Gönderen Konu: Collina'ya büyük onur  (Okunma sayısı 758 defa)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
Collina'ya büyük onur
« : 05 Ağustos 2007, 17:56:57 »

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), dünyaca ünlü eski hakemleri Pierluigi Collina'nın hakem atamalarından sorumlu kişi olarak tayin edildiğini duyurdu.

Kel kafası, iri gözleri ve sempatik tavırlarıyla tüm zamanların en beğenilen hakemlerinden biri olan Pierluigi Collina, bundan sonra İtalyan futbolunun hakem skandalları nedeniyle bozulan imajını düzeltmek için çalışacak. İtalya Futbol Federasyonu, Collina'yı, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ve İtalya İkinci Futbol Ligi (Serie B) müsabakalarının hakem atamalarından sorumlu kişi olarak tayin etti. Pierluigi Collina kararın resmi olarak duyurulmasının ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

"Benden beklentilerin çok fazla olduğunu biliyorum. Ben de en iyisini yapacağıma dair söz veriyorum. Bana verilen bu sorumluluk benim için büyük bir onur. Ancak, ben hakemliğin kurtarıcısı değilim ve bu şekilde de anılmak istemiyorum. Ben sadece 28 yıllık hakemlik tecrübemle İtalya'ya katkı sağlamak istiyorum" diye konuştu.

2002 yılında Brezilya ve Almanya arasında oynanan Dünya Kupası final maçını yöneten Collina, Türk taraftarlar tarafından da büyük bir beğeniyle takip ediliyordu. 2005 yılında hakemliği bıraktığını açıklayan Collina, emekliliğinden sonra ekonomi danışmanlığı ve televizyon yorumculuğu yapıyordu.

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Collina'ya büyük onur
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2007, 21:55:15 »
Paylaşım için teşekkürler kardeş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
Collina'ya büyük onur
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2007, 10:56:32 »
EYW
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: Collina'ya büyük onur
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2007, 21:45:43 »
Haber için saol