Gönderen Konu: DOĞALGAZ YÜZDE 18 UCUZLADI  (Okunma sayısı 848 defa)

Çevrimdışı weathered

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 65
  • OyunSiteniz.Com
    • Profili Görüntüle
DOĞALGAZ YÜZDE 18 UCUZLADI
« : 01 Şubat 2009, 10:19:57 »
Erdoğan, Doğalgazda İndirime Gittiklerini Açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Şubat'tan itibaren doğalgaz fiyatlarının evlerde yüzde 17, sanayide ise yüzde 18 oranlarında indirileceğini açıkladı.

Erdoğan, bir dizi açılış için gittiği İstanbul'da uzun zamandır gündemde olan doğalgaz fiyatlarının düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Topkapı Kültür Parkı, Panaroma 1453 Tarih Müzesi ve Topkapı Sosyal Tesisleri'nin açılış törenlerine katılan Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, doğalgazda evlerde yüzde 17, sanayide ise yüzde 18'lik bir indirime gidildiğinin müjdesini verdi. Erdoğan, bu oranların 1 Şubat tarihinden itibaren geçerli olduğunu duyurdu.

AKP'nin göreve geldiği tarihte kişi başına milli gelirin 3 bin 300 dolar olduğunu, bugün bu rakamın 10 bin doları aştığını ifade eden Erdoğan, yine göreve geldiklerinde ülkenin gayrisafi milli hasılasının 259 milyar dolar olduğunu, şimdi bu rakamın da 750 milyar dolara çıktığını kaydetti. Erdoğan, "Şu anda dünyanın 17. büyük ekonomisi olduk. Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olduk. Daha da iyi olacağız" diye konuştu.

Erdoğan konuşmasının son bölümünde de açılışını yaptığı tesislerin hayırlı olmasını diledi ve "Durmak yok, yola devam diyorum. Durmak yok hizmete devam diyorum. Her şey Türkiye için diyorum" şeklinde konuştu.

Çevrimdışı Sinoplu57

• Osc Admin
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 291
    • Profili Görüntüle
DOĞALGAZ YÜZDE 18 UCUZLADI
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2009, 22:02:54 »
haber için saol