İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Nightmare

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 88
145
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - İç Savaş (Ceza Bölümü)
« : 30 Haziran 2007, 11:51:20 »
Skandal var,mandal olma özgür ol ve manda olma.Gözümün içine bak ve savaşı hisset.Bu organizma kodoman olamaz,komprodorlar ortasında kaldı insanoğlu güneşe bakamaz.Sendikasyon olayı derine indi motive olamadım ben paravan içine konmuşumda nereden haberim olacak acaba bilemem önüme kondu dosyalar ve bende imzaladım... kandırılmışım iç savaş nedeni bu benim için.Sistemin etkilenişlerine paralel sistemli analizler ve bunlara bağlı sistem problemi çözebilecek formüller artı teoriyi bırakıp pratik yapmalıyız diyebilecek insanlar ayrıca uygulama sırasında cesur olabilecek varlıklar gerek...

146
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Holocaust
« : 30 Haziran 2007, 11:51:00 »
Koyduğum nokta belki son ben bunu bilemem aynı bomb  gibi gelir sana belkide aynı ton
Dibi delik gelebilir ama aynı fon kendini bilemez montofon ve monoton yaşar
Hep alt aynı don anlatırım ben derdimi yalnız eyy biminii microphone
Şimdi bi bana bi bakınız haydi muamelesi kesebilir haas** ve de muhammed ali gibi gelir asi
Bana bak beni gör vede öl ani sözüm hep duyulur tepeden bariton
Mekanım olabilir her an ozon yanıma gelenin canına girecektir eyy bimini microphone...
O oo bunu ben bunu sen şunu ben onu sen gülü ben günü sen fenomen olacak dolacak heryer
Menemen kıvamı balçık gelemem elemem dostumu göremezsem düşmanın postunu
Yere seremezsem rüzgar gibi esemezsem veremezsem kalbimi geri gelemezsem
Sen beni bilemedin yüreğimi göremedin kendini bilemedin yamacıma gelemedin
Amacına varamadın heryeri karaladın barışıda yaraladın acımadan aldın
Rüyalara daldın bal arısı gök karası istanbul kalem harp okulundan çıktı
En baba rap işte başına darısı
Ma mama.. .microphone unu getirsene bana baksana laklak etme sakın ha sen beni dinle
Kelimelerimi kilometrelerce milimetrik hesaplarla yazdım ha
İhtiyacınız varmı yardıma hatalı rhymelar fatalrhymelar çatal olur ha
yatacaktır yere
Bala banacaktır kanacaktır akacaktır rüzgar gibi esecektir geri gelecektir
Ceza etnik bir sentezdir bela teknik bir arızadır üç fazdır kanadı kırıktır
Taktik kuşkunun oluşumudur şu yaptığım rapteki uçurumdur. ..
Bak beni gör hadi kamil ol tepeden tırnağa sen hami ol rap e göz kulak oldum sende ol vede
Holocaustu gören insan ol arı gibi uç kartal gibi kon ne sen köle ol nede ben patron
Rhymlarım can yakabilir aa pardon eyy biminii microphone şimdi bi bana bi bakınız haydi
Muamelesi kesebilir haas** vede muhammed ali gibi gelir asi bana bak beni gör vede öl fani
sözüm hep duyulur tepeden bariton mekanım olabilir her an ozon
Yanıma gelenin canına girecektir eyy bimini microphone...
Bana bak yo kalbini aç son atak yo muamele pak katarakt yo görünen köy bu dayak sözlerle gelen
Kendini nostradamus sanana namus gerekir ceza gibi bir kabus gerekir
Fanus gibi göt deliğinize çikita bir muz sokulur bana bir bakınız
Akınız underground u kafanıza takınız yakınız aleve veriniz her yeri
Holocaust u görünüz gösteriniz işte bu hiphop gösterimiz yo allah rap in CEZAsını verdi....

