Gönderen Konu: Şanlıurfa'da Yaşbek Ailesinin Dramı 10.6  (Okunma sayısı 338 defa)

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
Şanlıurfa'da Yaşbek Ailesinin Dramı 10.6
« : 10 Haziran 2008, 12:48:14 »
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 52 yaşındaki yaşlı kadının özürlü oğlu ile birlikte verdiği yaşam mücadelesi yürekleri burkuyor.

Akçakale ilçesinde Ceylanlı Mahallesinde oturan anne Hanse Yaşbek (52), zihinsel özürlü çocuğu Halil Yaşbek (30) ile yıllardır çaresizlik ve yoksulluk içinde yaşadığını ifade etti. Anne Hanse Yaşbek, çok ilkel şartlar altında yaşadığını ve oturduğu evin harabe olduğunu söyledi. Anne Hanse Yaşbek, çaresizlik içerisinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kocamı yıllar önce kaybettim. İki kızımı evlendirdim. Şimdi oğlum Halil ile 10 yıldır yalnız yaşıyorum. Evimizde elektrik, su yok. Evimiz ker**** ve çok hasarlı. Pencerelerimizi naylon ile kapatmışım. Çok çaresizim. Çocuğum zihinsel özürlü olduğu için hiçbir yere çıkamıyorum. Oğlumu zaman zaman zincire bağlıyorum. Serbest bırakamıyorum. Dışarı çıktığında kimse tutamıyor, başını alıp kaçıyor. Çoğu zaman kendisi ile pencereden görüşüyorum. Çocuklarda sürekli rahatsız ediyor. Kışları evimizin üstü akıyor ve yapacak gücüm yok. Çünkü bu evi yıllar önce kocam tarafından yapıldı. Ondan sonra ben sağını solunu ancak sıva edebiliyorum. Başkaca eve bakacak durumum yok. Hayır sahiplerinin desteklerini bekliyorum."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2008, 22:45:38 »
Haber İçin Sağol