Gönderen Konu: Erdemir, en karlı ikinci şirket  (Okunma sayısı 399 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Erdemir, en karlı ikinci şirket
« : 12 Eylül 2007, 10:16:06 »
ZONGULDAK (İHA) - İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışmasında karlılık kategorisinde ikinci sırada yer alan ERDEMİR, İSO'nun 55. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul'da yapılan bir törenle ödülünü aldı.

ISO 500 2006 sıralamasında karlılıkta, üretimden satışlarda ve ihracatta ilk üç sırada yer alan firmalara ödüllerin verildiği toplantıya Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özgen katıldı. 13 bin 500'ü aşkın üyesiyle sanayinin en köklü temsil kurumlarından olan İSO'nun 39 yıldır yürüttüğü Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması, Türk sanayisi ve ekonomisinin performansını ölçmeye yönelik en önemli ve güvenilir kaynaklardan biri olarak değerlendiriliyor.

Türkiye'nin en büyük demir çelik kuruluşu olarak geçtiğimiz yıllarda da ISO 500 listesinde üst sıralarda yer alan ERDEMİR, bir sıçrama yaparak karlılıkta ikinci sıraya yükseldi. Özelleştirme sonrasında büyük bir dönüşüm yaşayan ERDEMİR, küresel çelik sektörünün zorlayıcı koşullarına rağmen 2006 yılında üretim ve kar rekorlarına imza attı. ISO 500'de ERDEMİR'in konumunu değerlendiren Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özgen, sanayide devler liginin üst sıralarında yer almaya alışkın olan ERDEMİR'in karlılıkta yaptığı sıçramanın önemine değinerek, özelleştirme sonrasında şirkette yaşanan değişimlerin bunda en büyük etken olduğunun kaydetti.

Karlılığın tüm OYAK şirketlerinde olduğu gibi ERDEMİR için de en önemli başarı göstergelerinden biri olduğunu belirten Özgen, "42 yıllık geçmişe dayanan güçlü bir kurumsal kültürden ilham alan, yeniliklere hızla uyum sağlayan, şirket hedeflerine bağlı ERDEMİR çalışanlarına teşekkür ediyorum ve gelecek yıllarda da ERDEMİR'in başarısı devam edecektir' dedi.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Erdemir, en karlı ikinci şirket
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2007, 14:47:03 »
Haber için saol