147
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Hiza Ve Nizam Yok
« : 30 Haziran 2007, 11:50:39 »
nakarat

sokaklar kimin acep, kimin elinde rifle, ben yoldayım plakam yerli yana kaykıl, tüm yollar çıkmaz, zaman çok geç oldu ayrıl,
şaşkın teenager özenti laf atma sen yardır, bilinçsizce bakan gözler bir düşünsün, rap mi, rock mı yada punk mı, jazz mı,
bol pantolon mu yoksa uzun saç mı, golü atmak mı yoksa golü kurtarmak mı, belki eşit değiliz ama hepimiz dengiz,
çatışmaya hiç gerek yok özgür düşün özgürce gez, biz aynı havayı soluyoruz, biz aynı suları içiyoruz,
biz aynı sistemlerde ezildik ki bunu da biliyoruz, nedenler aynı farklı olan bedenler ve renkler tartışılmaz,
zaten farklı zevkler ve farklı renkler, önce saygı göster ondan sonra saygı gör, herkesin bir hakkı var elinde görmeyense kör...

nakarat

çalmaktan, haram kazanmaktansa reklam, tanrımdan isterim ve sunarım hep ikram, kim kime dumduma, sözünün eri kim ama,
dört bir yana dağılmış insanoğlu, farkımız ne aynıyız, aynı trene binmişiz, sallanır yer, gökte inler milyar insan birbirimize girmişiz,
siz dertsizler saldırmaktan çekinmezsiniz, hep dertliydik biz zaten bunu siz bilmezsiniz, herkes kendi peşinde bir çoğu çoban ararken, bir çoğu da kaybolmuş tam benliğini bulmuşken, kendisine hiç bakmadan, hep başkalarına laf atansa asla ileri gidememiş,
nedense belli buyrun, kar kapatmış yolları, buz tutmuş, donmuş her bir su, kancıklaşmış millet iyice yavşaklaşmış doğrusu,
korkmuş millet benden online olmuş bu göt korkusu ve bugün de gök karanlık zaten yok aydınlık olgusu...

nakarat

istediğin buysa eğer buysa istediğin, keşmekeş yaratmak çok kolay beyinsiz embesil, ben beşte beş vurdum sen neredesin,
tahsil dediğin müshil, İstanbul mu bitti, sen mi karşılıksız hiçbir iş yok, kıstırılmış sesler tek duyulan gıybet ve vesvese,
kışkırtılmış keşler baş kaldırmış her bir boş şeye, siz beni de boş verin ve bana bir yol verin, siz benden önce sesi kısılmış şaşkın oğlanlarsınız, yağında üstüne çıkmaya hazır programlanmışlarsınız, yağında görelim hadi çağlasın tüm ırmaklar, ben dünde buradaydım, bugünde buradayım, yarında, bir yerden başlamakta şarttır artık sizin içinde, ayırırsan ayrılırsın, bölünürsün hep bölersen, yenilirsin hep döversen, rezil olursun hep söversen, sokaklar herkesin ve herkes özgür her bir müzik hür, her bir kültür farklı renk ve her fikirse farklı tür...

nakarat
hiza ve yok nizam, her şey şaka gibi sanki 1 nisan, kapı gibi açılmış bütün özentilerin ağzı,
bunu yazacam ve bir çoğunu kitliycem...

148
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Hız
« : 30 Haziran 2007, 11:50:09 »
kendimi bilemedim ama deme bana canımıda veremedim onu bunu denemedim öbülerim önerilerime debelenemedi engellenemedi dengeleri bozulana....
kenara çek kenara - *noluyo ya - beyfendi iyigünler - *iyi günler memur bey buyrun - yoldaki tabelaları görmediniz galiba - *ne ile ilgili - burda bu kadar hızlı rap söylemek yasak - *ya ben böyle bir şey görmedim zaten o kadarda hızlı değildim yani - yoo gayet hızlıydınız - hız sınırını aştınız kesinlikle - şimdi size ceza kesmek zorundayım isim ve soyadınızı aliym lütfen - *ceza keskinkılıç - siz daha önce uyarılmışsınız zaten hala aynı şekilde devam ediyosunuz - *o kadar hızlı değildim memur bey yani hiç bi şey yapmadım ya -bu son uyarınız bakın - *neyse teşekkürler iyi günler memur bey - (biminli mic biminli mic gel yanıma anlat derdini derman bulayım sana bana baksana beni dinle dinlemezsen hemen inim inim inle) - *aa bak millette hızlı hızlı gidiyo -uzatmaya gerek yok - *ama memur bey millette hızlı hızlı gidiyo oralara bak buralara bak - bu son uyarınız buyrun - *iyi görevler memur bey - iyi günler.
Kendimi bilemedim ama deme bana canımıda veremedim onu bunu denemedim öbülerim önerilerime debelenemedi engellenemedi dengeleri bozulana kadar ama dikkat edin kendinize bana bakın hadi................ 

