İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Nightmare

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 88
98
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Yollar Uzun
« : 30 Haziran 2007, 12:15:35 »
=(CeZa)=
Yelken açtım tayfamla yeni bi sayfa açtık biz yüksek yerde snypa ek sular burda kaynar baktık herkes naylon çıkmış rap'ler kayboldukları kanyolda çarptı kamyon üstte biz susturduk zarzor..
sıınırımız yok sinirimiz bol günler agresif gelsede bizbizeyiz güleriz sabrımız taşarsa birleşiriz aradaki farkı göremeyen köprüyü asla geçemez geldik işte summer cem'le bu kez bastır hayta bize her yapılan parça yeni rap kadıköy acilden çıkar önümüze çıkan ezilmekle kalmaz altınada sıçar biz istedik biz birleştik germain dream emre yerli plaka'sıyla yolda burda suyla şaka olmaz güneş üsküdardan doğar ne doğusu nede batısı var istanbul'dan köln'e kadar parlar adamı kör ederiz bize rakip varmı rakip zanneden çokta burası kadıköy dostum burdan çıkış yok ıhhhh..

99
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Yerli Plaka(2006 Album)
« : 30 Haziran 2007, 12:15:23 »
Üstüme iyilik sağlık a Dostlar,
Ceza Rap yapar çok kötü tostlar
Bokslarınızı Bakıma alın a foslar
Dostlarınıza yakın olun a be kozlar
elinize geçti neredesin a Popstar?
Lostra salonu ayakkabı boya kostar,
Az konuşana kurdele takacaklar,
Kara tahtaya da Ceza Yazacaklar.

yükselen ben değilim bak asansör, şayet beni uçarken gördüysen senin gözün kör, peşimde onlarca yalaka sahte post var,
eninde sonunda yalnız bırakan o dostlar, bir bakayım derken şöyle, ben içine girdim öyle, bu ortam işte böyle, bu nasıl iş söyle, ipi kopmuş alemin, çivisi çıkmış dillerin, inadım inat giderim tersine dilim fenerim, yol uzun ve pek dikenli çok uzun lan ben tükendim, yoksunum biçare kimi zamanda yalnızım, avare gezdim bak ne hale geldim, kim nasıl baktıysa öyle gördü ben buyum, nokta koyduk bitti, her bir yandan çektiler şu etime saplı kancaları, ve her gün engel ettiler belli var bir korkuları, bu yerli plaka korkutur, herkes sanar dengimdir, kimse bilmez ancak ceza nefretten de eskidir.

plaka yerli bak, sırtı terli çok ve başı dertli vah, eski hali yok,
ne olacak, yükselen ben değilim bak alçalan duvarlar...

öyle dar bir yerdeyim ki dünyam pek küçüldü, tek bir yanlış çok gözüktü geldiğim yer hep gürültü, pek sıkıntı çekti millet sabreden kazandı, benimle raks edenlerin kaçında var yürek, bir çok çakal rap in önünde tek bilek, birçok kanal taraflı yazdı gazeteler yalan, ve çok samimi dostlarım var, en önemlisiyse biliyorum ki yükselen ben değilim alçalan duvarlar sadece ve sadece, çok fazla dikkat çektik bu taktik değildi, gene de kapladı herkesi panik, buna tanık olan her genç tarihi yazsın, bir işe yaramazsa bu durur en alt katta, bir bakmışsın teker teker dökülmüş tüm dostlar, ne ad nede sanın kalır ve unutulur gidersin, yükselirken ekmek yerken, yere düşerken saçmalarsın, hiç süren yok suyun ısındı güneş doğdu kuyu kazılmaz.

dört koldan taciz çok belli bariz, makas alır kızlar yanaktan erkeklerse diss, farklılaşma çabası içine girdi herkes,
ghettolarda bile mohikan var oğlum, her bir kafada farklı ses, farklı vizyon her sokakta yükselir duvarlar, yabancı marka giydi her kesimden muhalefetler, ellerinde boş bir defter yazıldı aynı şeyler, daim kullanıldı aynı renkler anlaşılmaz boş resimler, ömür de belli ineceğin o katta,
düşeceğiz birlikte belki sanma kurtuluş var, kader bu belli olmaz kaçar gider yanından herkes,
zaten biz birer hiçiz şayet bu böyle olmasaydı unutulur muydu o eski sesler, bulut olursa yağmur beklenir güneşli günler çok yakın, ve rüzgarım hep esti, kısa bir not sazın içinde şeytan yok, 77 Üsküdar yani bu plaka yerli...

haha!
ceza
2006
yerli plaka
plakam yerli sırtım terli
istanbul anadolu yakası
üsküdar-kadıköy
digitoryum hicort
ha!
ben hep burdayım
plakam yerli
yerli plaka 2006
ha!ha!

