Gönderen Konu: Bakan Aydın'dan Toptan'ın teklifine tavır 10.06  (Okunma sayısı 301 defa)

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
Bakan Aydın'dan Toptan'ın teklifine tavır 10.06
« : 10 Haziran 2008, 12:03:28 »
Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın senato önerisine yönelik, “Böyle zamanlarda arkadaşlarımız farklı şeyler düşünebiliyorlar. Bunun yadırganacak bir tarafı yok. Yarın hemen toplanıp Anayasa değişikliği yapıp da Meclis kurulacak değil. Bu bir fikir ve öne atılıyor. Hepsi bu” dedi.

Devlet Bakanı Aydın, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 88. kuruluş yıldönümüne katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, TBMM Başkanı Toptan’ın senato önerisine ilişkin Toptan’ın “Ben hemen yarın kurulsun şeklinde bir şey söylemedim. Üzerinde düşünülen bir konu olsun diye söyledim” dediğini ifade etti. Aydın, şöyle konuştu:

“Böyle zamanlarda arkadaşlarımız farklı şeyler düşünebiliyorlar, farklı önerilerde bulunabiliyorlar. Bunun yadırganacak bir tarafı yok. Yarın hemen toplanıp Anayasa değişikliği yapıp da Meclis kurulacak değil. Bu bir fikir. Öne atılıyor. Hepsi bu.”
Aydın, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’nın “Anayasa Mahkemesi’nin kararı askıya alınsın” ifadelerine yönelik ise “Duydum ama metni görmedim. Şimdi Bakanlar Kurulu’ndan çıkınca buraya geldim. Ama haberim oldu. Hukuki bir şey, öyle zannediyorum” ifadelerini kullandı.
AA

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2008, 22:37:07 »
Haber İçin Sağol