149
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Hip Hop Bir Bomba
« : 30 Haziran 2007, 11:49:56 »
mikrofona saldıran mcnin adı ceza bana baksana bana benim adım ceza bu rapin efendisi dediler bana makinamı acaba yanıma yaklaşsana ben vurmadan önce senin o koca kafana yumruklarımı gel beni dinle beni dinlemezsen hemen gidip inim inim inle inim inim inletmezsem bana baksana benim adım ceza olamaz varamazsın yanıma bana yaklaşamazsın çünkü neden bir nefeste türkçe rap işte böyle söylenir
anana babana bacına kanına senin o yanına gelene balına bak ana babana varana ananın a*ına yanına ferinden vurmadan önce senin o koca kafana ben yumruklarımıda dinle dinlemezsen hemen gidip inim inim inle inim inle inle sen bu rapin efendisi dediler bana makina mı acaba yoo anlattım ben derdimi sana gel dinle beni hobaa çıktı şimdi ok yaydan bu laflar gelmedi sana ragga oktaydan anladın mı lan bak..

150
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Herif Manyak
« : 30 Haziran 2007, 11:49:39 »
yaşanmaz  oldu dünya yaşanmaz etiller adi davranışlar ve adi düşünceler sahipleri sapık acıma duygusu yok selamo verme azmasın tecavüze kalkmasın  benliğini kaybeden zehirlenen gençleri okul eteği altından görünen bedenleri kurtaracak kahraman nerededır bılınmez alnın kara yazıldıysa hic bir zaman silinmez uyuşturucu batağı şöhretin basmağı gelip geçiçi hevesler kandırılmış bedenler anne bacı sokaklarda rahat yuruyemez oldu sokaklar namuslara sarkanlarla doldu

insanların birbirlerine saygıları bitmiş katıl olmak içinse bir bakış yetermis........

151
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Hasat Zamanı
« : 30 Haziran 2007, 11:49:15 »
Hasat zamanı gel bitch rap e bir paha biç rapime paha biçme trip yapma git piçç
Çok ufaksın ancak hiç relaxın kalmamış silahsız olmaz sanma vinç al öyle yüksel ah iç
Hedefim ol don hedefim hep on önüme pingpong topu gibi düşerdi
Son bende gizli bak öyle durma kalk hadi yak ateşi kalp kalmamışki bak
Ak düştü saçlarımdan her taraf dumanlı, puslu sisli her tarafta gizli suçlar herbir yerde gizli
İzli mermiler bu kelimelerdir önce cümlelerdir aklı alan aklı parlatan sen yaylan
Kamer dolunca kurt adamlar olabilir fakat ben her zaman varım
Yazım kışım karım üsküdarda olacak aklım ağlayışlar aklı alabilirse alsın
Yedi tepeyse istanbul bırakın öyle kalsın
Kasılmışsın kaskatı asılmışsın bas batır altımdasın at ası kasmasın bu asrın aslı
Dedikoduyla
Savaşa gidenin cephesi kasımpatı tarlasında kamera karşısında yükselen cesaret taklalarda
Makyajlarda gizli üsküdar stil bu müptezelide madara etti anlat derdi
Sokaklar hem cehennem hemde cennet olabilirmi bilmem ancak metafiziksel ihtilal var
Doğdum hep duvardı büyüdüm hala daha duvar var
Hergün kavga gördüm kiminde korku kiminde kanlar
Gerçek gecekondularmı yoksa şu mezarlar nazarlı bakmış gözler bence hep yalandan ağlar

