Gönderen Konu: Teniste üzüldük  (Okunma sayısı 386 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Teniste üzüldük
« : 11 Eylül 2007, 10:02:05 »
İSTANBUL (İHA) - Milli tenisçi İpek Şenoğlu, Endonezya'da katıldığı Wismiliak Commonwealth Open tenis turnuvasındaki ilk maçında, Fransız partneriyle birlikte çiftlerde Lindsay Davenport-Daniela Hantuchova ikilisine yenildi.

Asya seferinde bugün ilk kez korta çıkan Şenoğlu, Fransız partneri Sophie Lefevre ile birlikte dünyaca ünlü tenisçilere karşı mücadele etti. Şenoğlu ve partneri, çekişmeli geçen maçta güçlü rakiplerine 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenildi. Davenport'u doğum yapmasının ardından tenise 1 yıl ara vermesine rağmen çok formda gördüğü belirten İpek Şenoğlu, "Davenport, sanki hiç ara vermemiş gibi bir perfomans gösterdi. Davenport gibi dünyada hem teklerde hem de çiftlerde 1 numaraya yükselmiş bir tenisçiyle oynadığım için büyük mutluluk duydum. Böyle önemli bir tenisçiyle karşılaşan ilk Türk tenisçi olmak da bana büyük gurur yaşattı. Ayrıca, bu maç bana güven verdi. Çünkü, skor farklı olmasına rağmen oyun içi puanlar maç boyunca çok yakın çekişmelere sahne oldu. Bu da, dünyada çiftlerde ilk 10'a girme hedefime doğru adımlarla ilerlediğimin kanıtı olduğunu gösterdi" dedi.

İpek Şenoğlu, Asya'daki bir sonraki turnuvası için Hindistan'a geçerek Kolkata'da 175 bin dolar toplam ödüllü turnuvaya katılacak.

Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive