Gönderen Konu: Dershanecilerin rant savaşı Deniz’in bacağına mal oldu / 11,09  (Okunma sayısı 335 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Dershanecilerin rant savaşı Deniz’in bacağına mal oldu / 11,09
Dershanelerin rant savaşı, bir genç kızın bacağını kaybetmesine neden oldu. Avcılar’da 8 Eylül günü İÜ İktisat Fakültesi girişi önünde, Kampüs Açıköğretim Dershanesi’nin afişlerini yapıştıran bir grup ile Ümit Açıköğretim Dershanesi’nin çalışanları arasında kavga çıktı.

Üniversite güvenlik görevlileri tarafından ayrılan gençlerden Ümit Dershanesi çalışanları yaya olarak uzaklaştı. Kampüs Dershanesi çalışanları Savaş Velioğlu, Ali İhsan Terzi ve günlük 20 YTL karşılığında broşür dağıtan Deniz Toprak da (27) yol kenarında beklemeye başladılar. Bu sırada Ümit Dershanesi sahibi Ümit Kalko’nun kullandığı otomobilin üzerlerine doğru geldiğini fark eden Velioğlu ile Terzi kendilerini yan tarafa atarken, Deniz Toprak duvarla otomobil arasında sıkışarak ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan ve kemikleri yüzde 95 oranında kırılan tarih öğretmenliği mezunu Toprak’ın sol bacağı kesildi.

Fren yaptım duramadım

Gözaltına alınan Ümit Kalko olayın kaza olduğunu öne sürerek, "Otomobilimin önüne atlayan bir çocuğa çarpmamak için direksiyonu kırdığımda aracımın kontrolünü kaybettim. Fren yaptıysam da duramadım" dedi.

Ağabeye göre ölümle tehdit ediliyordu

Ümit Kalko’nun ismini vermek istemeyen doktor ağabeyi, kardeşinin rakip dershane sahiplerince ölümle tehdit edildiğini iddia ederek şunları söyledi:

"Rakipler 3 aydır ’Yaşatmayız’ diyerek ölümle tehdit ediyorlardı. Olay günü diğer kardeşim Mehmet, arkadaşlarıyla afiş dağıtıyormuş. Tartışırken, kendilerine bıçak çekilince, Ümit’ten yardım istemiş. Ümit son sürat gelirken kaldırıma çıkmış. Otomobilin hava yastıkları bile açılmış. Bilinçli yapmış olsa, hemen hastaneye neden yetiştirsin?"

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
Dershanecilerin rant savaşı Deniz’in bacağına mal oldu / 11,09
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2007, 14:42:46 »
haber için sağol