Her tarafmı satılır acaba böyle parsa parsa üsküdar ve istanbul bu işte herkes hayran
Doğduğum yerde kalmadı çocuklara hiç arsa ne kadar insan varsa vardır bir o kadar da hayvan
Hasat zamanı meyva bahçelerini yaksalarda marmaramdan geçti tankeriyle baksalarda
Mekanım üsküdar ve en son karaca ahmet anla meclisim hep ala işte ağla gülüm ağla
Her tarafmı satılır acaba böyle parsa parsa doğduğum yerde kalmadı çocuklara hiç arsa
Hasat zamanı meyva bahçelerini yaksalarda mekanım üsküdar ve en son karaca ahmet anla.

Müzik : Ronald Mcdonald, M.Can Erdoğan
Düzenleme, Bass : M.Can Erdoğan - Coldhouse Studio İstanbul

152
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Hadi Bize Bağlan
« : 30 Haziran 2007, 11:49:00 »
Nakarat

Kreuzberg city dur, İstanbul�a hat kur, korkun Eko Fresh�ten, dem gelir, Summer Cem, Killa eyt der gelir 40 haramiler, ver beatin hakkını, ser kafana taktığını yere, Killa işte burada, Killa geldi  başa bela, Killa�nın bir gözü kanlıdır öbürü kara, ara bazı kaybettiğin şeyleri , birde bulamadın ya para, şimdi zordasın poponda da koskocaman bir yara, hoplatırız beat i işte böyle Türkçe almanca, Ceza, Cem, Eko, Killa tek tabanca, rap hiphop hattı kulak bunu tattı, vücudu iyice azdır, bas bas bastır, bastır Akşit baba beat i tadım tadım, vurun elleri şak şak ileri adım adım, bir bir tek köşe parça parça ekle, biz geleceğe doğru sen yerinde bekle

das hier ist die zwei klassengesellschaft, wo du nur durch hustlen dein geld machst, nutte komm es gibt pain in die ass, grambrangs komm es gibt zwölf kugeln in dein brain und es schmerzt, du bist ein typ der nach ner backpfeife stirbt, ich komm mit killa der dein ohr abbeissen wird, moruk und du bleibst dein ganzes leben praktikant, an meiner arbeit ist nichts ehrenhaftes dran, ich bin der junge mit dem türkischen remix, und ich weiss in deinen viertel passiert nichts, ekrem trägt die rolex im mondschein, wir ficken dich in den po jetzt ist showtime, schon seit jahren macht eko die hits, gucke in den spielgel den du bist ein waaschechter pich, ich bin eher der picaldi typ, kack auf juwelier ich geh noch zu aldi süd, die airmax was ek braucht ich hab cem noch im schlepptau, und sehe eure pampers in äch braun, ihr seid für mich nicht mal einen fick wert, das ist köln kalk, kadiköy , x-berg, es gibt leute die man zu schnell vergisst , aber kennst du einen rapper der auch zuhälter ist, gefesselt und geknebelt, messer an die kehle, ich rappe jetzt mit cem killa ceza für die ehre.......

Nakarat

Bebeğim ne istedin, elimi sıkı tut, ekibim sağlam ve de makine gibide çalışır, kızlar el sallarken erkekler bizimle yarışır, biz nereye gidersek biranda ortalık karışır, Kadıköy Kreuzberg, poz yapma poz ver, Kadiköy brembrainx Eko Killa gaz kesmeden Ceza ve Summer Cem yükselip bize değ, bu işyerinde yok grev, sizin için over game. Suratsız olanlar bizi görünce gülerler, shake assciler ve dansözler işi bilirler, kapımızda yazar buraya damsız girilmez, sıcaktan bunalan gelir ve burada bizimle serinler, gelip bizimle tepişeni paklarmış teneşir, gelin görümce bırakırlar seni beni görünce, fenası baban meleşir, kelin parlar ve netleşir biz yazıp tükenmeyenlerdeniz gerisi tebeşir, vakit nakitmiş nakit likit canına tak etmiş, aynı senfoniyi duyan salonu terk etmiş, İstanbul çok mu terletmiş, bizi duymayan erimiş, İstanbul, Berlin ve Köln herkesi de yerle bir etmiş.

Aller Anfang ist hart, ich komm langsam in Fahrt, und gebe den Nutten jetzt meinen Schwanz in den Arsch, nein deine schäbige, Gegend ist nicht die Westside, , und deine Freundin ist 14 und nicht geschlechtsreif, du bestellst dir deine jeans aus dem Katalog,  ich bin im Block und ich freestyle im Baba Flow, und bei Beef kannst du G-Style und summer holen, ich step auf die Bühne hier kommt Osama`s Sohn, ja du gehst mit deinem Opa zum Wirtshaus, und deine Freundin zieht ihr rosanes Shirt aus, Kanacken Ehre ich halte meinen Bruder fest, Rheydt West Moruk das hier ist nicht Budapest, Anabolika, jeder muss Erfahrung sammeln, ich war Jugendtreff du warst mit deinem Vater angeln, Junge was ist dein Arsch schon wert?, deine Frau sitzt im Wald und gibt ein Blaskonzert.

Nakarat
Hadi şimdi havaya, havaya eller, sallansın kalça ince beller, makinemiz sağlam ve bize bağlan, rakibimiz yok şu an için bunun için dağlan

153
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Gheddo (feat. Killa Hakan)
« : 30 Haziran 2007, 11:48:44 »
[Killa Hakan]
Kreuzberg city burasi, fazla hava atma dur,
Her yerde çakallar durur,gezer,burasi ghettodur.
Öte dur bak eloglu kardes tanimaz bilmez
Eloglu akan gözyaslarini annen gibi silmez
Yollar tuzak hep dövüs kavga yok ki bunun baska bir adi
Burasi Kreuzberg (...) baska olur tadi
Energimi beton altinda yatan topraktan alirim
Sol kolumla block eder sag yumrugumla sallarim
Parlarim geceleri ghettoya bir yildiz gibi
Yine de polisler süpheli diyor bana imajim hirsiz tipi
Karakafayim demek burda gangsta olmak sart
Biz anlatalim sen dinle yanlis dogruyu tart

[Ceza]
Korkular yagmur gibi , umutlar hep tükendi
Zor yasam,bir bakmissin bir dört duvar ve bir de akan tavan
Nefes alip verirken zoru yasarsin kol gezer düsman
ve farelerin içinde kalmissin
söner soban döner devran
Sen ayni yerde hep ben ayni yerde bekledim
Çocukken saklandim bahçeydi
Sokaklar karanlik, komsular sicak
Gece gündüz ayni dertte insanlar dolup tasar
O tasli yollarinda bitmez kavgalar
Suçlu suçlu saklanir,ayrimci gözle bakilir
Insanlar itildi belki zorla ghettolardan sakinilir
Elinde oyuncak yok çocuklarin belinde hep silah
Belki istikbal yikik dökük bir yerde darmadagin

[Nakarat]
Yasadigim hayat çok zor
Yarinimi bilemem
Bana inanmazsan sor
Burda onu istemem
Karanliktir geceler
Gündüzleri sessizlik
Aci olur sevgiler
Duygulari hapsettik

[Yener]
Mahallem gecekondu
Duvarlar delik desik
Dert,çile,keder dokur bende mekik
Mutluluk toparlandi villalara çekik
Seyirde gözler sokaklarim besik
Izler dururum dünyayi kesik kesik
Kolpaya,ite,puşta çevrilir tetik,
Kurulduğum saatler vermedi ki frikik
Affet diyemedik affetmedik bilesin
O yüzden bak dalgana yönünü göresin
Bulaşmaya kalkmayasın raplenirsin
Hiç ummadigin anda da sobelenirsin
Yekte yek edersin Yener nerdesin?
 [ÊKO FRESH]
Sert caddeler ve sokaklar
Ters bakma bana o kadar
Senin tayfan ghettolardan bok anlar
Hadi moruk bes ver
Senin gangsta oldugunu yemezler
Köln Kalk Cordon Sport Ceketler german dream biz Almanya'da kudurduk
Hapiste kardeslerimize uçurtmalar uçurduk
Semt semt sokak killa cologne Grembranx sokak al bu iste sana benden tokat
Hiç sorma moruk arkamizda kaç kisi
Kahvelerde diskolarda malimiz da tas gibi Club kardesler sise yedik siktir
Hartz 4 her tarafta parani biriktir (yeah)