100
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Tüm Zamanların Tek Arananı
« : 30 Haziran 2007, 12:15:09 »
bugüne şükret dününe tükürüp dur kendine tap sonra paraya saplan tankında mayına çarptı bunun farkındamısın acaba he ne sandın yalancı iti besler isen o seni dissler arkanı dönme sakın o seni kickler hepimizi kandırır o bir televizyon peşpeşe 5 kere satar hiç üzülmez o bir buz küpü ben ise titanyum alaşım o kuş tüyü ben ise muştayım usta ben her hususuta rapi pasladım ama o tek başına pastayı yiyecek sandı bu tecit adamı kastı ben vardım yoktun sen ama ben hep buradaydım aklın varsa kaç yolumdan çık hadi feyz al rapimden kork bu karakış hepinize yetecek kadar ceza var sen ve senin paketin için heza var time real tell mekanda bir hata var aramızda 2700 km fark var fatih solmazın aklı varmı peki kıraç top rock hiç para edermi lafını bilmeyem it bu rapi yermi sol kroşe o kıça girer ama çıkmaz boş espri kes gazeteden olsun fatihim hariç penguene respect rapin eki rapi neki rapimin rengini çözecekmiş ogedaymıki dengim çoluk çocukla işim yok bi soluk alıp geldim yerli plaka bak yolda alem beni ararsa buradayım eğer yoksam ceza-fan.comda çatal dilinizi rapin üzerinden çekin hakikati bil hasat vakti geldi ceza bir uçak gemisi siz hadi binin çok uçak taşıdım çok azı geri geldi
dikkat şimdi daha zayıfım artık bayrak bende sende değil kancık tecilim kastı seni bendim ardın(ben hep vardım) ceza tüm zamanların tek arananıX2 rap vakit değil likit yemin sek için fabl gibi betim düşen her iti itelim alt kavşaktan 7. kattan sarkan beyaz kara fatma yatak yada topraktan fincanın sende kalsın kahvende falda tehditin gibi trişka gansgta capish ya!gel bak flika benim düşe yazdın demin züğürt katamaranlarımızda yoktur benzin ağustos gelsin ve yansın genzin yetersimlerden bir mevsim idealist gezerdin gay yada lezbiyen homo yada edit kafasını koyup geceleri uyuyamaz fitne çek sola rapi partizan barikata yaslamamın nedeni ıhhh...! yermi benim telimi yemende god çiğne ve yat hayali ihracatin olur anca al ve sat 1 buçuk milyona seni okudum helada boktan bi farkın yok ama bu rap bedava adam ol yada edit solmaz sıvazla sahtiyan ceza roka kontör gerilla....
nakarat

101
İki elinle bir s..k. doğrultamadın sen önünde koca bir hedef 12 vuramadın ben yerimde duramadım sen adını yazamadın al eline kalemini geri çekil ve seyret banka da beklet sen düşüncene faiz eklenmez teknik bu yürüyeceksin bariz boş durma koştur ve sabretmek dostum bu en büyük irfan bu en büyük dosttur eline yüzüne bulaşır her işin akibetini bilirim hep bir işe de yaramaz eylemin bir hareket ette görürüm ancak senin o hayatta yarışın tek sidikli belki olabilir bir bakıma sende haklısın bu duruma biz kayıtsısız massive töne ve ceza işte bunada banada bir bak  boş gezen bir tayfasın sen haydi git yat maymun iştahınla bir yere varabilirsin belki beklemek cerasiz yarım akılla kal orda densiz

102
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Türk Milleti
« : 30 Haziran 2007, 12:14:21 »
bayrağımız, şanımız,
vatan bizim canımız,
feda olsun kanımız,
şanlı türk milletiyiz
biz ne kadar şanslıyız
liderimiz atamız
egemenlik milletin
hem kayıtsız hem şartsız
çıktı birgün samsun'a
gitti millet toplana
bu topraklar a bizim
sahip çıkın vatana
mehmetçik var tepede
kan kusturur kafire
milletini düşünür
uykusuz o nöbette

ey türk milleti
ey türk milleti
ey türk milleti ley ley ley ley

ey türk milleti
ey türk milleti

ey türk milleti
ey türk milleti

103
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Turkcell Süper Lig
« : 30 Haziran 2007, 12:12:25 »
Susmayan taraftarlarız biz ağzılardaki ise hep bu şarkı herkes gelsin eller kalksın taraftar burda goller aksın
işte futbol bu tek aşkımız terkedemeyiz onu hep buradayız yağmur çamur kar hep yanında şampiyon olmaktır tek amacımız

