Gönderen Konu: Osman Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı  (Okunma sayısı 981 defa)

Çevrimdışı incemert

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan -19
  • SessiZVurquN
    • MSN Messenger - incemert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • BİRZAMANLAR
Osman Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı
« : 03 Ağustos 2008, 18:06:49 »
"Ben cenazemi gördüm, cenazem çok kalabalık olacak" demişti..

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden yapımcı, sanatçı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli'nin cenazesi, Atatürk Kültür Merkezi'ne getirildi

Yağmurdereli'nin, Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesinden alınan  cenazesi, ilk olarak Göktürk Beldesi'ndeki evinin önüne getirildi.  Cenaze aracından alınan Yağmurdereli'nin cenazesi, bir masa üzerine  konularak din görevlisi tarafından dua okundu.

Buradaki törene, Yağmurdereli'nin eşi Esin Yağmurdereli ile İbrahim  Tatlıses, Oya Aydoğan ve Mehmet Aslantuğ'un da aralarında bulunduğu bazı  dost ve yakınları katıldı.

Yağmurdereli'nin cenazesi, buradaki törenin ardından yeniden cenaze  aracına konularak Atatürk Kültür Merkezi'ne getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Yağmurdereli hakkında "Aramızdan ayrıldı ama yanımızda" dedi. Topbaş 20 gün öncesinde Yağmurdereli'yi ziyaret ettiğini ve Yağmurdereli'nin kendisine "Aşiyan Mezarlığı'nda bir yer istediğini söyledi...

Müzik adamı Garo Mafyan ise "Meclis'te sanatın sesi sustu" diyerek üzüntüsünü dile getirdi

Bakan Faruk Nafiz Özak, hastalığı Osman Yağmurdereli'yle birlikte öğrendiğini söyleyerek, "Siyasete girmek istiyordu. Ben de Başbakan'a söyledim. Başbakan kabul etti ve müracaat etmesini söylemişti. Osman havalara uçtu. Sonrasında hastalığını bile yendi. Mecls'te çok şey yapmak istiyordu. Ben cenazemi gördüm, cenazem çok kalabalık olacak demişti" şeklinde konuştu...

FATİH CAMİİ'NDEKİ CENAZE TÖRENİ

Yağmurdereli'nin naaşı daha sonra Fatih Camii'ne getirilerek ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Başbakan Erdoğan, çok sayıda bakan, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile siyaset ve sanat dünyasından birçok isimle birlikte sevenleri ve ailesi katıldı. Tören sırasında Fatih Camii ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.
Cenaze törenin ardından Yağmurdereli'nin naaşı vasiyeti üzerine Aşiyan Mezarlığı'na defnedilecek.

Çevrimdışı black_wampir

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 501
  • Cassio Lincoln
    • MSN Messenger - dehset_genc_18@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • İyi Eğlenceler
    • E-Posta
Osman Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2008, 16:00:08 »
saol