Songtext
Yasadigim hayat çok zor
Yarinimi bilemem
Bana inanmazsan sor
Burda onu istemem
Karanliktir geceler
Gündüzleri sessizlik
Aci olur sevgiler
Duygulari hapsettik

Yasadigim hayat çok zor
Yarinimi bilemem
Bana inanmazsan sor
 Burda onu istemem
Karanliktir geceler
Gündüzleri sessizlik
 Aci olur sevgiler
Duygulari hapsettik

154
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Gene Elde Mendil
« : 30 Haziran 2007, 11:48:12 »
Ceza
Ne kadar çok arif var bir çoğu sahte, ne kadar çok tahrik var edenler kahpe, eli boş dönmüşsen kalmamışsa hatırı dostun, hiç hatırı kalmamış olan o Kırk yıllık kahve, caddeler mert değil bir çoğuna dert değil, sefer tasıyla gezdiğim günlermi dertti, yoksa okulda öğrenemediğim ders mi, hayallerimse planlarımdan daha güzeldi, yüzüme bakmayan insanlar şimdi başka, hepsi geldi aşka, bilgin kalktı şaha, ben değişmedim hepiniz değiştiniz, ye kürküm ye demedim, eğer hatam varsa af ola, eskiden gördüğüm rüya daha güzeldi, ettiğim her kavgaysa boşa dalavereydi, harcanmış her saat yitip giden her yıl sonbaharda dökülmüş yapraklar, biri bendim

Nakarat

Yener
Gözlerim kan çanağı uykusuz durgun, ne zaman nerden yaptın lan vurgun, yapıtlarımın hepsi oynamayan kurgun, eski okul dinlenmez her vakit yorgun, ceza ve yener soluksuz seferdeler, adlarımızı bütün sokaklar heceler, hep dert çile keder, biz çekeriz bilader, düşsek te sorun olmaz tanır bizi yerler, çıktığımız her yer bizim mahalleler, gün gelir peynir ekmek çayla gider, gün gelir en kral restoran ayakta bekler, saygı sevgi racon sadece sokak der, sigaramın ateşinden oluşan küller, bizim hayatta açmadan soldu güller, her yazılan kafiye vakitsiz gürler, hayde bre selam

Nakarat

Ceza
Artık aşkı yüzdelerle hesaplamaktalar, parayla satın alınmış sevgiliyle aşk yaşanmaz, meşkten önce köşk isteyen hep yalancı aşık, kalansa sahte sözler bir çoğu da buna inanmış, aşkı tarif etti birçok şiir köşke nazır, romantik olmak için herkes hazır ve nazır, belki sevmek yada sevmemektir mesele, belki de geri dönmemektir sevdin mi bir kere neyse, gereken kalp sadakat gerisi boş, sağına soluna bir bak seni seven kim, sen kimi seversin, sonuna dek ne dost ne yar nede kanından hiçbir kimse var, seni emedur hadi gününü gün et yol uzun fakat soluklanacak hiç vakit yok sorun bu artık uğraşamıyorum bak bir fıçı dolusu dert elime koluma bağlandı ama gene de