Hiç bitmesin Turkcell Super Lig bu ne güzellik Turkcell Super Lig

Sıcak yada soğuk uzak yada yakın ateşli taraftar yanlız bırakmaz omuz omuza yürü ve kupaya kaldır susma sende bağır
hadi bize katıl

Hiç bitmesin Turkcell Super Lig bu ne güzellik Turkcell Super Lig

104
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Tek Bir İhtimal Var
« : 30 Haziran 2007, 12:11:40 »
Tozpembe masmavi fazla arama
Herkesin bir derdi vardır ama tuz basma yarana
Kanama geçici ancak hergün açılan yeni yara
İnsanoğlunu komaya sokabilir
Ha şevkat nerede dersen çok uzun zamandır ortalarda yok
Merhametle birlikte yok oldular, gittiler
Ve şimdi mantık kaldı yalnız
Savunmasız tutarsız acımasız kuralsız al misal sana
Bazı bilimadamı ve profesörler
Çarelerini bulamadıkları fakat kendi ürettikleri
Mikroba virüslere panzehir icad edemediler
Nedeni belli bence savaşı seviyolar
Hergün yeni ölüm makinesi icad edene ne diyelim?
Allah kurtarsın onu böyle tutsak etmiş bos düşünceden
Kanına girmiş ifritten vakti dolmuş kimlikten
Feri sönmüş gözlerden

Tek bir ihtimal var metafiziksel ihtilal
Ölüme giden atardamar ne kadar insan ömrü var
Kobay edilen tüm insanlar zehire reklam olacaklar
Kahramanlığıysa kahpeler yazacaklar ..

Bosphorus laboratuvarlarında yaptığım
Kimyasal deneylerden çıkan sonuçlara göre
Kat etmeniz gereken yol bir kaç ışık yılı
İnsan paralı eğitimle ne kadar alim olabilir
BilmeM ama bu gidişle
Geri kafalı adamlar çoğalacak heralde bu memlekette
Enseste yatkın bu adamları kurşuna dizmek normaldir
Ama böylesine ter dökene saldıranı
Pitbull'lara ısırtmak gerekli bence
Memoli modelinde bir polis hayal edemediğim gibi
Doğru konuşanında kazanacağını zannetmiyorum
Ben hiç bir zaman için yo ! dikkat !
Neyse konuyu fazla dağıtmadan nükleer
Başlıklı barış güvercinlerine karşı
Gereken önlemleri şimdiden almak gerekli dostlar
Gençlerin uefa kupasından başka övünecekleri şeyler olmalı
Hergün haberlerde ölümü duymamali
Sade kötüyü görüp ona uymamalı
Tüm liriklerimde dünya'dan bir parça
Dünya'dan bir örnek bu benim dünyam
Sana göre belki paçavra ancak
Beni ilgilendiren tek şey mahkeme
Beyninin sonucunu sunmak
Sayısal tokat akılcı söylem lyrical eylem
İşte mahkemem

Tek bir ihtimal var metafiziksel ihtilal
Ölüme giden atardamar ne kadar insan ömrü var
Kobay edilen tüm insanlar zehire reklam olacaklar
Kahramanlığıysa kahpeler yazacaklar ..

Tek bir ihtimal var - metafiziksel ihtilal
Her sonuçta çıkabilir ve bu sonuna yaklaşan dünya karşısına
Tek bir ihtimal var, tek bir ihtimal var, tek bir ihtimal
Var
Kimine boynu kıldan ince olanı sevdirirken dünya
Kimini reklam etmiş aleme
Tek bir ihtimal var, tek bir ihtimal var
Atılan her temelde yapılan her deneyde
Alınan her nefeste gömülen her cenazede

