şu anda "capture the flag" modunda değiliz ki bayrağı alayım..." Beyaz peynir alsam?" gibi cevaplar verecekler. Peynir-ekmek gibi ayrıntıları çıkarırsak, söylediğim şey tamamen doğru. Vay canına...

Dağıtımcılığını Midway'in yapacağı UT2007'de çevrimiçi oyun konusunda da yeni bir eklenti var. Bazı MMORPG oyunlarında olduğu gibi artık UT2007'de de skilllerimizle konuşacağız. Daha doğrusu skill'imize göre konuşacağız. Oyunu kendimizden çok çok üstün heriflerle oynayamayacağımız gibi, bizden daha çömez olanlarla da oynayamayacağız. Biz bazılarına "Skilline göre konuş len!" diyeceğiz, başkaları da bize diyecek. Budur. Herşey karşılıklı. Böyle mi olacaktı. Ehuehue.

Yazının başında da belirttiğim gibi, oyunun çıkmasına daha bir sene var ve bu anlattıklarım sadece ilk duyurular. Daha çook ayrıntı olacak çook! Kimbilir belki networkümüze bir de UT sitesi katarız...

Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Unreal Tournament 2007
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2007, 21:17:05 »
paylaşım için saol