Gönderen Konu: Vatandaş dürüst diyor ne yapayım' 10.06  (Okunma sayısı 320 defa)

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
Vatandaş dürüst diyor ne yapayım' 10.06
« : 10 Haziran 2008, 12:01:38 »
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin haziran ayı toplantısında ''dürüstlük'' tartışması yaşandı.

Belediye'nin Meclis Salonu'ndaki toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Selim Gökdemir, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Hazine Müsteşarlığı ile yapılan uzlaşma neticesinde silinen 483 milyon YTL tutarında bir borç indiriminden bahsetmeden basına ''borç ödedim'' beyanında bulunduğunu söyledi.

Aziz Kocaoğlu'nun Meclis üyelerini ''iş takipçiliği ile suçladığını'' söyleyen Gökdemir, şunları kaydetti:

''Bir belediye başkanının, yasaların kendine tanıdığı yetki ile belediyeler, kişi ve kurumlar arasında taraf tutarak istediği dosyaların İmar Kanunu ve yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen Meclis'ten geçmesine izin vermesinin dürüstlük kavramında yeri var mıdır?''

Gökdemir'in konuşması sırasında CHP Grup Başkan Vekili ve Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan ile Mehmet Ali Çalkaya, ''AK Parti'nin siyaset yaptığını'' söyleyerek toplantılı terk etti.

-KOCAOĞLU'NUN KONUŞMASI-

Eleştiriyi cevaplandıran Aziz Kocaoğlu kendisine ''dürüstlük'' yaftasını 3,5 milyon İzmirli'nin taktığını ifade ederken, ''Halk bana 'dürüst' dediyse ben 'dürüst değilim' mi diyeceğim'' dedi.

Kocaoğlu, şunları söyledi:

''Ben 60 yaşındayım, kendi kendine dürüst denmeyeceğini bilecek yaştayım. Borçların faizinin silindiğini kimse inkar etmedi ki ama borcumuzu da ödedik. Herkesin faizi affedildi.

Elinizden geliyorsa İzmir Büyükşehir Belediyesinin suyunu da kesseydiniz. İzmirli, Belediye Başkanına sahip çıkar. İzmir Büyükşehir Belediyesi tesisatını yeniliyor. Türkiye'de skala ile suyunu yöneten tek belediyeyiz biz. Şu anda Bostanlı, Değirmendere, Çamlı barajlarının projeleri bitmiş. İzinler gelirse baraj yapacağız. Herkes eğri oturup doğru konuşacak. Hadi Çamlı Barajı'nda altın konusu var. Değirmendere'de, Bostanlı'da ne var? Yiğitler Barajı'nı da işbirliği içinde yapıyoruz, suyun yüzde 50'sini de alacağız. Hakkımız. Yeter ki Ankara yapılacak tahsisleri versin. Bir senedir uğraşıyorum. İktidar Partisi'nin Meclis üyelerisiniz, gidin çözün gelin.''

Hangi projelere öncelik verileceğine belediye başkanının karar vereceğini belirten Kocaoğlu, '' Kimseyi taklit etmiyoruz. Biz haziran ayında kömür dağıtmıyoruz. Cesaret lafla olmaz. İzmir halkının verdiği 'dürüstlük' yaftasını da ömür boyu taşıyacağım '' dedi.

Meclis'te Romanya Başkonsolosu Mircea Neata'ya İzmir'e ve Türkiye'ye sağladığı destek için verilmesi kararlaştırılan ''fahri hemşehrilik beratı'' sunuldu.
AA

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2008, 22:36:14 »
Haber İçin Sağol