Nakarat

Sahtiyan
Dur poli yüzlü boy, inatla yaptın rol, ateşim hala kor, aklım hala Sigmund Freud, oidipus kompleksli bana bulaşma verin ona bir ayna, bir kere bak lan, gururu çok büyük olur küçükse insan, eşeklik baki kalır okusa ilim irfan, saklarım sırsan etimi ısırsan, yanmaz canım canbaz kılı kırk yarsan susamam ha ver batek bir et ver, hepimizin aynı yolu, yolun sonudur makber, her satırımı yazdım son eserim gibi 6 ay verdiler 23 sene oldu kim gidici, müzikten önemli şeylerde var dostluk gibi bize geldi çoğu müzisyen dost gibi daha da bencil düşman yarattı haberim yoktu  hayatımdan bir kahpe daha azaldı,

Nakarat

Ceza
Etrafım sarıldı, çember daraldı ben bunaldım, ekran karıncalandı, görmez oldu bu gözlerim, bu dükkan kapandı meydan boş kalınca sürçi lisan etiysem ben af ola, döner bu devran, kayıtsız şartsız dost kimdir, kervan geçmez bir yerdeyiz,  ve fark edildi araya konmaya çalışılan mesafeler, tamam uzak durunda şöyle ben de gölge istemem, unuttum tüm bildiklerimi ve yeniden yazdı eller, aşkı fazla gördük aşka geldik, aşka bindik, belki çok yüklendik öyle geldi, şöyle oldu, böyle gider sandık, öylesine düşündük hep, böylesine dolunca çıkmazlar birer birer bunaldık, fırsatlar azaldı hemen yardım edin tez elden, önüne baksan yürü ve çalış kurumasın değirmen, vicdanınla hareket etki solmasın çiçekler hiç kimseye kalmamış ki, kalmaz bu bedesten

Nakarat
Mendil var gözyaşımı sildim, kendin tart aslolan neydi ki, kandil gibi mum gibi eridi tüm arkadaşlıklar bitince ağladık sonunda gene elde Mendil var gözyaşımı sildim, kendin tart asıl olan neydi ki, kandil gibi mum gibi erise her şey suçlu sen değil, suçlu ben değil

155
birer birer kayıp giderdi her bir sevilen, yenisi gelmez, eline geçmez hele ki değeri hiç bilinmeyen, yürekte varsa sevgiden de ötesi,
sen ağlasan da boş, ışıkta yaksan nafile, odan karanlık hep loş, hayatın emri hep koş, bayağı bir bekledim boş,
yaşantım sanki bir savaş ve hoşta bazen,  ateş kesildiğinde ve de sular durulduğunda, yoksa hep gülerdi insan, hep kalırdı masum, saygıda bir kusur ettiğinde minnetinde değeri yok, kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten, her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....

nakarat

şimdi boşuna bakma saate zaman geç oldu, dün annem elimi tutarken bugün 29'da doldu, vakit can almaz ancak can yakar,
fakat bir bekle bak, nakavt olursan çok sakat, mücadeleyle geçen hayatta son round, kazanmak herkes ister,
ne istediğini bilmektir önemlisi var mı listen, hayallerin, hırsın, cesaretin, sabır selametimse intikam felaketimdir,
ne mektebimde vardı huzurum, ne vardı evde, çıkıp bir başıma ağlamaktı belki caddelerde, hayallerin kurulduğu ve düşlerin yok olmadığı, bu gözlerinse dolduğu, zamanın donduğu bir yerdeyim, düşünceler dumanlı dağlar aynı, gözse puslu,  bir bakmışım mesafeler uzun ve tozlu, benimse yol yürür gider bir seyyah olurum, ne paranın bir değeri vardır aslında, ne de şerefle onurun...

nakarat

ameleydim eskiden şafak sökerdi her gün işe giderken, cebimde yoktu bir kuruş ve Üsküdarımın her bir yeri yokuş,
her gün yeni bir suç, ittiler fakat ben olmadım tuş, kanatlı doğmamış kuş, vakit hiç geçmemişti, ben hep aynı yerde saydım,
ekmekle vardı kavgam daha bir sertti günler, ve geçmişeydi saygım, gelecekti kaygım, kelebekti kalbim,
akar giderdim olsa bile bir derdim hep gülerdim, ve ağladığımı görebilen bir annem birde ben, inceden bir perde vardı gözlerimde,
göz görür fakat dilim susardı, ayaklarım, elim, kolumda bağlı, hayat bu dile kolay velakin her bir yerine ağrı,
ve kimi zaman düşündüm, aslında hiç üşenmedim ben hep düşündüm, hayata karşı dört silahşör hep güler sanmıştım,
bu öyle lanet olası tos bir pembe ki bir baktım her şey ciddi ve hemen uyandım...

nakarat
gelsin hayat bildiği gibi gelsin, işimiz bu yaşamak,
unuttum bildiğimi doğarken, umudum ölmeden hatırlamak...

