Gönderen Konu: Peker’in yüzünü görmedim  (Okunma sayısı 421 defa)

Çevrimdışı SeRcaN

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 542
    • MSN Messenger - PsikoLoG_SeRcaN@hotmail.co.uk
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Peker’in yüzünü görmedim
« : 16 Temmuz 2008, 21:02:26 »
Ergenekon Soruşturması’nın tutuklu sanıklarından İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, iddianamenin daha açıklanmadan basına sızan ayrıntılarına cezaevinden itiraz etti.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’e bir mektup yollayan Perinçek şunları yazdı:

Bugünkü (13 Temmuz 2008) Hürriyet Gazetesi’nde İddianame’ye gönderme yapılarak, Doğu Perinçek’in E. Tuğgeneral Veli Küçük, Sevgi Erenerol, Kemal Kerinçsiz ve Sedat Peker ile "zaman zaman yurtdışında bir araya gelerek toplantılar ve seminerler yaptığı" haberine yer verilmiştir (S.20).

Bu haber baştan sona gerçekdışıdır. Hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir zaman Veli Küçük, Sevgi Erenerol, Kemal Kerinçsiz ve Sedat Peker ile

- Ne yurtdışında, ne yurtiçinde

- Ne tek tek, ne de hep birlikte

BULUŞMADIM. TOPLANTI YAPMADIM. VE GÖRÜŞMÜŞ DE DEĞİLİM. Tek tek yazıyorum:

Telefon etti

- E. Tuğgeneral Veli Küçük ile gerek yurtiçinde, gerek yurtdışında buluşmadım. Hayatımda tek bir kez 2003 yılı kışında yapılan Kıbrıs mitinginde gördüm E. Tuğgeneral Veli Küçük’ü. Merhabalaşma ve hatır sorma dışında yüz yüze hiçbir görüşmemiz olmadı. 2003 yılı yazında İkiz Sözleşmeler’in Meclis’ten geçmesi üzerine Sayın E. Tuğgeneral Veli Küçük "bir grup generalle toplantı halinde olduklarını, İkiz Sözleşmeler konusunda aydınlanmak istediklerini, o nedenle gazetelerden okudukları üzere benim Cumhurbaşkanı Sezer’e Çankaya’da sunduğum konuyla ilgili dosyayı rica ettiklerini" bana telefonla söyledi. Ben de kendisine dosyanın bir örneğini yolladım. Aynı dosyayı size de yollamıştım. Bunun dışında Sayın E. Tuğgeneral Veli Küçük ile görüşmüş değilim. Ne yurtiçinde, ne yurtdışında.

- Kemal Kerinçsiz ve Sedat Peker’le hayatımda yüz yüze gelmiş değilim. Yüzlerini basından tanırım, o kadar.

- Sayın Sevgi Erenerol 2007 yılında telefon ederek bir grup kitle örgütü yöneticisi ile beni ziyaret etmek istedi. Kimler olduğunu sordum. Bir şahıs dışında görüşeceğimi söyledim. Bir grup sivil toplum örgütü yöneticisi İstanbul İşçi Partisi Merkezi’nde ziyaretime geldiler. Hepsi bayandı ve Türkiye’mizin meseleleri üzerine görüştük.

Buluşma uydurma

Gerçekler bunlardır. Benim adı geçen kimseler ile yurtdışında buluştuğum bütünüyle uydurmadır. Türkiye’de de buluşmuş değilim. Yurtdışı çıkışları ve tarihleri çıkış kapılarında saptanmaktadır; tarihler bellidir. Bir C. savcısı, böyle bir iddiada bulunabilmek için, adı geçen kimselerin çıkış tarihlerini Emniyet’ten ister ve karşılaştırır. Bunu yapmamış, görüşme ve buluşma UYDURMUŞTUR. İşte Ergenekon soruşturmasının gerçekliği ve hukukiliği konusunda bir örnek. Emin olun, bütün suçlamalar böyle. Türkiye’de de polis koruması altındayım. Bütün gezilerim ve buluşmalarım saptanmaktadır. Yurtiçinde de adı geçen kimselerle bir buluşmam ve görüşmem yoktur. Benim belirttiğim gerçekler, ispatlıdır. Giriş çıkış kayıtları ve polis izleme raporlarıyla resmi kayda geçmiştir. Bütün bu iddialar tertip ürünüdür. Bu açıklamamın yayınlanmasını okuyucunun doğru bilgilendirilmesi için rica ederim. Saygılarımla.’

!!! ŞOK ŞOK ŞOK !!!

YAZ KAMPANYASI DAHİLİNDE

250 MB DİSK ALANI
5 GB AYLIK TRAFİK
999999 MYSQL DATABASES
999999 E-MAIL ACCOUNTS
999999 FTP ACCOUNTS

YILLIK ÜCRETİ SADECE 35 YTL

ÜSTELİK HOSTINGİ BİZDEN ALIRSANIZ DOMAİN ÜCRETİ SADECE 10 YTL
İletişim Msn :sercan@hostingsiteniz.net

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE