Gönderen Konu: Havacılık okulu birincisi güzel pilot, trafik kurbanı -- 2 şubat  (Okunma sayısı 484 defa)

Çevrimdışı Guiza

• MODERATÖR
  • 3. SINIF UYE
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nu birincilikle bitirerek pilot olmayı başaran Canan Babayiğit, Türk Hava Yolları (THY) ile iş görüşmesi yapmak için geldiği İstanbul’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Ameliyattan sonra yoğun bakımda uyutulan Canan Babayiğit, kazanması garanti gözüyle görülen sınava giremeyip kazadan 5 gün sonra "sonsuzluğa uçtu."

ANADOLU Üniversitesi Sivil Havacılık Okulu’nu birincilikle bitirip pilot olan 24 yaşındaki Canan Babayiğit, Türk Hava Yolları ile iş görüşmesi yapmak için, yaşadıkları Marmaris’ten ağabeyi Ercan Babayiğit ile İstanbul’a geldi. Ağabey Babayiğit’in kullandığı 48 P 5319 plakalı Suzuki otomobil, geçen cumartesi günü, Ümraniye’de Küçüksu Caddesi üzerindeki Şile Otoyolu Sapağı’nda Selim Uslu’nun kullandığı 34 ZN 1643 plakalı otomobille çarpıştı.

Selim Uslu’nun iki çocuğunun da yaralandığı kaza sonucu Canan Babayiğit beyin travması geçirdi. Canan Babayiğit, kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Uyutulan Canan Babayiğit, geçen çarşamba gecesi hayatını kaybetti. Kazadan sonra serbest bırakılan sürücü Selim Uslu, önceki gün yeniden gözaltına alındı. Polis soruşturmasının sürdüğü kaydedildi.

THY’Yİ İSTİYORDU

Canan babayiğit, mezun olduğu 2003 yılında bir gazeteye verdiği röportajında THY’de çalışmayı çok istediğini söylemişti. Mesleğini zorluklarına rağmen çok sevdiğini belirten Canan Babayiğit "Henüz herhangi bir şirketle anlaşmam yok. THY’de çalışmak istiyorum. THY’de beş altı kadın pilot zaten var. Bir bayan olarak farklı bir yaşam tarzım olacağını düşünüyorum. Yapmak istediğim meslek bu ve zorluklarına katlanacağım. Ailem seçimimi destekliyor, tercihleri de bana bırakıyor" demişti.

Kazadan 5 gün sonra yaşamını yitiren Canan Babayiğit, dün Marmaris’te toprağa verildi.

EN YAKIN ARKADAŞI DA PLANÖR KAZASINDA ÖLDÜ

Canan Babayiğit’in en yakın arkadaşı Neslihan Temizer de 15 Ağustos 2005’te Eskişehir’deki eğitim uçuşu sırasında planör kazasında ölmüştü. Kaza, kayıtlara Türk Hava Kurumu tarihindeki ilk planör çarpışması olarak geçmişti. Neslihan Temizer, babası gibi pilot olabilmek istiyordu. Temizer’in "ileri safha" kursunda kullandığı planör, hocası Ferdi Duman’ın kullandığı planörle havada çarpışmış, Temizer ve Duman olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Facebook’ta umut mesajları

Kaza haberini alan arkadaşları Canan Babayiğit’in Facebook’taki sayfasına umut dolu mesajlar gönderdi:

Grup mesajı: Özgürce gökyüzünde kanat çırpmak için son vizesini almaya giderken geçirdiği kaza sonucu şu anda yoğun bakımda olan arkadaşımız için, Canan için ...dualarımız seninle...

Rüya Yazı: İnanamıyorum... Aklım, almıyor! Üzgünüm kabul edemeyeceğim sanırım..

Berkay Ergünt: Lütfen ve n’olur. Kendine geleceksin biliyorum, bize mutlaka geri döneceksin. Ve yine gülen gözlerle bakacaksın... Tabii ki.. Başka ne olabilir ki..

Salih Aydın: Uyanıp da bize döndüğünde bir dolu mutlu anın olcak bak. Diğer arkadaşlar haklı meleksin sen. Seviyoruz işte, duy bizi ve iyileş artık....

Damla Yüzel: Kuzen uyan artık lütfen... Özledikk... Dolapta duruyor aldığın çikolataa. Uyaan birlikte yiyelim

Gökçen Ak: Cennetinde rahat uyu meleğim.... Neslihan’ı öp benim için

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Havacılık okulu birincisi güzel pilot, trafik kurbanı -- 2 şubat
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2008, 17:59:48 »
Haber İçin Sağol

Çevrimdışı Guiza

• MODERATÖR
  • 3. SINIF UYE
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com