156
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Gece Gündüz Karışmaz
« : 30 Haziran 2007, 11:47:31 »
nakarat

daha yazılması gerek bin bir türlü şey var, bende bitmemiş ki ilham ancak sizde kalmamış, bir kitap kurdu değilim fakat iki kitap var okuduğum, birisi sağ gözüm öteki sol gözümdür dinleyin ve biraz açıl hadi rakkase, kimse bakmazsa bekle gelecekler kaliten klas,
senin için rakip yok, senin için vakit çok, benim için hakikat yürümek, cemaat gözü pek olmalı, itimat gözle görülecek bir yerde durmalı, ve vakit gelince kapanacak her perde, kış değil ama soğuk durur her çehre, gül hadi gül biraz bak bugünde bitti,
bülbülü koyma kafese bırak gitsin, kül gibi oldu yanan dostluklar, hey gidi be gene eridi şu koca dağlar, arada bir bak lan, arada bir fark var, aradakini anlamak sana kısmet olmaz, sabahlara kadar düşün işin yok, bizi boka çeken ipi kes gerisi gelir, kitap çok ama çare yok , ışık var ama fayda yok gibi görünse bile gene de bir umut vardır elbette, çok yürek inanır onu hiç görmesek te...

nakarat

kıl kurdu gibi görünmekte pek çok kahraman, çok ordu gördüm fakat işi bitmiş tastamam, bol buldun yağı kıçına sür hadi o zaman,
dosdoğru git önünde bekler seni tarlalar, hayatın tozpembe bize de el ver, benim elim yandı dilimden öte boş ver,
kilitli kalmış insanlığa özgürlük ver, savaşa bir son ver, şu gemine yön ver, adam olup dön gel, yada bize yol ver,
burası derin, basınç fazla ve serin, sanki bir tarafım ateş, berim uçurum, gerim kuduz köpek dolu, yerim dar ama gene benim,
döndükçe dilim ve ben oldukça sağ, döndükçe bu dünya ben hep yazacam,  ya boş olur yada dolu hisset ve dinle fakat gene de hiç kimseye sormayacağım...

nakarat

kim ne yazdı ki bu güne kadar, kim ne anlatmış ki bugüne kadar, hep yalan, hep dolan, hep içten pazar,
anlayan anlar, anlamayan hep yazar, tembelsen eğer aheste ve hayta, o zaman sen bir hem var hem de yoksun
kendini dolu sanan bir içi boşsun, içi dış, dışı iç ol aç için okunsun, kibir hiç para etmez, hele ki beynin yoksa hiç çekilmez,
herkesin öteki dünyası var, neden herkes bu dünyada hesaplaşır bunu kimse bilmez, sepeti dolu, bol unu olan görür yolun sonunu,
mesele para, ekili tarla, emeğin yoksa hadi toparlan, topu yuvarla, beni hovarda sanma sakın duvarda yazılmayacak adın,
kumarda kayboldu kanın, kitapta yazmasa da adın, mezardaki taşına kazınacak o yarın, bu mesele dosta ihanet edene çok kalın,
ben hiçim rapim hariç, gecelere yaslandık, her bir genç beni dinleyip fey zalsın, herkes hiç kabul eden mum diksin kaleye yarım kalpliler geri çekilsin ...

nakarat
bu çene gene düşmüş yere susmaz, tek pas, hipnoz beni bayıltmaz,
bloklar, kumpas beni şaşırtmaz, gece gündüz karışmaz ve ceza hiç uyumaz...

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 88