Gönderen Konu: Zirvede bırakmak istiyor!  (Okunma sayısı 893 defa)

Çevrimdışı Nightmare

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2709
    • Profili Görüntüle
Zirvede bırakmak istiyor!
« : 13 Şubat 2007, 15:18:00 »
İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) Inter forması giyen Portekizli yıldız Luis Figo, sezon sonunda futbolu bırakmayı planladığını açıkladı.

Inter'in Portekizli orta saha oyuncusu Luis Figo, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini yenilemeyeceğini ve kariyerinin zirvesindeyken futbolu bırakacağını duyurdu. Portekiz medyasına konuşan Figo, konuyla ilgili açıklamasında, "Kariyerimin zirvesinde İtalya'da futbolu bırakacağım. İtalya'ya iki yıl önce geldiğimde bu benim niyetimdi. Bu benim kararım. Uzun süre önce Portekiz Milli Takımı'na dönmeme ve sezon sonuna kadar İtalya'da kalma kararı aldım. Inter'le şampiyonluk yaşamak ve kariyerimi zirvede bitirmek istiyorum. Ocak ayı ara transfer döneminde ayrılmamamın nedeni bu" diye konuştu.

Luis Figo'nun ara transfer döneminden önce Suudi Arabistan'ın Al İttihad Takımı'na transfer olacağı bizzat kulüp başkanı Mansur al Balwi tarafından açıklanmış ancak Figo, bu konuda henüz kesin bir karar vermediğini duyurmuştu.

Figo, Almanya'da düzenlenen 2006 Dünya Kupası Finalleri'nin ardından turnuvayı Dünya 4.'sü olarak tamamlayan Portekiz Milli Takımı'nı bıraktığını açıklamıştı. Figo, 127 kez milli takım forması giymişti. Daha önce Sporting Lizbon, Barcelona ve Real Madrid gibi takımların formasını giyen Figo, 2005 yılında Inter'e transfer olmuştu.

13.02.2007   

Kaynak : İHA

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2621
  • ultrAslan
    • AOL Instant Messenger - uA
    • Yahoo Instant Messenger  - Pc-co
    • Profili Görüntüle
Zirvede bırakmak istiyor!
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2007, 16:10:07 »
teşekürler.. ;) futbol dünyasından bir yıldız daha kayıyor