105
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Tamam
« : 30 Haziran 2007, 12:11:08 »
Canımı verene dek mi savaşacam ben acaba
Gözümün içine bakınız
Araba peşinde koşana merhaba ne demek istedim ben anla ...
Kaderi geriye çevireceksen haydi gel çevir de
Anamın gözüne yaşlar inmesin bu yagmur dinmesin
Yalancı kazanamaz ki savaşı
Bırakın evine donene respect
Kompleksli ruhlara selamlar olsun
Ceza mikrofonunu açtı,Nefretini bir döktü ki sen sorma
Dövünen kalplere gem vurma
İstanbul demek şu anda Stockholm
worldwide Connect yo ve burası poligon
Akıl fikir dolu 3 Mc Sanma holigon
Lyriclerimle pekişecek bu dostluk Bosphorus and Stockholm
Bombayaj Wack Mc's
Uzak mı kaldı kalbin acaba yarına
Açılan kapına ne demek istedigimi sen bir anlarsın
birde nefret and fjarde varlden
Anladın mı derdimi
Her zaman gerçeklerle ...

[Fjärde Världen]
'linka sinade linka pinade linka fina svadenaf
de quinade lane türktas harekenintequit de valetod
de halefor
[Ceza]
Kalbim Rapim Nefretim Cezam
'linka sinade linka pinade linka fina svadenaf.. tamam

106
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Şinanay (Ceza feat.Sezen Aksu)
« : 30 Haziran 2007, 12:10:56 »
Ceza:

Ver hadi gazı ver
Hadi yan hadi Şinanay
Bu gece yine gökyüzünde durur yanan ay
Ada vapuru çıkaracak herkese bir pay
Kay hadi yana bin bizede bir yer var
SokakLar çok dar,bizdeki yan çarkLı
Fonda biz hep var,kuLakLık kuLakLarda
MüsLümanı,Yahudisi ve Rumu karışık
Ada vapuru yanaşır,kızım sen ....
Biz Lüks kamaranın kapısında durduk,
İhtiyarı,veremi,sporcusu ve deLisi
Bizde bu gemideyiz caf-cafLı bayrakLar
BuLamadık bu geminin en iyi yeri neresi

Sezen Aksu:

Şinanay da yavrum şina şinanay
Şinanay da şinanay hoppa şinanay

Ceza:

Rotası şaşmaz,rüzgara bakma
Panik oLur ademoğLu bırakıpta kaçma,
Durak oLur,daha yanaşmadık gazoz açma,
Kara göründü çayımız,simitLeri kap geL
Yedi tepe bağırır ve de bizi çağırır
Eninde sonunda buLuşur ve bir anda dağıLırız,
DaLgaLar yüksek,diLberin ökçesi gibi
Bakan gözLer kara,şu denizin dibi gibi
Herkes göz göze,koL koLa,diz dize
Bu gemi bize geLir buradan size,
Üstad Onno Tunç sen rahat uyu
Dümeni kırıLmaz bu geminin daha uzun yoLu

Sezen Aksu:

Şinanay da yavrum şina şinanay
Şinanay da şinanay hoppa şinanay

107
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Şaşkın Oğlan
« : 30 Haziran 2007, 12:10:27 »
Gel birde burada oyna haspam, mama yer gibi ye şunu olma aslan, beni yer ama yüzüme doğru şahlan, beni bırak önüne bak şaşkın oğlan. (x2)

ceza
Tipine bir çeki düzen ver, özenme, cebine para koy ama sakın kimseye verme aman, babanda metroseksüel, tamamda koçum ne işsin ben anlamam. Harekete geç hadi kalk biraz, yüzüme bakıp gülme lan, laf anlatırken saz çalar, kafanda bin bir çeşit, beyim çözmüş her şeyi o kadar emin, hele ki birde bunu sen avda gör, kızların peşinde kul köle gibi bu senyör,  velakin aklı bir karış havada, biraz likör içince kendine gelir o nankör, şaşkın oğlan, şaşkın ördek, siniri kendine herkesin bu gerçek ve gazla şiştiysen hemen ineceksin, herkesin bir açığı var ve bunu bil,   

