Türkiye'nin ilk Oyun Forumlarından olan Oyunsiteniz 17 Yasinda

GENEL => SORULAR VE SORUNLAR => Konuyu başlatan: Hamza - 24 Ocak 2007, 22:48:28

Başlık: BİLGİSAYARIM KENDİ KENDİNE RESET ATIYOR
Gönderen: Hamza - 24 Ocak 2007, 22:48:28
UZUN ZAMANDİR BİLGİSAYARİM DURDUK YERE KENDİ KENDİNE KAPANİP DURUYOR . DAHA ÖNCEDEN FORMAT ATMAMA RAĞMEN PROBLEMİMİ ÇÖZEMEDİM . SİZCE SORUNUMUN NEDENİ NE OLABİLİR ?

KONU HAKKINDA BİLGİNİZ OLMASA BİLE ELİNİZDEN GELDİĞİNCE FİKİR , GÖRÜŞ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM . ŞİMDİDEN TOPİCİ OKUYUP DA YORUM YAPAN ARKADAŞLARİMA TEŞEKKÜR EDERİM
Gönderen: gamerbk - 24 Ocak 2007, 23:15:37
gerçekten şimdiye kadar çok karşılaştığım bi sorun.oyuna girerken falan bazı arkadaşların pcsi res atıyomuş.aklıma ilk olarak gelen power supply.sistemde tam olarak ne takılı senin onları yaz bi.tv kartı,hdd vs olarak
Gönderen: m3t3d1nh0 - 25 Ocak 2007, 07:32:16
HAMZA ABİ ÖNCEDEN BİZDEDE OLUYORDU HALAMIN KOCASI ADANADAN GELDİ DÜZELTTİ BAK ŞÖYLE YAPTI BELKİ SEN DE YAPARSAN BELKİ DÜZELİR BAK ŞİMDİ SENİN PC DE OLAN BÜTÜN GEREKSİZ DOSYALARI SİLMEN LAZIM BAK REİMMİŞ FLN YANİ ÖLE BAŞKA GEREKSİZ DOSYALARDA VAR İŞTE ONLARI SİL BİZDE O HALAMIN KOCASI 76 TANE GEREKSİZ ÖĞE BULDU EĞER BÖLE YAPARSAN DÜZELME İHTİMALİ OLABİLİR
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 08:42:27
HAMZA ABİ ÖNCEDEN BİZDEDE OLUYORDU HALAMIN KOCASI ADANADAN GELDİ DÜZELTTİ BAK ŞÖYLE YAPTI BELKİ SEN DE YAPARSAN BELKİ DÜZELİR BAK ŞİMDİ SENİN PC DE OLAN BÜTÜN GEREKSİZ DOSYALARI SİLMEN LAZIM BAK REİMMİŞ FLN YANİ ÖLE BAŞKA GEREKSİZ DOSYALARDA VAR İŞTE ONLARI SİL BİZDE O HALAMIN KOCASI 76 TANE GEREKSİZ ÖĞE BULDU EĞER BÖLE YAPARSAN DÜZELME İHTİMALİ OLABİLİR

pcmde bulunan gereksiz dosyalari silmem ile format atmam arasinda hiç bir fark yok . format atinca da tüm gereksiz dosyalar silinmiş oluyor fakat sorunum halen düzelmiyor . ilgilendiğin için teşekkür ederim yinede ;)
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 08:44:33
gerçekten şimdiye kadar çok karşılaştığım bi sorun.oyuna girerken falan bazı arkadaşların pcsi res atıyomuş.aklıma ilk olarak gelen power supply.sistemde tam olarak ne takılı senin onları yaz bi.tv kartı,hdd vs olarak

bende de bir ara pes 5 i açarken bilgisayar resetleniyordu fakat bu sorunu format attıktan sonra çözdüm ve pes 5 i yeniden yüklediğim zaman bir daha böyle bir sorunla karşılaşmadim . ama pcmin kendi kendine kapanmasi sorununu bu yolla çözemedim malesef . sistemde tam olarak ne takılı derken neyi kastettiğini anlamadim ?
Gönderen: яєαρєя - 25 Ocak 2007, 09:10:27
hamza guc alıcını kontrol ettır yane power ını eğer orda bi sorun varsa aldıgı elektrığı dogru yayamıyodur pc ne ve bıran once baktır cunku duzensız elektrık akımı sayesınde ramı ve ana kartını yakabılırsın
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 09:12:33
hamza guc alıcını kontrol ettır yane power ını eğer orda bi sorun varsa aldıgı elektrığı dogru yayamıyodur pc ne ve bıran once baktır cunku duzensız elektrık akımı sayesınde ramı ve ana kartını yakabılırsın

bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim kardeşim . haftasonu bilgisayari kadikoye götüreyim ben . diğer parçalara zarar vermesin
Gönderen: яєαρєя - 25 Ocak 2007, 09:13:47
en iyisini yaparsın cunku ben bi aralar bilgisayarcının yanında calıstım bu gıbı durumlardan gelıyo bırcok ınsan power da sorun cıkıyo yane
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 09:17:02
en iyisini yaparsın cunku ben bi aralar bilgisayarcının yanında calıstım bu gıbı durumlardan gelıyo bırcok ınsan power da sorun cıkıyo yane

tamam reaper , haftasonu bi gösterteyim bilgisayari . haber vermen çok iyi oldu . saol ;)
Gönderen: яєαρєя - 25 Ocak 2007, 09:18:16
bişi değil hamza
Gönderen: nadir_pıero - 25 Ocak 2007, 09:19:58
ewt sorun güç kaynağında hamza
güç kaynağın tozlanmıştır ona fandan hava gitmiyodur pcde kendini resetlemek zorunda kalıodur
bence sen temiz hafif ıslak bi bez al orda anakartın fanının tozunu al büyük ihtimal düzelecektir ;)
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 09:21:22
ewt sorun güç kaynağında hamza
güç kaynağın tozlanmıştır ona fandan hava gitmiyodur pcde kendini resetlemek zorunda kalıodur
bence sen temiz hafif ıslak bi bez al orda anakartın fanının tozunu al büyük ihtimal düzelecektir ;)

bilgisayari servise götürmeden önce söylediğin yolu da deneyeceğim . umarim işe yarar . saol nadir ;)
Gönderen: nadir_pıero - 25 Ocak 2007, 10:21:46
oke hamza +++rep  ;D
Gönderen: gamerbk - 25 Ocak 2007, 10:27:19
la tozla mozla bişey olmaz.power supplyı değiştir düzeliyo.benimde önceki power ara sıra atıyodu kendi kendine.hiç kimseye sormadan değiştirdim düzeldi.
Gönderen: nadir_pıero - 25 Ocak 2007, 10:29:27
la tozla mozla bişey olmaz.power supplyı değiştir düzeliyo.benimde önceki power ara sıra atıyodu kendi kendine.hiç kimseye sormadan değiştirdim düzeldi.
yoq yaw benimde aynı oldu bu uygulamayı yaptım düzeldi.zaten pc reset atmasa veya kapanmasa anakart yanar
Gönderen: яєαρєя - 25 Ocak 2007, 11:08:59
nadır toz ancak fanların kanatlarına cokerek fanın bılyelerını bozar powerla hiç bi ilgisi yok ya bı kısa devre yada devrelerden bırısının yanmış olması mumkun olabilir
Gönderen: m3t3d1nh0 - 25 Ocak 2007, 11:21:52
her kafadan bir ses çıkıyor :D
Gönderen: m3t3d1nh0 - 25 Ocak 2007, 11:22:50

pcmde bulunan gereksiz dosyalari silmem ile format atmam arasinda hiç bir fark yok . format atinca da tüm gereksiz dosyalar silinmiş oluyor fakat sorunum halen düzelmiyor . ilgilendiğin için teşekkür ederim yinede ;)

ÖNEMLİ DEĞİL AMA YİNEDE Bİ BAKSAN İİ OLUR BELKİ VARDIR BİR KAÇ TANE
Gönderen: deniz_1991 - 25 Ocak 2007, 16:44:33
bidaha pc ni açma
Gönderen: nadir_pıero - 25 Ocak 2007, 16:47:05
dediğimi denedinmi hamza
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 16:49:26

benimde ilk aklıma gelen power supply idi . sorunun fanın tozlanmasi ile alakasi yoksa boşuna silmekle uğraşmiyim . haftasonu yeni bir tane power alırım . umarim bu işe yarar . saol bugra ;)
Gönderen: Hamza - 25 Ocak 2007, 16:50:31
dediğimi denedinmi hamza

henüz denemedim nadir , işe yaramayacağini da söylüyorlar . haftasonu power supply ' ı değiştirmeyi düşünüyorum
Gönderen: nadir_pıero - 25 Ocak 2007, 16:54:34
bence denemede fayda var derim bende power alacaktım bi tozunu aldım hemen düzeldi.bence dene
Gönderen: amett - 26 Ocak 2007, 00:13:02
bende bu sorunla çok karşılaşıyodum ama bendeki neden topraklamadandı elektrik düşük olunca benim pc kapanıyodu bu nedenden dolayıda ilk bilgisayarım yanmıştı :(
Gönderen: m3t3d1nh0 - 26 Ocak 2007, 05:50:23
EVT OYLEDE OLABİLİYOR