Gel birde burada oyna haspam, mama yer gibi ye şunu olma aslan, beni yer ama yüzüme doğru şahlan, beni bırak önüne bak şaşkın oğlan. (x2)

ayben
Şaşı bakan şaşırır şaşkın oğlana ,kötü bakan kaşınır yok ki, boğulana kadar konuşur ama yok ki sonu, ona elini veren kolunu kaptırır
çok derse azdır az derse yoktur yok derse vardır, ne konuşsa kardır, hiç susmaz kendisi ukaladır, eğer susarsa bir bildiği vardır

ceza
yaran varsa gocun ukala çocuk, burası bize de der hadi ikile, işin gücün yok senin, kendine gösterdiğin özeni herkese göstermektir irfan, bir sen mi varsın akıllı bir sen mi kaldın, ne istediğin belli nede yaptığın, kararsız kalmışsın bir başına ve yalnızsın, yönün kaymış ve dümeni de kırmışsın, elindeki son kağıt, işine yaramaz at, birazcık kendin ol havanı söndür hadi kalmaz geçe bu tren kalkar, erkenden kalkmazsan eğer sende git yat uyu boş ver, en iyisi kafana göre takıl zaman tam, gene sabahı bekleme zaten zaman tan, bugüne kadar geçirdiğin tüm zaman ham, paketi sağlam, şaşkın oğlan

ayben
yaşını sorsan hatırlamaz ama iki katı görmüş geçirmiş, o feleğin çemberinden geçmiş, biz giderken o tipler dönermiş, her ortama ayak uydurabilir her konuya bir fikir beyan eder, mükemmel giyinir kalender bilinir o seyyah gezinir ferman edebilir, tam bir maskulen metroseksüel takılır delikanlılığın kitabını yazan adam, felsefik her cümle karmaşık, her işin üstesinden gelir, karmakarışık, tabi ki çok bilir muhabbete girilir,kompleksleriyle belki baş edilir lafa turp sıkar her zaman kimisi sinsidir kimisi adamı katil edebilir

108
ŞARKİ SÖZLERİ / Ceza - Sokak Sanatı
« : 30 Haziran 2007, 12:09:20 »
Değdi mi boyun eğdi mi?
-Ceza- geldi mi başın göge erdi mi?
Haram lokmaları dizdiniz bogazda kalmasın itin
Tatlı dilin önemi yok bitin
Sokaklardaki bu gerçeği çekene sor
Çekene zor çekene kor alev
Yandı gözler sabahlara kadar çalışan eller
Evler ekmek bekler gecekondu ve viraneler
Aş yedirememiş bebeğine üzgün anneler
Onsekiz saat mesai üç kuruş da para
Sabahlara kadar sokakta yapılan işporta
El arabasıyla kıt kanaat geçim
Her türlü fatura dert hayat sert
Kim ola mert Yoo!
Siftahsız bekleyişler,bacak yoran yokuşlar
İnişler,sokakta alın teriyle para beklemekteler
Ek iş çevirenler ev geçindirenler
Sokak sanatı bu beğenmeyenler ...

Sokak bir armoni aynı seramoni
Dinle sen dünyayı sanki yırtık ayakkabı
Geceler çok katı kalmadı hiç tadı
Gece gündüz mücadele işte sokak sanatı (2x)

Boşu boşuna koşma
Hoşuna gitti kuş-bakışı bakmak
Yaklaş taşına sadık olana aşına terini katana
Savaşı yaklaş da seyret
Sokaktaki mücadele benzemez seninkine
Nerede kaldı el emeği göz nuru alın teri?
Ağrımakta beli sırta çuval,yaşı da elli
Nasırlanmış elleri helal kazanmış bu besbelli
Sırtlan akbaba çakal gibi leş yiyen
Hazıra konmak isteyen emek sömüren
Hortum eden-Dualar hemen gebermesi icin
Simitçinin çöpçünün vesaire vesaire
Sokaktaki sanatçı ödül almaz
Hak eder ve kazanır
Kıt kanaat olsa da ya sabır ya sabır
Döküldü terler her zaman sapır sapır
Karda olsa gene soğuk terler boşalır

Gece gündüz mücadele işte sokak sanatı (2x)

Kaç taksici canından oldu para için
Kanı ddonmuş sıfırın altında beyinler yüzünden
Bu kadar kolay mı
Kimi için bu olay mı
Keyfi tıkır olan acaba bunları duyar mı
Kahpeler kahpe zihniyetleriyle içimizdeler
Sabahlara kadar yırtınırcasına çalışıp ezilen
Evine bir lokma ekmek götüren herkes
Sanatçıdır benim için sokak içinde
Dikkat edin saygı gösterin iyi seyredin
Düşünün ve takdir edin
Ödüllendirin : Sokak sanatı bu inkar etmeyin
Ezeli ve ebedi sanattır bu reddetmeyin

Gece gündüz mücadele işte sokak sanatı (3x)

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 88